29.09.2016

Avem nevoie de bloggeri și bloggerițe pentru Triathlon Challenge

Ideea e așa: pe 3 septembrie, în Mamaia, are loc Triathlon Challenge. Anul trecu, cum unii își aduc bine aminte, și Echipa Bloggerilor a avut reprezentanți care chiar nu s-au făcut de rușine :D Anul acesta Bogdan Antohe de la Smart Atletic a ridicat ștafeta, ca să zic așa: bloggeri pot avea 3 echipe anul acesta :D Ba mai mult, una din cele 3 echipe vrem să fie de fete :D

Înscrierile se pot face aici, unde aveți de completat un formular, până pe 3 august. După care o să urmeze niște lucruri faine pe care o sa le facem prin blogosferă pentru promovarea acestei inițiative, o să vedeți voi :D

Chiar dacă nu participați, rugămintea noastră este să promovați această acțiune, pentru că dacă scrieți la voi pe blog, pe twitter, pe facebook sau undemai vreți ar auzi mai multă lume și nu ar rata unii, precum s-a întâmplat anul trecut, posibilitata de a concura pentru Echiapa Bloggerilor :)

Se asigură cazare și transport din partea organizatorilor, lucru pe care le mulțumesc și pe această cale :)

Fiecare echipă este formată dintr-un alergător (5 km), biciclist (20 km) și înotător (750 m). Vă puteți înscrie separat pentru fiecare etapă în parte sau vă puteți constitui direct ca echipă, vedeți voi :) Echipele pot fi și mixte.

Succes și nu uitați să reprezentați cu cinste blogosfera :))

PS. Apropo de lucruri faine, ia uitați ce invitație la bicicleală vă face tovarășul Vlad :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cam așa știm noi să facem o campanie

Cam asta a fost, dragilor…

19 comentarii

  1. miercuri, 6 iulie 2011, 07:23

    Si pana cand ne putem inscrie? Conteaza de unde suntem ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 6 iulie 2011, 08:35

    […] Cati, Giolly, Addicted, Chinezu, Dojo, Ex-silentio, Grapefruits, Iancu Ionuţ, Laurenţiu, Leneşu, Marius Matache, Mihai, Monica […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 6 iulie 2011, 09:51

    Bizi…ar fi ok să fiți din România :) Poate în viitor extindem și la nivel internațional :p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 6 iulie 2011, 10:05

    :)) buna asta …Bogdan. Eu unul m-am inscris, as acamai astept si confirmarea, ca sa stiu daca imi iau un mic concediu in acea perioada:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 6 iulie 2011, 10:23

    Anul acesta puteti conta pe mine ! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 6 iulie 2011, 17:03

    Ma inscriu si eu! Cand aflam daca am fost alesi sau nu? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. Chițușcă
    miercuri, 6 iulie 2011, 17:03

    Pai uite, campania de relansare inoras.ro are aceeasi tema, aceleasi reguli. Plm, si ei se dau inovativi, originali.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Chițușcă
    miercuri, 6 iulie 2011, 17:09
  9. miercuri, 6 iulie 2011, 19:42

    Frățioare, trebuie să alergăm 5 km?! :) Păi ne cam dăm duhul. Și nici nu știu să înot. Mai băgați probe! :)
    Chițușcă, care e relevanța că ăștia din Iași au idei similare? Eu n-am văzut să scrie că au fost primii din lume care au avut ideea asta. Plus că e fain pentru localnici. M-aș fi dus la un baschet, dar n-am avut cu cine mă înhăita.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 6 iulie 2011, 21:31

    Cu cea mai mare placere ma inscriu si eu :).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 7 iulie 2011, 10:28

    Fir-ar sa fie, pica exact cand nu sunt p-aci…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 7 iulie 2011, 13:41

    Eu m-am inscris, pe cuvant! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 7 iulie 2011, 14:00

    Unde se tine competitia?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 7 iulie 2011, 16:31

    […] se pot face aici, unde aveți de completat un formular, până pe 3 august. După care o să urmeze niște lucruri […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 8 iulie 2011, 03:06

    Ma tenteaza asa tare si pe mine… Duc sigur 5 km de alergat, dar Dumnezeu stie cat timp dureaza sa ii parcurg :)) Asta e un fel de motivatie pentru dat jos celulita =))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. sâmbătă, 9 iulie 2011, 20:08

    750 de metri inot…. hmm trebuie si viteza, ca balenele inoata lent :)
    Parca are 50 de metri un bazin olimpic, 15 bazine …. cred ca o sa mor dupa 2 dar un blogger in minus un loc gol pentru alt blogger, e si asta un lucru bun.

    Vedem, salvez linkul si ma mai gandesc, eventual fac o proba sa vad daca ma tine 750 de metri aia ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 16 august 2011, 11:04

    […] țineți minte când vă adresam, alături de Bogdan și de Vlad, invitația de a face parte din una din cele 3 echipe ale bloggerilor la Triathlon Challenge la Mamaia? Ei bine, cele 3 echipe au deevenit 4 :)) Să vă […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde