28.09.2016

Ofer cu drag 5 invitații duble la filmul The Muppets

Am scris despre cum mi s-a părut filmul, văzut în avanpremieră, așa că vă invit să vedeți, dacă vă interesează. Dar io zic să nu vă intereseze părerea mea și să mergeți să vedeți filmul :))

Așa că ofer 5 invitații duble, oferite de Forum Film Romania, pentru ziua de vineri, 13 ianuarie, la acest film de mare angajament, la Cinema City Sun Plaza. Orele la care puteți merge la film sunt 13:40, 15:50, 18:00,20:10, 22:20, puteți alege la care mergeți. Dar stați întâi să vă declar câștigători :))

Pentru că vreau să vă provoc să îmi răspundeți, colea jos în comentarii, la următoarea întrebare: Dacă ați fi invitat să jucați într-un show Muppets, ce personaj v-ați alege/inventa să fiți? :D

Aștept comentariile voastre până joi, 12 ianuarie, ora 16.00 fix. După care anunț câștigătorii (desemnați foarte subiectiv, vă dați seama :D) și facem aranjamente de astea administrative.

Succes.

Vă dau și trailerul filmului ca să vă fac poftă, nu de alta :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Concurs mai special pentru un nume și pentru un slogan

Vă băgați să analizați niște scrieri sportive? Premiu: un banner

25 comentarii

  1. miercuri, 11 ianuarie 2012, 16:10

    Miss Piggy, deoarece iubeste o broasca…ce poate fi mai tare? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 11 ianuarie 2012, 16:15

    eu nu as miza pe un personaj deja existent, m-as introduce pe mine insami.nu de alta,dar ma poarta viata uneori in niste situatii absolut hilare si ma simt maimutoiul absolut atunci. ::)) vreau la film! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 11 ianuarie 2012, 16:17

    Waldorf, ca are si mutrita simpatica! Batraneii de la balcon dau sarea si piperul filmului: Am deja multi ani de cand mi-e dor de comentariile si de rasul lor aparte.

    Oricum, foarte tare argumentul lui Cristi. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Mihaela
    miercuri, 11 ianuarie 2012, 16:21

    Frumoasa initiativa … eu pot sa zic acum cine nu as vrea sa fiu clar …unul din cei doi mosneguti din balcon care tot carcotesc despre toate.. Poate mi-ar placea sa fiu chiar Kermit broscoiul , prea din scurt si asta e prima opinie:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 11 ianuarie 2012, 16:41

    […] cu Muppets January 11th, 2012 | Categorii: Cronici | Un comentariu Later edit: Hai că ofer 5 invitații duble la film, dar puteți participa până mâine, 12 ianuarie, ora […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Sirghi Diana
    miercuri, 11 ianuarie 2012, 16:50

    Bucătarul, firește…faimosul Swedish Chef, deci.odi-shu-shu…birdje-birdje…niste popcorn pentru filmul de vineri:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. gabytzu
    miercuri, 11 ianuarie 2012, 17:16

    sincer sa fiu , nu cunosc nici un muppets , nu cunosc show-ul , dar din trailer pare foarte amuzant filmul , si nu m-as supara daca as merge si eu la film :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 11 ianuarie 2012, 21:09

    eu as vrea sa fiu Kermit, pentru ca asa mi se spunea cand eram mica si rula filmul ” The Muppets show”… mi se pare si cel mai simpatic personaj :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 11 ianuarie 2012, 21:58

    eu aș fi miss piggy, adică o doamnă! :D curioasă și inventivă, dornică să descopere tot. adică o călătoare ca mine care vrea să descopere lumea. sunt sigură că miss piggy este o travelgirl. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 12 ianuarie 2012, 10:05

    Preferatul meu acum aproape 30 de ani era Kermit. Dar deh, trecerea anilor se face simtita, si nu mi se potriveste. Pica mai bine un rol de carcotas la balcon, o babuta atoatestiutoare si enervanta intre cei doi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. mihai
    joi, 12 ianuarie 2012, 10:48

    Fozzie Bear, in mod clar, pentru al sau „Wocka Wocka!”.

    Dac-ar fi sa inventez, as inventa un Rorschach muppet.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 12 ianuarie 2012, 10:50

    Fozzie Bear pentru ca seamana cu Michael (The Office US) cand il imita pe Yoda! http://goo.gl/Aefzk

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. Robert
    joi, 12 ianuarie 2012, 11:09

    Fozzie Bear !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 12 ianuarie 2012, 12:32

    păi eu aş vrea să fiu broasca iar prietena mea, ca să nu planga, aş vrea să fie miss piggy. îmbinam filmul cu realitatea şi toată lumea e fericită.
    altfel, ar fi mişto să-mi facă ăştia un personaj care să se cheme „nazdravanul” şi să fie o combinaţie între un şarpe boa şi o ţestoasă ninja :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. Andrei
    joi, 12 ianuarie 2012, 13:03

    Statler fara nici o indoiala. :D Are un umor fantastic . Impreuna cu Waldorf , sunt de neegalat. Imi este dor sa revad toata seria.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. Adi
    joi, 12 ianuarie 2012, 13:06

    Ca sa fiu sigur de mare audienta, incepand cu cel mai sofisticat multiplex si pana la cel mai amarat camin cultural, as baga doua personaje cheie, care ar sparge audienta exact ca gsptv. Gigi Becali si Samuila, nici nu trebuiesc mari eforturi sa le scrii scenariul, vin cu el de acasa!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. joi, 12 ianuarie 2012, 13:08

    Cred ca in Papagal, ideea o am de la prietena mea care intr-o seara m-a intrebat „Dragule imi dai voie sa-mi iau un papagal nou ?” (Acum are alt papagal) :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. mar
    joi, 12 ianuarie 2012, 13:10

    eu aș vrea să fiu o bezea mare-mare și foarte dulce și foarte pufoasă. cam ca astea http://bit.ly/Al8FUG

    de ce? păi cine n-are nevoie de ceva dulce și pufos în viața lui? de câte ori ar fi vreun personaj supărat sau trist, ar lua câte-o bucățică din mine și totul ar fi mai bine. sau m-ar îmbrățișa. sau m-ar mângâia. sau ar dormi cu mine-n brațe.

    bezelele sunt cele mai bune lucruri din lume :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. joi, 12 ianuarie 2012, 13:13

    Mi-ar placea sa fiu Miss Piggy pentru ca atunci cand eram mica o membra a familiei mele a primit de la niste nemti, in timp ce era in spital, un plus Miss Piggy pe care ne certam mereu. Eu i-l furam si il luam acasa, ea il lua inapoi si asa mai departe. Deci am avut o pasiune pentru Miss Piggy in tinerete, asa ca pe ea o simpatizez cel mai mult. Plus ca e super cocheta si amuzanta:p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. joi, 12 ianuarie 2012, 13:16

    Pai nu a zis nimeni nimic de Gonzo the Great. daca slabesc un pic, ma tund si imi prind nasul in menghina cred ca ma descurc. Puii si gainile imi plac oricum. :)))).

    PS. dar nu ne-ai spus, tu ce ai vrea sa fii? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. joi, 12 ianuarie 2012, 14:23

    as vrea sa fiu broscuta verde :) e foarte faina si imi place mult rolul ei in acest film :D

    P.S: Chinezu, please send me to The Muppets, chiar vreau sa-l vad :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. joi, 12 ianuarie 2012, 15:31

    Always pick the froggie !!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. joi, 12 ianuarie 2012, 17:15

    Eu aș vrea să fiu robotul. Pentru că sunt printre cei care mai țin minte ce e ăla un modem de 56k și pentru că încă mai am unul acasă. Deci n-ar fi nicio problemă în a-mi juca rolul cum trebuie și a reproduce fidel sunetele ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. vineri, 13 ianuarie 2012, 08:12

    no, cine a castigat ? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. Andrei