29.06.2016

Căutăm 4 români pe care Stejar să îi trimită un weekend la Londra pentru meciul România – Irlanda!

Am vrut să scriu, ca introducere, un text în care să vă spun cât de mult iubesc rugby, cât de tare îmi place acest sport, pe care îl admir fără rezerve. Din foarte multe motive. Dar am renunțat să îl mai scriu. Pentru că, trag nădejde, știți deja că sunt mare, mare, mare fan al acestui sport. Așa că orice aș mai zice despre dragostea mea pentru rugby ar fi redundant :)

Dar tot vă spun ceva. Mă iertați, nu mă pot abține :)) Chiar îmi crește pulsul doar când rostesc cuvântul ”rugby” și simt așa, nuș cum să vă spun, un val de căldură ce îmi cuprinde coraconul :) Ce vreau să vă spun este următorul lucru:

Pentru că partenerii de la Bere Stejar vă oferă această extraordinară oportunitate. Și nu vorbim aici doar despre prezența în tribuna uneia dintre cele mai frumoase arene din Europa, Wembley, ci de un weekend întreg la Londra, în perioada 26-28 septembrie, cu transport, cazare (2 nopți) și masă asigurate de Stejar. Bref, o ocazie cu care nu știu când o să vă mai întâlniți!

Atenție: sunt puse la bătaie 4 astfel de premii, deci șansele să câștigați sunt mult mai mari decât ați putea crede la prima vedere :D

Și, dacă vă gândiți cumva să nu fiți singuri pe acolo, vă spun doar atât: o să fim în tribună cel puțin 100 de români, care plecăm special la Londra cu această ocazie, deci, cum ar veni, premiile astea înseamnă că o sa faceți parte și din galerie :D

Ce trebuie să faceți pentru a fi alături de noi în Londra:

– să simțiți, în primul rând, că vreți să faceți asta, să vă bucurați de rugby :)

– să vă filmați în timp ce ne aratăți ce sunteți dispuși să faceți pentru a susține Stejarii în meciul cu Irlanda (tradus: să vă arătați dragostea pentru rugby!)

– să încărcați filmul pe YouTube

– să puneți linkul de pe YouTube în comentariu mai jos, aici pe blog, ca să fim siguri că îl putem vedeam și că intrați în concurs

– să aveți răbdare până pe 12 septembrie, când juriul format din subsemnatul, Marius Matache și un reprezentant al Club16 o să decidă cine sunt cei care o să vină cu noi în Londra.

Vă aștept clipurile. Pentru că vrem cu adevărat să avem alături de noi 4 suporteri pentru care această experiență va fi una memorabilă. Căci, firește, noi așa ne propunem :D

Logo Stejar - Articol 1

 

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

A început #DuelulPasiunilor! Haideți cu mine în Casa Cercetașilor ca să facem o figură frumoasă :D

Chivas The Venture sau șansa unui milion de dolari pentru businessuri românești!

45 comentarii

  1. joi, 3 septembrie 2015, 12:13

    […] Stejari. Încărcați apoi filmulețul de Youtube, iar link-ul îl lăsați în comentarii fie pe blogul lui Cristi, la Marius Matache sau la […]

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  2. Ionescu Dan Lucretiu
    joi, 3 septembrie 2015, 20:09

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Ionescu Dan Lucretiu
    joi, 3 septembrie 2015, 20:17

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 4 septembrie 2015, 08:25

      Stimabile, îți mulțumesc pentru clipuri. Între noi fie vorba s-a ridicat pielea pe mine… :) Dar ideea era să faci acum, în perioada asta, un clip în care să ne arăți că vrei să vii cu noi. Nu că nu ai vrea, desigur. Nu că nu ai veni, firește :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • Ionescu Dan Lucretiu
        vineri, 4 septembrie 2015, 12:46

        Multumesc totusi ca ai urmarit . Clipurile facute acum pot fi trase cumva de ” par ” …atunci si mereu traiesc intens pentru rugby si pentru Romania . La WRC 2007 am fost cu masina proprie intr-o dantuiala de peste 8500 km dus-intors ……si recunosc sincer ca mi-ar placea sa retraeisc chiar si pentru putin timp atmosfera lui WRC 2015 ! Daca asta-i regulamentul …ma supun fara sa cracanesc pentru ca ” arbitrajul ” nu se comenteaza .
        Hai Romania !

        Thumb up 1 Thumb down 0

        Răspunde
  4. vineri, 4 septembrie 2015, 12:56

    Videoclip nu pentru rugby nu pentru Londra nu pentru Brand. Doar de dragul de a oferi o alternativa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 4 septembrie 2015, 13:01

      Cum nu m-am prins ce vrei să zici (call me chinezu), ți-am lăsat comentariul, dar ți-am șters clipul. Căci mi se părea, din toate punctele de vedere, că nu are nici o legătură cu ce vorbim noi aici.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  5. Andreea
    sâmbătă, 5 septembrie 2015, 12:26

    Știu, știu ca nu e un clip CU MINE dar este filmat de mine în august când am fost la meciul test jucat de Stejari contra celor de la Yorkshire Carnegie (ma puteți auzi pe fundal de vreo doua ori). Merit un loc intre voi la meciul contra Irlandei zic, am ținut piept suporterilor englezi singurica la meciul din Leeds din august ( bine, bine…englezii nu au prezentat o problema pentru ca au fost niște gentlemeni ). Am susținut întotdeauna rugby-ul românesc, și o sa îl susțin pana în ultima zi, nu contează unde în lume ma poarta viața.

    P.S. Dacă câștig unul dintre primii Stejar face economie :)) sunt în Leeds și îmi fac singurica drum pana la stadion !
    Hai STEJARII! !!

    https://m.youtube.com/watch?v=H0qFWNRSt5s

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 7 septembrie 2015, 12:36

      Colega, te rog să faci un efort și să faci un clip special pentru acest concurs, ca să respectăm regulamentul! Nouă ne-ar plăcea să tragi o fugă din Leeds până la noi, să știi :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • Andreea
        miercuri, 9 septembrie 2015, 23:54

        Din păcate eu mă retrag în glorie, deși țin sa te informez ca am avut o idee chiar bună cu mobilizare de forță majoră. Am ținut ostatic un grup bun de prietene englezoaice si culmea , irlandeze, care din cauza (datorita ) mie iubesc nationala României de rugby și au făcut clipurile special pt mine dar din păcate timpul și de ce speciala mint inexperimeta, nu mi-au permis sa stau și speciala învăț într-un timp atât de scurt cum sa fac un colaj video :))). Unde mai pui ca am și un drac mic atașat de sold non stop ;))
        Next time colega. Distracție faina vă urează o ardeleanca din UK x

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
        • Andreea
          miercuri, 9 septembrie 2015, 23:57

          Mama lui de telefon, îmi cer scuze pentru greșelile comise în comentariul de mai sus.

          P.S. Hai ROMÂNIA!!!
          P.S. P.S. VREAU SA VAD NEBUNIE LA TV ÎN TIMPUL MECIULUI DIN GALERIA VOASTRĂ!

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
  6. duminică, 6 septembrie 2015, 17:12

    Salutare,

    Chiar daca nu este cea mai reusita filmare, imi doresc din tot sufletul sa fim impreuna la marele meci cu Irlanda din 27 septembrie de pe Wembley Stadium.
    HAI ROMANIA !!!
    HAI STEJARII !!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 7 septembrie 2015, 12:38

      Măh, jmekere! Ai filmat tot juriul, ca să ne impresionezi! :)) Dar să știi că nu ține, suntem de o imparțialitate feroce!

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
      • Cornel Olariu
        marți, 8 septembrie 2015, 11:42

        Chiar va rog sa fiti obiectivi.
        A fost doar o intamplare sa fiu langa toti membrii juriului, in tribuna la meciul cu Tonga.

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
        • marți, 8 septembrie 2015, 11:43

          Te poți baza pe obiectivitatea noastră! Foarte subiectivă, de altfel =))

          Thumb up 1 Thumb down 0

          Răspunde
  7. Dumitrescu Sorin
    duminică, 6 septembrie 2015, 21:57

    Salut ,

    Mai jos gasiti mesajul nostru de sustinere pentru echipa nationala de rugby.

    Speram ca am reusit sa va aratam cat de mult iubim rugbyul si echipa nationala.

    HAI ROMANIA!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 7 septembrie 2015, 12:40

      Mulțumim, Bruno! Căci lui îi mulțumim, nu vouă :)) Sunteți înscriți în concurs, aceasta este confirmarea oficială :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  8. Marius Rambu
    luni, 7 septembrie 2015, 12:08

    Bună, vreau să fiu în tribună la Londra, să-i susțin pe Ștejarii, împreună vom reuși să câstigăm, șterjarii pe teren și eu în tribună, strigând HAI ȘTERJARII! HAI ROMÂNIA!
    Chiar dacă o să fim doar 100 de persoane în tribună ne vom face auziți, dar eu cred că vom fi mai mulți, fiindcă sunt foarte mulți români care lucrează în Londra și sper să vină la meci, împreună vom striga HAI ȘTERJARII!

    https://www.dropbox.com/s/9r7n6puixxe8dfb/%C3%8Empreun%C4%83%2C%20vom%20c%C3%A2%C8%99tiga%21%20HAI%20STERJARII%21.mp4?dl=0

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • Marius Rambu
      luni, 7 septembrie 2015, 12:15

      Scuze de greseala la STEJARII!!!!

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • luni, 7 septembrie 2015, 12:42

        Salutare,

        Am primit filmul tău, dar te-am ruga, ca să fie totul în regulă și pe regulament, să îl încarci pe YouTube. Merci!

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
        • Marius Rambu
          luni, 7 septembrie 2015, 13:01

          Bună, nu am cont pe youtube și de asta am folosit dropbox! Dacă credeți că nu se poate și varianta încercată de mine vă înțeleg e o competiție și trebuie să fim fair play să respectăm regulile jocului, asta e spiritul sportului și-al competiției. O zi bună vă doresc! HAI STEJARII! HAI ROMÂNIA!

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
  9. Coanda Adelina
    luni, 7 septembrie 2015, 19:40

    Buna ,

    Acesta este filmultezul meu prin care vreau sa va arat cat de mult imi doresc sa pot sustine echipa nationala la meciul cu Irlanda.

    HAI ROMANIA!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Dumitrescu Sorin
    luni, 7 septembrie 2015, 19:51

    Salutare ,

    Sper ca filmul de mai jos sa va convinga de faptul ca sunt un mare sustinator al echipei nationale de rugby.

    Hai STEJARII!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. Emanuel
    marți, 8 septembrie 2015, 01:01
  12. marți, 8 septembrie 2015, 13:54

    Salut ! Acestea sunt clipurile prin care arat cat de mult imi doresc sa sustin echipa nationala de rugby a Romaniei, la meciul de pe Wembley !!!!

    1. https://www.youtube.com/watch?v=kegWAeNS4Sc
    2. https://www.youtube.com/watch?v=dUPZ9qbwDL4

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. Emil
    miercuri, 9 septembrie 2015, 00:27

    Salut prieteni,
    Trimit acest clip, cu dorinta de a fi prezent si aceasta cupa mondiala, alaturi de baieti.
    Hai Romania si la cat mai multe victorii !

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 9 septembrie 2015, 21:02

    M-am gandit sa imi surprind putin prietenii de la fotbal si sa le arat care e cu adevarat sportul rege. Pentru ca rugbyul e un sport de golani jucat de gentalmani am zis sa ma si imbrac corespunzator. Pe 27 strigam impreuna hai Stejarii, hai Romanai!

    http://youtu.be/cpOVnWJ0AA8

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 10 septembrie 2015, 10:16

    […] dacă vrei mai multe șanse de câștig, să știi că mai sunt niște bilete și aici sau aici. Iar dacă ești blogger, aici poți câștiga niște premii de la […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. Marius Matache
    joi, 10 septembrie 2015, 17:25

    Incet, incet… ajung la Londra! :)

    https://www.youtube.com/channel/UC-zOHatqpoRWEd2c6gKnEFw

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. joi, 10 septembrie 2015, 19:19

    Gata și filmulețul meu. E un mesaj pentru echipa de rugby a… Irlandei.

    HAI ROMÂNIA! HAI STEJARII!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. Iulian Mihai
    vineri, 11 septembrie 2015, 01:07

    Salut! Cam asa ne sustinem noi echipa nationala, fie ca e vorba de fotbal, rugby, handbal sau alte sporturi de echipa, noi suntem mereu prezenti pentru tricolor. Pentru ca ne dorim foarte mult ca macar unul din noi sa mearga la meciul Romania-Irlanda, am facut un filmulet in care am prezentat ce facem noi pentru Romania, trei meciuri in patru zile, acasa si deplasare, mii de kilometri facuti pentru tara noastra, speram sa mai adaugam inca cateva mii in deplasarea de pe Wembley. La meciul cu Tonga, am reusit sa compunem si un imn pentru nationala de rugby, un imn al stejarilor, pe care speram sa il cantam cu totii la urmatoarele meciuri alaturi de toti suporterii nationalei de rugby.
    Traiasca stejarii! Hai Romania!

    Versuri imn stejarii:
    Suntem romani, avem estenta tare
    si rezistam ca falnicul stejar
    mereu prezenti acasa deplasare
    doar pentru tricolor si pentru neam

    Refren:
    Aveam o tara mandra si scumpa,
    avem si iarasi vom avea, vom avea
    astazi stejarii nostri joaca
    reprezentand Romania, Romania

    https://www.youtube.com/watch?v=FGOdVcdy0mo

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 11 septembrie 2015, 10:52

    […] el să mă convingă… Și să prelungim termenul până la care ne mai puteți convinge să vă luăm cu noi în Londra… :D Bine, e drept că ieri m-ați întrebat mai mulți dacă nu putem să mai avem […]

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  20. POPOVICI GEORGETA
    vineri, 11 septembrie 2015, 16:34

    HAI STEJARII! Sunt o fosta voleybalista a echipei Romaniei! Va sustin! Va urez succes! Bafta! Hai Romania! https://www.youtube.com/watch?v=wiwSRiPTWRU&feature=youtu.be

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. vineri, 11 septembrie 2015, 23:14

    Dupa indelungi consultari cu doi dintre prietenii mei de bere: James Cameron si Steven Spielberg, m-am hotarat sa postez si eu filmuletul. Hai Stejarii!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. sâmbătă, 12 septembrie 2015, 12:26

    Hai Stejarii, Hai Romania!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. sâmbătă, 12 septembrie 2015, 16:22

    […] mai îndrăzneți candidați vor fi stabiliți de un juriu format dintr-un reprezentant Club 16, Cristian China-Birta și Marius […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. duminică, 13 septembrie 2015, 18:06

    Alexandra & Mihai sustin Stejarii!!!
    https://youtu.be/j9U_XupT7ag

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. duminică, 13 septembrie 2015, 19:07

    https://youtu.be/sucb7bNmjrc

    Filmulețul complet, cu tot cu răspunsul suporterilor irlandezi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. duminică, 13 septembrie 2015, 20:26

    Exista momente cand trebuie sa-ti depasesti conditia, Chiar daca asta inseamna sa te lupti cu un supererou ca sa iti sustii cauza :)
    Clipul meu e aici:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. Matei Razvan
    duminică, 13 septembrie 2015, 20:45

    Salut, filmul meu este despre emotia care mi-o provoaca rugby`ul, I just can`t control myself. Niciun prieten nu a fost ranit !

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  28. duminică, 13 septembrie 2015, 23:58

    Thumb up 1 Thumb down 1

    Răspunde
  29. miercuri, 16 septembrie 2015, 21:08

    Va insotesc ! Maine praf ma fac cu STEJAR !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde