03.12.2016

Subiecte de abordat pe blog. Sondaj.

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Vă îndemnam zilele trecute să propuneți subiecte de abordat pe blog. Cu scuzele de rigoare că am depășit deadlineul (pe care tot eu mi-l impusesem) ca să pun sondajul cu subiectele propuse de voi, uite că azi mă achit de datorie :)

Am pus toate subiectele pe care mi le-ați propus. Nu mai zic care a cui propunere este, căci subiectul contează, nu neapărat persoana care l-a propus. Aveți timp până pe 15 iulie, ora 23.59 să votați ce subiect vreți să abordez acilea.

Menționez doar că am făcut oareșce selecție printre subiectele propuse. Adică le-am eliminat pe cele foarte generale gen ”cărți” sau pe cele foarte specifice gen ”Kilometrul Verde” :) Precum și pe cele de coracon gen Baia Mare și rugby, căci astea sunt prea de coracon ca să le pun la ”licitație”, cum ar veni :)

Mulțam :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cel mai frumos lucru din Stockholm

Concurs pentru designeri

16 comentarii

  1. joi, 12 iulie 2012, 07:38

    Putem vota mai multe sau ne rezumam doar la un subiect?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 12 iulie 2012, 07:42

      Am ales varianta de votat un singur subiect, ca am zis ca asa cum trebe sa va decideti voi, asa trebe sa ma decid si io sa scriu ce ati decis voi :)) Deci trebe decis! :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • joi, 12 iulie 2012, 08:24

        Se pare ca nimeni nu tine cu pensionarii :)) Ar fi mers mai multe raspunsuri, mi-a fost greu sa aleg subiectul, dar o facui pana la urma :)

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
        • joi, 12 iulie 2012, 08:46

          Stiu ca e greu de ales, dar asa patim toti, adica timpul nu prea ne permite sa le abordam pe toate, asa ca trebuie sa decidem :D

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
  2. joi, 12 iulie 2012, 08:50

    as vrea sa te vad facand si vlogging dar nu m-ai lasat sa aleg mai multe variante :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 12 iulie 2012, 08:51

      Nu te-am lasat sa alegi mai multe variante pentru ca am vrut sa te oblig dictatorial sa alegi :)) E greu rau, stiu :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. joi, 12 iulie 2012, 09:38

    Eu am votat sportul de masa. Cum merg antrenamentele?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 12 iulie 2012, 10:45

    Dar de ce sa nu abordezi mai multe subiecte. Nu zic toate, dar unele trebuie abordate. Si se completeaza reciproc. De ex: sfaturi pt bloggeri noi se completeaza perfect cu PROGRAMUL DE LUCRU AL UNUI BLOGGER . Si tot asa .

    De asemenea, normalitatea in blogosfera vs anonimat. Eu zic sa nu te limitezi la un articol, oricare ar fi „castigatorul” :)

    Salutari :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 12 iulie 2012, 10:49

    Si eu as fi preferat sa gasesc aici mai multe despre tot ceea ce inseamna blogging, nu doar despre un subiect anume.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 12 iulie 2012, 12:14

    Fiind nou nou nou in lumea bloggerilor, mi-as fi dorit sa aflu mai multe despre blogging, de la zero. Idei cu privire la blogul meu si etc..dar si celelalte subiecte par interesante:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 12 iulie 2012, 12:14

    @Emil @vienela
    Si io as vrea sa scriu despre toate subiectele propuse, ca toate sunt faine. Dar cum timpul pentru scris pe blog este extrem de limitat, trebuie sa selectez la sange. Tocmai de aceea am lasat doar varianta cu un singur raspuns :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 12 iulie 2012, 16:37

    Eu sunt convins ca, la un moment dat, fiecare subiect se va regasi pe blogul tau. Imi vi e greu sa cred ca vei scrie doar despre ce alege lumea. Chestionarul e interesant prin prisma faptului ca iti ofera o imagine asupra „celor care iti fac onoarea de a te citi”. Smart move. Acum afli de ce „te cauta” lumea cel mai mult.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 13 iulie 2012, 10:27

    Observ ca nimeni nu a votat „Despre anonimat”. Sa inteleg ca toti ne consideram niste vedete?:D Pana la urma, si anonimatul are farmecul lui. Eu am votat „Ponturi despre blogging”, caci presupun ca-mi vor fi de folos. As fi vrut sa votez si „Mai are rost sa scriem corect…?” – cred ca ar fi iesit o discutie interesanta in jurul acestei intrebari.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 13 iulie 2012, 15:31

    Normalitatea in blogosfera? Asta-i subiect?
    Nu te lua dupa sondaje chinezule ca-s ca-n politica ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. sâmbătă, 14 iulie 2012, 07:30

    Uite, eu as vrea sa scrii despre misoginism. Aveam un coleg care spunea asa: „Eu nu sunt misogin… decat cu femeile” Si chiar era. Sigur, exista si reversul medaliei; si pe mine ma apuca uneori cate-un gand din „gradina cu misandre” (deci (sic) asta e licenta mea literara, rog precizati sursa :D). Si daca iti trebuie material bibliografic, uite, ma citez personal desi cand am scris eu asta inca umblau dinosaurii iar blogosfera nu se inventase inca: http://www.cafeneaua.com/users/show/2045

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde