31.07.2016

Cam cât sunteți dispuși să munciți pentru 780 RON?

Dacă activezi prin online (verbul ăsta vă rog să îl înțelegeți foarte polisemantic), lumea se așteaptă ca totul să fie mult mai ușor decât în lumea offline, acolo unde, vorba aia, e de tras la șaibă și de săpat cu hârlețul :)) Numai că existe momente în care, dacă reușești o combinație online/offline pigmentată cu nițică muncă de teren, ai câștigat. Una din astfel de ocazii, cu voia dumneavoastră, v-o prezint în cele ce urmează :)

Este vorba despre o campanie pentru Carrefour Vitantis. Care va dura o lună și unde voi puteți câștiga niște vouchere în valoare de 780 de RON. Ce trebuie să faceți? Păi să munciți puțintel :)) Detalii o să vă dau joi dimineața la prima oră când, de fapt, se lansează cu adevărat campania. Dar, în mare, vă pot spune că ideea centrală este că puteți economisi serios dacă faceți anumite cumpărături de la Carrefour Vitantis, în loc să le cumpărați din altă parte.

Partea frumoasă a acestei campanii este că poți participa la ea fără să faci altceva decât faci în fiecare zi. Atâta doar că trebuie să fii atent la combinația dintre online și offline, care e cheia câștigării celor 780 de RON :D Adică trebuie să urmăriți prețurile din alte magazine și să le comparați cu cele de la Carrefour Vitantis (doar anumite prețuri, o să primiți info suplimentar joi dimineața, cum ziceam) și să vedeți ceea ce este evident, adică faptul că faceți niște economii substanațiale :))

Păi dacă nu dai drumul campaniei, de ce ne spui chestiile astea?, v-ați putea voi înreaba, pe bună dreptate :)) Dar raspunsul meu este unul simplu. Pentru că, unu la mână, am vrut să vă pun în gardă, să vă pregătiți sufletește să câștigați :D și, doi la mână, să vă invit să îmi răspundeți la întrebarea din titlu. Căci nu știu cum alții cum sunt, dar eu pentru cei 780 RON chiar trebuie să prestez nițel în câmpul muncii… :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ia să particip și eu la un concurs online

Credeți sau nu, și io am avut o prima zi de școală :D

17 comentarii

  1. luni, 12 septembrie 2011, 12:21

    Hah, asta e ceva gen spion de preturi… I used to do this pe vremea studentiei … Cel putijn cu asa ceva seamana, din prima descriere. Hai sa vedem despre ce e vorba!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 12 septembrie 2011, 12:28

    Am facut asa ceva inainte sa lucrez in invatamant,la firma Artima,actula Carrefour Expres , ca a fost cumparata de compania Carrefour.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 12 septembrie 2011, 13:00

    […] OK, să nu anticipăm prea mult, ne auzim joi dimineața cu un concurs interesant, dotat cu premii și mai interesante (un voucher de cumpărături de 780 RON), aș dori doar să mai menționez în încheiere că această campanie se desfășoară simultan și pe blogurile amicilor mei piticu și chinezu. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 12 septembrie 2011, 13:27

    Eu merg pe ideea că dacă vrei bani muncești, că sunt mai mulți sau mai puțini trebuie să muncești. Iar pentru 780 de roni aș munci ceva nu pare o sumă de aruncat pe fereastră.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 12 septembrie 2011, 13:53

    Eu imi fac cumparaturile la Carefour Ploiesti, deci banuiesc ca nu ma incalzeste cu nimic aceasta campanie. Cu atat mai putin ca nu as avea cum sa ajung in Vitan (presupun ca de acolo vine numele supermarket-ului)

    Deci revenint la intrebarea din titlu, ce as face pentru un voucher pe care nu-l pot folosii decat intr-o singura locatie din lumea asta? Nu as face nimic.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 12 septembrie 2011, 15:38

    @Valy @Nutzu
    inseamna ca voi furati startul, mah, daca va bagati in competitie, ca va pricepeti :))

    @GiacomO
    corect din toate punctele de vedere :D

    @Haotik
    dar bine ca ti-ai gasit timp sa comentezi argumentat :))
    merci

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 12 septembrie 2011, 15:45

    […] greu si cine nu isi doreste sa faca cumparaturile pentru toata luna, gratis.Alaturi de mine vor fi Chinezu si Stefan Murgeanu, deci mai multe […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 12 septembrie 2011, 16:00

    Mi-ar face placere sa lucrez o luna la facut cumparaturi,s-asa n-am job de alt fel:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 12 septembrie 2011, 16:31

    Poate nu am înţeles eu bine: asta e o campanie pentru bloggeri? Şi premiul constă în vouchere de reduceri la Carrefour??? :lol:

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 12 septembrie 2011, 16:48

    Raspunsuri:
    1. depinde. daca eu muncesc pt banii mei, sau concurez cu o hoarda intreaga din care numai unu sau cativa iau premiul.
    2. as munci cat ar munci un strain pt banii astia, nu cat un roman care isi rupe spatele

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 12 septembrie 2011, 17:11

    Cat as putea sa muncesc? Doar online pot in 4 zile sa fac suma de 780 RON ( 180 Euro ), offline pot face suma in 5 zile…si daca muncesc online si offline fac suma in 2-3 zile. Desigur toate in zile bune, nimeni nu poate spune nu unei asemenea sume. ( nu e mare dar nici mica )

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. gerula
    luni, 12 septembrie 2011, 17:15

    pai, cum, cat? roman fiind, un an de zile. ca la noi totu’ e gratis, nu? adica munceste tu in octombrie pentru Carrefour, si prin iulie o sa-ti incasezi/ poti sa folosesti si cuponul de reducere …intre timp, un euro va costa 7-8 lei…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. luni, 12 septembrie 2011, 19:11

    Altii muncesc o luna pentru acea suma, 8 ore, e prea bine…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. luni, 12 septembrie 2011, 20:42

    OFF: Dacă aș sta cu părinții, aș fi dispus să sta 4 ore în fața calculatorului de L-V pentru 780lei.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. corco
    marți, 13 septembrie 2011, 14:08

    atat cat este nevoie!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 14 septembrie 2011, 07:19

    […] știut despre ele (în lumina a ceea ce am spus mai sus despre mine :D), dacă nu aș fi parte din campania cu pricina (care, apropo, începe mâine, așa că fiți pe fază :D), drept pentru care, așa cum se cuvine, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde