29.04.2017

It's time, tovarăşi, it's time…

Later edit: Pana acuma gashca misto s-a anuntat ca vine. Ne vedem cel mai tarziu la 14.30 la intrarea principala vis a vis de Casin. Ideea e sa ne luam biletele odata ca sunt  locuri si ar fi pacat sa spargem „gramada”…

No bun. Mâine de la 15.00, pe stadionul Arcul de Triumf, lângă Caşin, are loc un mega important meci dintre România şi Portugalia. La rugby.

Io clar sunt acolo. Şi-au mai anunţat intenţia (apoi vedem dacă, ce şi cum) şi poate-poate vin Dromichaetes, INconstantIN, Adi Zabava, Moromete, Turambar şi Cristian Banu.

În mod normal, după meci avem două opţiuni. Care este, de fapt, una singură: să bem bere. De bucurie dacă îi batem, de supărare dacă ne bat…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

La mulţi ani, Gruia, la mulţi ani!

Cu voia dumneavoastră, încă o gâdâlitură la orgoliul chinezesc…

Niciun comentariu încă

  1. vineri, 20 martie 2009, 15:24

    batem tata …

    Răspunde
  2. vineri, 20 martie 2009, 15:52

    Bai da pe bune acuma, taman cind sunt eu plecata?
    Sper ca nu va fi un eveniment singular :D

    Răspunde
  3. iulian n.
    vineri, 20 martie 2009, 16:00

    Vă rog respectuos să răcniţi şi în locul meu, cât vă ţine esofagu – de bucurie sau nu…

    ‘Pinge Romaniaaaa!!!

    Răspunde
  4. vineri, 20 martie 2009, 17:10

    Din pacate eu nu pot ajunge, plec din Bucuresti…tare as fi vrut sa sorb din butoiul ala cu bere :))

    Răspunde
  5. vineri, 20 martie 2009, 23:07

    Unde ne vedem? Că am primit scutire de medic şi vin.

    Răspunde
  6. vineri, 20 martie 2009, 23:12

    Pai, cred si eu ca batem.. Macar pe astia sa-i batem.. :)

    Răspunde
  7. vineri, 20 martie 2009, 23:26

    Vineeee!

    Răspunde
  8. sâmbătă, 21 martie 2009, 10:32

    la urmatorul ma bag si eu, dar sa imi dai si mie de veste din timp! 10x

    Răspunde
  9. sâmbătă, 21 martie 2009, 11:27

    la maximum 14.30 ne vedem la intrarea principala
    ideea e ca trebe sa ne luam biletele in acelasi timp pentru ca sunt cu locuri si ideal ar fi sa stam sa racnim impreuna :D

    @cm
    of of data viitoare te anunt cu juma de an inainte :D

    Răspunde
  10. sâmbătă, 21 martie 2009, 11:40

    Eu tin pumnii de pe margine. Sper sa conteze, chiar daca sunt pumni de blonda :)

    Răspunde