09.12.2016

Deci cam așa se muncește ca să câștigi un premiu :D

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

De obicei anunț câștigătorul unui concurs pe chinezu.eu într-un later edit la postarea cu pricina. Dar de data asta fac o excepție. Pentru că mi-a plăcut foarte tare prestația câștigătorului unui GPS Prestigio GeoVision 5500 la provocarea ”Cum ar fi fost dacă ar fi avut Prâslea cel voinic GPS?”. Și pentru că, după mintea mea, ce a făcut Victor, căci el este câștigătorul, ilustrează perfect ideea pe care tot încerc eu să o zic aici, adică pentru a obține un beneficiu (premiu, bani, recunoaștere etc) trebuie să muncești.

Și ca să nu o mai țin pe asta cu teoria, aveți mai jos motivul pentru care Victor a câștigat concursul :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

O lecție despre viață, o lecție despre respect

Cu ce am rămas eu după prima zi de TIFF

13 comentarii

  1. miercuri, 8 iunie 2011, 09:36

    […] edit: Am anunțat câștigătorul aici. O să vedeți voi de ce […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 8 iunie 2011, 09:39

    Superba idee, superba punere in practica… merita toata aprecierea noastra !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Catalin
    miercuri, 8 iunie 2011, 09:44

    Foarte tare ideea. Felicitari castigatorului.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 8 iunie 2011, 10:06

    Foarte, foarte, faina treaba! Felicitari! Acum ar fi misto sa indrazneasca vreun troll sa spuna ca n-a fost pe merit. Muhahaha!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 8 iunie 2011, 11:31

    da, merită. Mai ceva ca-n Pirații din Caraibe!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 8 iunie 2011, 13:11

    Bravos. Merita premiul. Se vede ca a muncit. Asa oameni trebuie apreciati.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. ecou
    miercuri, 8 iunie 2011, 13:41

    Felicitari! o idee geniala!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 8 iunie 2011, 15:13

    excelent! am ras biiiiine de tot :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. Deady
    miercuri, 8 iunie 2011, 15:47

    Si felicitarile mele!! Frumoasa lucrarea, cu atat mai mult cu cat mai ciupesc si eu putin photoshop si stiu cat de greu e.
    Cu toate astea, cerinta concursului era destul de clara (cel putin pentru mne), citez „eventual chiar un grafic VERBAL”, deci era vorba de text, probabil de asta nici nu era optiune de incarcare poze. Acum ma simt ca si cum as fi participat la maraton si ar fi castigat un ciclist :-s.
    Dar mai citez ceva din „regulament”, citez „Menționez că SINGURUL CRITERIU prin care o să aleg câștigătorul GPS-ului cu pricina este este mintea mea de copil, care se zbenguie în continuare alergând după unicul neuron funcțional pe care îl posed” asa ca, nu-mi ramane decat sa ma conformez si sa felicit inca o data castigatorul :P :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 8 iunie 2011, 20:54

    Super! Victor te invit sa ne trimiti fisierul pentru a face implementarea in fisierele din tutorialul de instalare iGo pe Android de pe GSMRo :)! Cum n-avem noi treaba cu fisierele respective …. n-avem cum asa ca doar glumesc :) … deci nu putem sa iti transmitem decat sincere felicitari!

    P.S.: Daca te contacteaza Blizzard pentru desenarea hartilor la urmatorul patch … sa nu te vinzi ieftin ;) :)! Succes!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 9 iunie 2011, 11:13

    @Chinezu: Mersi fain, maestre. Rămân dator cu o bere. Sau o navetă. Sau cât poţi tu să bei. :D Mă măgulesc aprecierile dar cred că sunt uşor exacerbate. Nu a fost un volum de muncă chiar atât de mare.
    Mulțumesc frumos tuturor pentru apreciere. Nu mă consider însă un virtuos al fotoșopului. Harta de mai sus e realizată aproape în întregime din resurse gratuite uşor de utilizat. Pentru cei interesaţi, pot da mai multe detalii oricând.
    În apărarea mea, răspunzând provocării lui Deady, pot spune că da, am câştigat maratonul călare pe o bicicletă, dar mi-am construit-o singur.
    În ceea ce priveşte premiul, îl cedez bucuros împreună cu eterna mea recunoştinţă, celui care îmi face rost de un job serios de grafician sau detepist cu o experienţă modestă.
    Din nou @Chinezu: Îmi cer scuze că am îndrăznit să fac apelul ăsta. Dacă ţi se pare deplasat, moderează sau editează comentariul. Nu-i cu supărare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 10 iunie 2011, 11:44

      mah, cedezi tu premiul cui vrei, dar intai trebe sa il primesti :))
      cat despre faza cu jobul, hai ca vorbim pe mail, poate reusesc sa fac ceva

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  12. joi, 9 iunie 2011, 15:09

    Felicitari Victor, chiar esti priceput :) Meriti premiul pe deplin :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde