10.12.2016

Care vă băgați la un #VinilBlogMeet?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Adică ajunge je la birou, deschid laptopul și printre primele lucruri pe care le văd pe vastele întindere ale neților se numără textul lui George Zafiu despre un pick-up. De ăla de ascultat viniluri la el, nu ce ar înțelege Doru Panaitescu din asta :)) Și mi-a strâmbat de tot feng shuiul George cu textul ăla. În sensul că io aveam un plan de bătaie pentru astăzi, căci am o zi de aia full-options. Și uite că, după un scurt dialog cu el, mă opresc din ce fac pentru a vă invita la un #VinilBlogMeet :D

Când are loc isprava? Am stabilit că #VinilBlogMeet o să aibă loc miercuri, 24 iunie, de la ora 17.30. Încă nu știm unde, căci asta depinde de câți o să vă anunțați că vreți să veniți. Mă rog, știm că va avea loc în București :))

Cine poate participa? Orice blogger care vine la întâlnire cu un vinil, cu care vrea să se laude sau ceva :D

Ce se întâmplă? Fiecare blogger vine cu vinilul său și propune o piesă de pe el întru ascultare. Și poate facem și un fel de clasament, un fel de top al pieselor ascultate, ceva de genul, vedem noi, improvinilizăm :D

Cam despre asta este vorba. Aștept să îmi spuneți în comentarii dacă vreți să veniți, ca să știm cum ne organizăm. Termen limită de depunere a ”cererilor” de participare: 19 iunie, ora 23.59. Vă pupează tata chinezu :D

camera-din-copilarie-640x420

Sursa foto: George Zafiu

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Știați că în București puteți trage legal cu pistolul cu muniție reală?

#CeVrajiMaiFacBloggerii Dan Byron o arde cu înregistrări în Dublin

23 comentarii

  1. marți, 16 iunie 2015, 08:35

    Eu sunt inscris din oficiu. Promit sa aduc si vinylul din fotografie. :)

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 16 iunie 2015, 08:43

    +1. eu vin. :D

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 16 iunie 2015, 09:05

    Fain[ idee. Dacă nu aş locui în Arad aş fi acolo cu siguranţă. Împreună cu vinil-ul ABBA. O să ascult acasă toate melodiile :).

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 16 iunie 2015, 09:15

    Salut. Vin și eu. Chiar de trebuie să recuperez vinilurile de acasă de la Brăila. Mulțam de invitație.

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 16 iunie 2015, 09:16

      Bre, vecine, păi cum de le ții acolo!? Hai cu ele acasa, sa facem niste auditii de cartier, cum ar veni :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • marți, 16 iunie 2015, 09:40

        Facem asta sigur. Așa cum spun și alții, îmi va fi tare greu să aleg cu ce vin….

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  5. marți, 16 iunie 2015, 09:27

    Ce idee misto! Vin cu Queen/Nirvana sau AC/DC, greu de ales… toate isi asteapta de mult timp randul la ascultat :D

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 16 iunie 2015, 09:37

      Știu că e greu, colega. Dar tocmai aia e provocarea, să alegi doar o piesă :D Te așteptăm cu drag :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  6. marți, 16 iunie 2015, 09:42

    +1!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 16 iunie 2015, 09:54

    Prezent :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 16 iunie 2015, 10:26

    La Iasi se face ceva?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 16 iunie 2015, 14:33

      Asta cu ”se face” e așa de teoretic… Cineva trebuie să facă, nu se face singur nimic! Ai putea să te bagi tu să organizezi :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • marți, 16 iunie 2015, 15:42

        Nu imi vine sa cred! Ce v-a trecut prin cap! Acuma ? Cand eu nu le mai am …ba le-am înstrăinat ..ba aruncat! Mai precis ..nu eu ci bărbatul meu…si asta fără sa ma întrebe! Ca sa își facă loc la sculele lui…….si aveam niste viniluri ….vintage….de cel puțin 50 de ani vechi…..sa vad ce mai pot face pana pe 19 Iunie…..ca sa pot sa răspund in time……
        Multumesc

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  9. Victor
    marți, 16 iunie 2015, 11:07

    Salutare, de nu intervine nimic in program vin și eu. Asta de nu e cu supărare.
    Victor Hariton

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 16 iunie 2015, 14:34

      Supărare nu-i din partea nimănui, dar ce blog ai, dacă nu-i cu supărare? :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  10. marți, 16 iunie 2015, 12:53

    ;) and me!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 16 iunie 2015, 16:27

    Mi-ar face plăcere să vin, mai ales că am niște viniluri pe care nu le-am ascultat de 25 de ani.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 19 iunie 2015, 18:57

    am confirmat pe e-mail dar scriu si aici :D. Deci, DA!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 24 iunie 2015, 22:11

    […] Birta a avut o super-idee și a organizat un #VinilBlogMeet în Garajul Europa FM. Adică fiecare blogger participant a adus câte un disc pentru ascultare (da, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde