28.04.2017

Cum vi se pare piesa Hi-Q featuring Gică Petrescu?

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Un nou videoclip al uneia din trupele dragi mie

Doamnelor și domnilor, prietenul meu Vlad Dulea

11 comentarii

  1. miercuri, 30 martie 2011, 11:35

    nu foarte buna…nu mi-a placut deloc

    Răspunde
  2. miercuri, 30 martie 2011, 11:44

    UnLike

    Răspunde
  3. miercuri, 30 martie 2011, 11:44

    foarte funny… o si vad ca fundal sonor la un film cu Chaplin sau Stan si Bran… :))

    Răspunde
  4. miercuri, 30 martie 2011, 11:52

    prefer varianta „clasica” de mix: romica si prodigy! (and this is how it’s done!)

    Răspunde
  5. miercuri, 30 martie 2011, 12:08

    Eu fiind un mare fan al maestrului Gică Petrescu am senzaţia că dacă mă bag să comentez voi părea un mare hater.
    Aşa că tac! :))

    Răspunde
  6. Chinezu
    miercuri, 30 martie 2011, 15:55

    bah, dar ce conservatori mai sunteti…
    eminescu cititi? dar scoala de la blaj? :))))))))

    Răspunde
  7. miercuri, 30 martie 2011, 16:10

    E cam ca mixul ăla făcut de Justin Bieber la Somedody to love al celor de la Queen. Adică un fel de bătaie de joc.

    Răspunde
  8. miercuri, 30 martie 2011, 20:48

    CristinaTM: acel ’mix’ este de fapt un mashup și în niciun caz nu e realizat de Justin Bieber, deci în niciun caz nu e bătaie de joc. Iar sampling-ul nostru din Gică Petrescu este un tribut (realizat legal, cu acordul casei de discuri Electrecord).

    Răspunde
  9. vineri, 1 aprilie 2011, 10:48

    Se pare ca sunt singurul caruia chiar ii place melodia. Nu mi se pare o bataie de joc, din contra cum a zis si @Florin Grozea, piesa trebuie privita ca un tribut adus marelui maestru Gica Petrescu. Asa ati putea sa spuneti si despre piesa lui Akon cu Michael Jackson, da vad ca taceti din gura

    Răspunde
  10. soro
    luni, 4 aprilie 2011, 19:20

    Personal, nu imi place piesa. Pare o varianta ieftina si comerciala a unei melodii vechi, reusite. Daca a fost creata cu intentia de a fi un tribut adus maestrului, pacat! Nu pare sa fi reusit. Sorry!

    Răspunde
  11. duminică, 11 septembrie 2011, 15:51

    Very nice website. This is exactly what I was looking for. I’ll talked in this website many times!

    Răspunde