05.12.2016

Cum să faci bani pe blog la 1 lună după ce l-ai lansat

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Mamiiii, tati mă ceartă pe facebooook!!!

Dacă vă place cum mă dau pe bicicletă, apoi e foarte bine :D

60 comentarii

  1. luni, 30 aprilie 2012, 11:01

    =))))))
    Nu eşti normal!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 30 aprilie 2012, 11:03

      @BogDan
      Imi pare rau ca gandesti asa. Eu chiar am vrut sa dau o nota serioasa acestui subiect. Si aceasta postare sa fie un ghid util pentru toti cei care ma intreaba acest lucru cam de 2, 3 ori pe zi. Se pare ca nu am reusit… =))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. luni, 30 aprilie 2012, 11:03

    II frumos ce faci bre Chinezule. Credeam toti ca o sa descoperim retea secreta, si acum ne-ai spulberat orice speranta!
    :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 30 aprilie 2012, 11:05

      @ihearlights
      Chiar nu inteleg ce nu e clar in ce am zis eu… Mai clar de atat mi-e foarte greu sa explic. :))

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
  3. luni, 30 aprilie 2012, 11:04

    @chinezu – Du-te-n papuci, am vărsat cafeaua pe mine :)))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 30 aprilie 2012, 11:06

    Sigur nu ai vrut sa scrii „Cum sa bagi bani in blog la o luna dupa ce l-ai lansat”?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 30 aprilie 2012, 11:08

    Da, domnule Chinezu, nu ce a zis TVdece ai vrut sa scrii, de fapt? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 30 aprilie 2012, 11:10

    @Alexandra
    Inca o data mi se dovedeste faptul ca cei de la @TVdece inteleg ce vor ei. Treaba lor, nu am ce sa comentez. E destul de ciudat, totusi, ca vin sa isi dea cu parerea acum, la vreo 2 luni de cand au lansat tvdece.ro. Ce stiu ei despre treburile astea? =)) =))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 30 aprilie 2012, 11:15

    @chinezu: 2 luni, 2 luni, da’ deja am facut de-o ciorba! Cu tot cu perisoare! Beat that! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 30 aprilie 2012, 11:31

    Scurt și la subiect :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 30 aprilie 2012, 11:47

    Pentru SEO, îți sugerez și titlul alternativ ”Cum să faci bani pe blog la 1 lună după ce lai lansat”. Tu ești mai nou în astea și nu știi (sau corect era „ști”?)… Aceeași observație, desigur, și pentru TVdece.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 30 aprilie 2012, 12:02

      @George
      Merci de sugestie. Foarte buna. Si in spiritul postarii mele =))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  10. luni, 30 aprilie 2012, 11:56

    @George, what?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 30 aprilie 2012, 12:14

    extrem de clar si la subiect ;) adaug si eu mai jos cateva completari.
    astept partea a doua. multumesc

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 30 aprilie 2012, 12:17

      @Provinciala
      Interesante completarile tale. Cred ca lumea are de invatat din ele. Numai daca e atenta, fireste :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  12. luni, 30 aprilie 2012, 12:14

    @gaby – e o mică diferență între titluri, o optimizare pentru căutări. :))

    @chinezu – Cu multă plăcere. Încerc și eu să mă țin la curent cu noua limbă 2.0. =))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 30 aprilie 2012, 12:26

    Da… e mai greu decat credeam… o varianta mai simpla nu stie nimeni? ;-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 30 aprilie 2012, 12:50

      @Catalin
      A face bani din blog nu e deloc simplu, indiferent ce cale ai alege. Cum foarte bine, cred eu, am subliniat in postarea de mai sus.
      :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  14. luni, 30 aprilie 2012, 12:54

    Cred ca nu-i suficient ca ai subliniat … trebuia sa si bolduiesti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 30 aprilie 2012, 13:57

    Intrebarea e defapt, cati bani faci dupa o luna de blog :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 30 aprilie 2012, 14:18

    Nu inteleg ce sens are articolul asta, ca doar toata lumea stie deja cum se fac bani pe blog. Doar d-aia ne-am facut bloguri, nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 30 aprilie 2012, 14:32

    @vienela nici chiar toata lumea :))) tu daca stiai treceai pe un domeniu cum trebuie nu mjai stateai pe unul free :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. luni, 30 aprilie 2012, 14:36

    :)))))) @eBogdan, eu incercam sa glumesc. Abia stiu cum sa setez anumite chestii pe blog…Ma cam bate calculatorul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. luni, 30 aprilie 2012, 15:42

    Cel mai plictisitor post, vezi ca incepi sa te pierzi in detalii. Mai pe scurt, ca te citim de pe mobile, ce naiba!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. luni, 30 aprilie 2012, 15:57

    de fapt, la punctul 3 din articol as completa cu urmatoarele:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. luni, 30 aprilie 2012, 17:39

    No bun! După ce mă pregătisem să descopăr marea minune, ce văd? Nimic. Am înţeles că simplu nu e, nici nu contează, doar ne plac lucrurile complicate. Dacă-s simple, ni se pare prea greu. Deci, care e răspunsul la ghicitoare?
    Nu mă lăsaţi să mor săracă lipită pământului, nu? Vreau să mă îmbogăţesc şi eu de pe urma blogului, da’ aşa, ca Făt Frumos, bine? :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. luni, 30 aprilie 2012, 20:13

    Aplica completarile de la pct.3 si te-ai scos :)
    Acolo-i chichita pe care trebuie sa o aplici :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. luni, 30 aprilie 2012, 20:26

    […] Articolul este acesta – și pentru că impactul asupra mea a fost major, doresc să-i răspund aici, mai pe larg. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. luni, 30 aprilie 2012, 22:46

    Dacă eşti vedetă faci bani pe blog după o lună de la lansare . Dacă eşti un om simplu şi vrei să faci bani după o lună, nu ai decât să-l vinzi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. luni, 30 aprilie 2012, 22:49

    Nu trebuia sa fie si ceva text pe aici pe undeva ca si postare? …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. luni, 30 aprilie 2012, 23:06

    Cum sa faci bani pe blog la 1 luna dupa ce l-ai lansat – Chinezu…

    Nu vă panicaţi: ce vedeţi este meta-conţinut. Concluziile la dispoziţia cititorilor….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. GG
    luni, 30 aprilie 2012, 23:14

    ptiuu, drace, daca stiam ca la tine e cheia succesului, te citeam mai devreme :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. luni, 30 aprilie 2012, 23:49

    plin de intelepciune acest articol :) demult asteptam secretul succesului in ale bloggingului :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. marți, 1 mai 2012, 05:52

    Cam mult o luna, unii nu vor rezista si vor pune in aplicare sfaturile chiar din prima zi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. marți, 1 mai 2012, 07:46

    greu sa faci bani intr-o luna…eu as urma promovare masiva pe retelele sociale..sa fii cunoscut…si apoi poate vei scoate ceva mai mult decat o ciorba de perisoare…
    Ma asteptam ca cei mai vechi sa nu fie asa secretosi…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. marți, 1 mai 2012, 08:03

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. marți, 1 mai 2012, 08:11

    […] aici Ți-a plăcut acest articol? Recomandă-l și altora: Tweet Follow @VladDulea Vrei să […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. marți, 1 mai 2012, 08:17

    E jenant! Acum toti o sa faca bani de pe urma blogului. Ce facem, ne imbogatim cu totii ? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. marți, 1 mai 2012, 10:42

    tare :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. marți, 1 mai 2012, 11:15

    eu chiar nu stiu cum ai putea sa faci bani cu ajutorul blogului si il am de doua luni…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. marți, 1 mai 2012, 13:05

    […] de la articolul lui Cristi despre cum să faci bani pe blog la 1 lună după ce l-ai lansat și trecând prin răspunsul lui Andrei ajungem la o întrebare care apare des prin blogosferă: […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. marți, 1 mai 2012, 13:24

    hahaha … credeam ca cine stie ce …. dar nu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. marți, 1 mai 2012, 13:39

    Deci asta era reteta secreta. Multumim de sharuiala:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. marți, 1 mai 2012, 19:32

    Iertat să-mi fie, dar eu am o problemă cu blogherii care fac blogging exclusiv pentru bani. Pute, caca.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. miercuri, 2 mai 2012, 20:00

    Poti face bani dintr-un blog la o luna de la lansare. Si la o saptamana. De ce nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  41. miercuri, 2 mai 2012, 21:43

    Acum stau si ma intreb cati vor da refresh in speranta ca va aparea articolul cu reteta minune? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  42. joi, 3 mai 2012, 16:48

    Ce rău îmi pare că tocmai am scris şi eu despre acest subiect când era deja atât de multă informaţie în acest articol. În plus, ce tot laudă lumea atât de mult punctul 3 când esenţa metodelor de a face bani din blog după o lună se află de fapt la punctul 4?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 3 mai 2012, 16:53

      @Gabriel Ursan
      E drept ca si pe mine ma dedumireste confuzia asta intre punctul 4 si punctul 3. Desi, pe de alta parte, punctul 5 ajuta sa se lamureasca un pic situatia.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  43. joi, 3 mai 2012, 19:44

    Uite că totuși există o rețetă. Asta e.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  44. vineri, 4 mai 2012, 14:46

    Cel mai bun articol al tău! Ţine-o tot aşa!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 4 mai 2012, 14:48

      @Serban
      Multumesc, apreciez cand cineva vede valoare in ce scriu.
      @Dan Pandrea
      Ai si tu dreptate, nu ma gandisem la asta…

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  45. vineri, 4 mai 2012, 14:47

    Permite-mi sa te contrazic:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  46. Vali
    sâmbătă, 5 mai 2012, 09:15

    Fratilor! Voi sunteti nebuni de legat, asta e clar. Mai putin si faceam pe mine.
    Astept cu mare interes partea 2-a.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  47. sâmbătă, 5 mai 2012, 10:20

    Cam lung articolul :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  48. sâmbătă, 5 mai 2012, 16:32

    Primul articol pe care am intrat asa entuziasmat :)).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  49. duminică, 6 mai 2012, 21:24

    @chinezu: Punctul 5 e deja pentru oamenii cu niţică experienţă. Eu zic să faci articole separate despre asta ca oamenii să digere informaţia o ţâră mai uşor. Ori facem bani din blog după o lună, ori nu mai facem?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  50. luni, 7 mai 2012, 08:21

    Şi eu la fel :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  51. joi, 30 august 2012, 06:54

    […] de vizită. Pentru că nu există un răspuns unic şi irepetabil, aşa cum nu există nici reţeta cum să faci bani din blog la o lună după ce l-ai lansat. Există doar proiecte unice, în sensul că fiecare are caracteristicile sale (a se citi probleme, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde