30.04.2017

Vă propun un exercițiu de imaginație bloggeristică

Vă rog să intrați pe siteul ăsta, care este al unei campanii foarte mișto, una din cele mai mari în care o să fiu implicat (dacă nu cea mare :D). Exercițiul de imaginație, ca să zic așa, pe care vi-l propun este să încercați să vă dați seama ce rol voi juca eu în această campanie :) Pentru că pe zona de social media o să am de prestat ceva corespunzător :))

Promit că vă dau detalii serioase despre chestiunea în cauză imediat după ce aflu, din nou, că am niște cititori foarte pe fază :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ofer primul iPad 2 din România ca premiu

Emisiunea mea preferată ever, ever and going…

37 comentarii

  1. joi, 17 martie 2011, 11:44

    fundas stanga :D :))

    Răspunde
  2. joi, 17 martie 2011, 11:47

    eu cred ca tu ai sa ne torni berea in pahare, la pauza!

    Răspunde
  3. joi, 17 martie 2011, 11:48

    Comentator :)

    Răspunde
  4. joi, 17 martie 2011, 11:54

    „Copil” de mingi

    Răspunde
  5. joi, 17 martie 2011, 11:54

    ah sau tusier de stanga :))

    Răspunde
  6. joi, 17 martie 2011, 11:55

    „Fii unul dintre cei 1000” ? O sa fii unul dintre cei 1000 [ :)) ] sau o sa ajuti la strangerea celor 1000 de persoane.

    Răspunde
  7. joi, 17 martie 2011, 12:01

    O sa faci live blogging din masina pe traseu.

    Răspunde
  8. joi, 17 martie 2011, 12:03

    comentator alaturi de Ticleanu

    Răspunde
  9. joi, 17 martie 2011, 12:04

    Pe langa ce a zis semanticus, tu o sa fii ala din masina care le da bere [in loc de apa] celor de pe traseu (ca la ciclism). Adica tu o sa promovezi sticlismul! :))

    Răspunde
  10. joi, 17 martie 2011, 12:10

    Nu ma prind. Unde gasesc un nomenclator al rolurilor din campaniile media, zona social-media?

    Răspunde
  11. joi, 17 martie 2011, 12:18

    bai, loviti cu pucul mai sunteti :))))))))))

    @Tuchi
    esti de la fisc sau ce? :))))))))))))
    nu exista, bre, asa ceva, poti sa ii spui cum vrei :))

    Răspunde
  12. joi, 17 martie 2011, 12:38

    Tu o sa fii cel care o sa le zica sa lase fotbalul si sa se apuce de rugby :).

    Răspunde
  13. joi, 17 martie 2011, 13:10

    Clar, degustator select de bauturi alcoolice beroase de inalta calitate :)))

    Răspunde
  14. joi, 17 martie 2011, 13:18

    De fapt sunt sigur ca vei fi un „Jimmy Jump”… iti pui o caciula din aia rosie, costumul de Superchinezu sau un tricou inscriptionat: „Fotbalul adevarat se numeste Rugby !” si le furi obiectul muncii.

    Răspunde
  15. joi, 17 martie 2011, 13:26

    eu mi-s putin suparat pe timisoreana :| campanie pro fotbal, dar la #canyonsportmeet s-au ferit de noi, desi in trecut ne sustineau

    Răspunde
  16. joi, 17 martie 2011, 13:26

    Eu zic ca o sa fie mintea limpede de pe banca, dand indicatii pretioase echipei Bloggerilor.

    Răspunde
  17. joi, 17 martie 2011, 13:26

    O sa fii mascota campaniei? :) No offence … doar o glumita.

    Răspunde
  18. joi, 17 martie 2011, 13:27

    1. daca esti pe teren, vei ocupa postul de „inchizator”
    2. daca esti pe banca stafului: vei fi in MM, sau ovidiu ioanitoaia
    :-))

    Răspunde
  19. joi, 17 martie 2011, 13:34

    Hai sa nu mai o dam dupa cires! Echipa DreamTeamRo va parcurge primii 154 km facand si live blogging si impartind autografe !

    Răspunde
  20. joi, 17 martie 2011, 13:34

    Eu sunt gradinarul echipei, le aduc zarzavaturi proaspete ca sa aiba energie :)

    Răspunde
  21. joi, 17 martie 2011, 13:56

    Eu cred ca o sa preiei mingea din Baia Mare :)

    Răspunde
  22. joi, 17 martie 2011, 14:03

    Băiatu’ cu apa, clar. Sau căpitanul Federaţiei Chineze de Fotbal? :D

    P.S. (offtopic): Staţi departe de Chinez, el e mai aproape de Japonia ca noi, (r)românii, şi o să devina radioactiv în curând. Dacă n-o fi deja… :))

    Răspunde
  23. Adrian SM
    joi, 17 martie 2011, 15:16

    Omu cu valiza?… :D

    Răspunde
  24. joi, 17 martie 2011, 16:12

    Tu o sa bei berea, unde in alta parte ai putea sa fii? (drak stie cu cati de ii)

    Răspunde
  25. matilda
    joi, 17 martie 2011, 16:42

    Cred că vei fi „vocea de aur” . Un fel de Cristian Ţopescu – blogger !

    Răspunde
  26. joi, 17 martie 2011, 17:09

    atacant:P

    Răspunde
  27. joi, 17 martie 2011, 17:24

    O sa mentii moralul echipei, trebuie sa fie asta!

    Răspunde
  28. joi, 17 martie 2011, 18:56

    pai capitan al drumului mingii online, normal.
    should be fun :D

    Răspunde
  29. joi, 17 martie 2011, 19:00

    Vei alerga pe langa alergatori si vei imparti bidoane de apa si stixuri concurentilor,si vei lustrui si oferi asistenta medicala mingii , vei mentine deci buna functionare a rularii balonului pe suprafata plana in conditii optime de siguranta.

    Răspunde
  30. joi, 17 martie 2011, 19:04

    Sorin, nu ne-am alaturat competitiei #canyonsportmeet fiindca exact in acea perioada am fost foarte implicati in pregatirea proiectului Drumul Mingii.

    Speram sa iti placa ce tocmai am inceput si sa ne sprijini initiativa.

    PS: Daca nu am putut sustine #canyonsportmeet nu inseamna ca nu ne-a placut sau ca nu vom fi alaturi de voi in viitor :)

    Răspunde
  31. joi, 17 martie 2011, 19:46

    Chiar mingea

    Răspunde
  32. joi, 17 martie 2011, 22:39

    Eu cred ca ai devenit observator federal si vei anunta asta la ora disputarii finalei. :)))

    Răspunde
  33. vineri, 18 martie 2011, 01:51

    Pai cred ca ai putea sa alegi:
    1. sa fii la Branesti sa dai ture in jurul stadionului
    2. Sa te angajezi la firma de asfaltare si sa faci autostrada pe traseul pe care tcampania il urmeaza
    3. Sa Transmiti pentru televiziunea din Papua Noua Guinee
    4. Sa mananci o ciorba de vacuta intr-o rulota

    Răspunde
  34. vineri, 18 martie 2011, 09:26

    eu zic ca o să te îmbraci într-o sticlă de bere care bea bere si împarte bere în timp ce scrii un articol despre bere:)

    Răspunde
  35. vineri, 18 martie 2011, 21:25

    o să ţii mingea pe ultima sută de metrii?

    Răspunde
  36. luni, 4 aprilie 2011, 21:15

    Eu zic ca vei fi organizatorul serii.:D
    Eu o sa dau startu,ha ha.:D;))

    Răspunde
  37. tibi
    joi, 7 aprilie 2011, 12:24

    aduci mingea???… vei avea doza de deschidere???…sau chiar…proprietar Timisoreana???.:-DDD…glumesc….arbitru…mc serii???

    Răspunde