26.08.2016

Doi dintre voi vin cu mine într-un weekend la munte

Later edit: Dragilor, mă veți ierta dacă anunț abia mâine câștigătorii, căci mi-am mai permis o zi în plus de relaxare la Cugir, unde nu am nici imprimantă, nici net cum trebe ca să desfășor tragerea la sorți în condiții corespunzătoare, așa că abia mâine voi putea să anunț care dintre voi merge cu mine în locul cu pricina. Mulțumesc pentru înțelegere :)

Atunci când mi se propune o campanie din care cititorii mei au de câștigat, accept pe repede înainte pentru că acesta este unul din motivele pentru care am blog, adică să beneficieze și cei care îmi fac onoarea să mă citească de pe urma faptului că îmi fac această onoare. Așa mi se pare firesc :)

De aceea, astăzi vă invit să petreceți un weekend într-un loc care pare, cel puțin din poze și din ce mi-au spus alții despre el :)), foarte mișto: Satul Prunilor. Ideea e că doi dintre voi veți veni alături de mine și de alți câțiva bloggeri împreună cu cititorii lor undeva prin mai (data o stabilim să fie bine pentru toată lumea), să facem un fel de Blog Escapade, adică să prestăm așa cum îmi place mie, în offline, cu bere și aer curat și povești de astea vânătorești 2.0 :))

Și cum trebuie să fac și un fel de concurs, am decis să bag criteriul cel mai democratic dintre toate, adică tragerea la sorți. Pentru că experiența de până acum îmi arată că mi-e foarte, foarte greu să aleg altfel, indiferent de ce principii deontologice aș aplica, așa că am preferat ca soarta să aleagă și pentru mine și pentru voi :D

Ca să intrați în tragerea la sorți (pe care o fac la vedere, cu bilețele, ca să fie totul cum trebe), trebuie să îmi răspundeți în comentarii mai jos la suava întrebare ”Cât de tare vă doriți să veniți la Blog Escapade în Satul Prunilor și de ce?” :D

Puteți răspunde în comentarii până sâmbătă, 23 aprilie, la ora 23.45. Cei doi câștigători vor fi anunțați marți, 26 aprilie. Succes :)

Intrați să faceți un tur virtual al locurilor unde vom petrece weekendul ca să vă simțiți motivați :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

… și simți că ție se taie răsuflarea și că ai un nod în gât…

Cum să încep să fac bani din blog – exercițiu aplicat

78 comentarii

  1. marți, 19 aprilie 2011, 07:24

    Daca ai zis de bere si aer curat, io ma bag :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 19 aprilie 2011, 07:25

    Pai cu atatia bloggeri care or sa mearga acolo, sigur ca vreau si eu sa merg, asa am ocazia sa va cunosc si sa mai aflu lucruri interesante de la voi despre blogging.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 19 aprilie 2011, 07:26

    De ce? Prea multe motive, dar cel mai bun cred ca ar fi faptul ca as avea ocazia sa petrec un weekend cu cel mai fain blogger 2.0, un weekend plin de distractie si aer curat.
    Sunt Prahovean, si tare ma simt mandru cand vad astfel de locatii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 19 aprilie 2011, 07:28

    Imi doresc debordant de mult sa escapez cu chinezii si bloggerii ca imi place atmosfera 2.0 si prunele. Si silvoitza.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 19 aprilie 2011, 07:30

    Vreau mult de tot sa ajung in Satul Prunarilor pentru ca vreau sa cunosc oameni noi, sa mai invat una-alta despre bloggeri si bloguri, respectiv sa ma bucur de aerul curat de la munte.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 19 aprilie 2011, 07:34

    daca ai bagat-o p-asta cu tragerea la sorti mi-ai spart capu’ :))) de mine nu prea se leaga sortii astia, dar hai sa incerc. Daca tot ziceam ca cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat in online a fost sa cunosc oameni de treaba, cu ocazia asta as putea sa cunosc mai multi oameni de treaba si de data asta regulamentar, cu bere si aer curat dupa cum zici tu :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 19 aprilie 2011, 07:34

    Ai pomenit si de „alti bloggeri” si tare mi ca or fi bloggeri dinaia, mai mult decat vizibili si bloggeri de care stie lumea; adica – bloggeri de la care se poate invata. Si, desi spatiul de desfasurare e la munte, unde e aer curat si alea alea… sunt mai mult ca sigur ca toti vor pleca de acolo „infestati” cu noi idei pt. articolele lor si, de ce nu, cu o alta campanie „turistica”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 19 aprilie 2011, 07:37

    Mi-ar plăcea să vin din mai multe considerente:

    1. Îs blogger pasionat, iar un offline cu mai marii domeniului ar fi mană cerească
    2. Sunt amarnic iubitor de ieşiri în natură, aer curat şi licorile bahice asociate cu aceste activităţi
    3. La Satul Prunilor un morosean adevarat nu vine cu mana goala, ci cu o iaga de palinca de… prune

    Sa ne auzim numa de bine :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. crisio99
    marți, 19 aprilie 2011, 07:57

    AMBIPUR. NUMA ZIC.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 19 aprilie 2011, 08:35

    Când este vorba de aer curat, ieşire şi subiecte fotografice, ştii că nu mă las. Cu cea mai mare plăcere aş veni :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 19 aprilie 2011, 08:42

    io m-as duce in satul „prunelor” :D :))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. Laurentiu Horubet
    marți, 19 aprilie 2011, 08:47

    Vreau sa merg atat de tare, incat mi-a trecut durerea de masea!

    Multumesc

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 19 aprilie 2011, 08:51

    Pai cum adica motive? Socializare in Offline, bere, oameni faini si aer curat de munte (ca tare-i duc dorul).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. Dragos
    marți, 19 aprilie 2011, 09:21

    Interesant, ma bag si eu.Imi doresc foarte tare sa beau bere in picioare, sa ma-nvart ca titirezu dupa ce beau cu @chinezu ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 19 aprilie 2011, 09:34

    Pentru ca tare bine mi-ar prinde o iesire in mai si locul pare numai bun de baut licoare din prune seara langa un gratarel. Daca mai adaugi ca bonus oamenii super faini, stii dinainte ca va fi o experienta foarte misto :).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 19 aprilie 2011, 09:45

    Pai eu zic ca avem multe tare de discutat, de pus la punct, de invatat, trebuie sa ne si distram si sa fim asa cum ne place: sinceri, deschisi si pusi pe sotiiii :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 19 aprilie 2011, 09:50

    Eu in toata povestea asta l-as extrage castigator pe @aiurea :-)
    Ah… era sa uit de lazile de bere baute la verdeata :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 19 aprilie 2011, 09:52

    Imi doresc enorm sa merg la Satul Prunilor, pentru ca nu e nimic mai frumos decat sa pui la cale Universul intr-un mic Paradis cu aer curat, bere, povesti si Chinezu :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. marți, 19 aprilie 2011, 09:52

    @dragos tare rima :D

    și acu a mea: vreau să beau o bere rece / să învăț cum se petrece / cu chitara într-o mână / să fie cu voie bună

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. marți, 19 aprilie 2011, 10:02

    eu de ce n-as veni?:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. marți, 19 aprilie 2011, 10:08

    pentru ca mi se pare unul din putinele locuri care misto din romania care au mai ramas de vizitat. si pentru ca am ce sa povestesc cu un anume blogger, pe nume chinezu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. marți, 19 aprilie 2011, 10:22

    Si eu vreau să merg numa’ ca să-ţi atrag atenţia că nu de bere ar trebui sa ne arda într-un loc numit „Satul Prunilor”. Plus că, de ce să nu recunoaştem, scriu destul de mişto şi ar fi păcat ca un scriitor de valoarea mea să nu meargă pe-acolo.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. marți, 19 aprilie 2011, 10:54

    Pt ca am nevoie de another sweet escape ;) si ar fi ceva cu totul nou pentru mine. Nu mai spun ca si cititorii mei s-ar bucura apoi de povestea mea din Satul Prunilor si de pozele facute in acel wekend. Plus ca ar fi o onoare sa ma aflu in preajma unor oameni de la care am doar de invatat. Multumesc. Zi faina!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. marți, 19 aprilie 2011, 10:59

    Ma inscriu si eu pentru ca nu am fost inca in Satul Prunilor si pentru ca dintre cei care au comentat, sunt o multime alaturi de care vreau sa dezbat chestii, treburi, socoteli la un pahar de esenta distilata de prune :D. Vreau foarte mult sa merg pentru ca imi place ideea de Blog Ecapade si pentru ca sunt convinsa ca voi intalni persoane misto de tot :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. marți, 19 aprilie 2011, 11:31

    Ar merge bine oarece gratarele si cu bere intr-un cadrul cat se poate de amical. Vreau, vreau, vreau :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. marți, 19 aprilie 2011, 11:42

    Eu o să merg în satul Prunilor cu voi să vă cunosc pe voi în primul rând şi apoi să vâd dacă pălinca sau ţuica care o fac acolo îi mai buna decât a mea. Asta daca se face asa ceva in satul Prunilor. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. marți, 19 aprilie 2011, 12:23

    Daca se intampla sa nu masluiesti tragerea la sorti si sa nu castigam noi, doar zeama de pruna zaharisita iti mai da sanse de reabilitare.

    Te asteapta un full-contact de zile mari….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. marți, 19 aprilie 2011, 12:50

    1.Pentru ca as vrea sa mai aud din filosofiile lui Chinezu despre alcool ( in afara de cea de la WordCamp -ul de anul trecut ).
    2.Pentru ca ar fi fain sa-i cunosc in flesh & bones pe cei mai dintre cei mai bloggeri romani\
    3.Pentru ca muntele reprezinta un refugiu de liniste si pace.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. marți, 19 aprilie 2011, 13:04

    eu unu vreau sa merg cu voi in Satul Prunilor pentru ca e prima oara cand aud de acesta si pozele + turul virtual m-au convins ca merita vizitat si cum as putea eu sa nu merg daca este vorba de un loc unde se aduna bloggeri, unde se bea bere ( TIMISOREANA, da ? ) si unde se discuta o gramada de lucruri interesante :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. marți, 19 aprilie 2011, 13:13

    Sună super!
    Vreau să vin atât de tare încât aş veni şi pe banii mei, la o adică. :)
    Pe lângă distracţia de rigoare, aş vrea să vin şi pentru a gusta din „delicatesele” pe bază de prună, din Satul Prunilor .:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. marți, 19 aprilie 2011, 13:33

    M-as baga si eu la treaba asta mai ales ca e prin zona pe la mine (eu sunt de pe Valea Prahovei). Mai mult pentru socializare si experienta…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. marți, 19 aprilie 2011, 13:57

    ))))), am citit comentariile

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. Matei
    marți, 19 aprilie 2011, 14:13

    Mai tare ca asfaltul. De ce? Pentru ca imi plac prunele, imi plac satele, imi place muntele, imi place berea buna si niciodata nu castig la loto, poate poate se leaga ceva aci. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. marți, 19 aprilie 2011, 14:38

    Cat de tare imi doresc o iesire la munte si de ce? Pai socotelile fa-le tu si partea cu „de ce?” tot la matale ramane: a nascut sotia acum 11 luni + 9 … cam asta e data de cand noi n-am mai avut o „ieseala” in weekend :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. marți, 19 aprilie 2011, 14:39

    Draga Cristi,

    Iti multumesc ca imi dai aceasta minunata sansa de a respira aer curat in aceasta minunata locatie din acesti minunati munti ai patriei!

    cu drag,
    Alex :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. marți, 19 aprilie 2011, 15:11

    O doamne, doar gândeşte-te colo-n munte peo butucă lângă un foc de ăla ce-ţi taie răsuflarea, bere la discreţie, mai un mic mai un cârnat.. şi multe, multe poveşti care mai de care.

    Apoi, ia să ridic unu două degete care n-ar merge, că e acolo toată elita 2.0, cu atât mai bine.

    Hai, noroc.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. marți, 19 aprilie 2011, 15:13

    Primul lucru care imi vine in minte cand aud „Satul prunilor” este tuica. Si pentru asta, vreau neaparat sa merg in acest sat :D .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. stef
    marți, 19 aprilie 2011, 16:19

    ar fi foarte misto sa am o vacanta 2.0 deci as vrea foarte mult sa merg cu tine si ceilalti in excursie

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. marți, 19 aprilie 2011, 17:43

    Cuvintele nu pot descrie cat de mult imi doresc sa merg la Blog Escapade, dar un lucru este sigur : vreau sa merg deoarece o sa beau bere cu Chinezu si apoi imi da follow pe twitter. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. marți, 19 aprilie 2011, 20:11

    Mai….sti….si io imi cam doresc chestia asta

    De ce? Pentru ca am cam obosit….simt nevoia sa respir…n-am mai respirat de mult un aer nou…si imi doresc un aer nou. Pentru mine acea regiune ar fi un aer nou. :D Si pentru ca din cate vad e o regiune interesant de rustica :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  41. marți, 19 aprilie 2011, 20:14

    Tare mult mi-ar prinde bine o plimbare prin Satul Prunilor si sa beau, culmea, o bere… (si-nca una, si-nca una…) Acum o bere, pa;inca sau tuica prunilor respectivi, mai spre toamna, nu? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  42. marți, 19 aprilie 2011, 20:38

    De ce? Pentru ca e ocazie buna sa ascult niste povestiri interesante de la cineva cu experienta. Sa mai amintesc ca sigur o sa fie distractie, bere valuri si probabil un gratarel? :D..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  43. Raluca
    marți, 19 aprilie 2011, 21:16

    tare ca lemnul de prun! pentru ca e alt aer acolo, pentru ca o sa fiu la umbra unui „prun” care da tuica buna in online si pentru ca tre sa incep sa beau si chestii sanatoase in viata asta :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  44. miercuri, 20 aprilie 2011, 00:10

    Nea Chini, cum de ce mi-as dori? Pai trebuie sa bem bere si altundeva, nu numai in BuCURestiul asta, nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  45. miercuri, 20 aprilie 2011, 06:13

    De ce nu?

    Ai fost simpatic in Cluj cand ne-am cunoscut, ne-am intalnit si-n Bucuresti si de ce nu la cateva beri in Sinaia cu tine si Manuel.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  46. Nicu Pădure
    miercuri, 20 aprilie 2011, 08:24

    ”Cât de tare vă doriți să veniți la Blog Escapade în Satul Prunilor și de ce?” – Mai deloc întrucât am accesat blogul din întâmplare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  47. miercuri, 20 aprilie 2011, 08:55

    Motivele pentru care m-as duce cu Chinezu intr-o excursie: Recent am descoperit blogul sau (prea tarziu, stiu, sorry) si vreau sa beau o bere cu dansu’, respectiv drumul mingii nu are drum prin Oradea asa ca alta ocazie in viitorul apropiat nu as avea. Motivele pentru care ar trebui sa ma aleaga: i’m fun! fie ca-i vorba de un birt, o excursie, sau un transeu militar.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  48. miercuri, 20 aprilie 2011, 09:17

    As vrea sa vin in Satul Prunilor, cu sotia si fetita mea (5 luni) pentru ca cu totii avem nevoie mare de o mini vacanta (iti poti imagina de ce), plus ca sotia nu prea le are cu blogosfera si aceasta excursie ar fi ocazia perfecta pentru a face cunostiinta cu o acest mediu inedit! (vreau sa o ajut sa-si faca un blog, ca sa mai evadeze din cotidian ! ) – Si pana la urma, poate se prinde si micutza ca tastatura nu-i buna de ros, ci e mai fun de butonat pe ea :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  49. miercuri, 20 aprilie 2011, 09:37

    @ poetii de mai sus: imi plac versurile cu bere!!! :)
    @Nicu Padure Atunci ai si comentat din intimplare?!?
    Auzi maestre, Chinezule, ma, daca esti tu atit de mare (si esti!) de ce nu faci in asa fel incit sa vina cit mai multi bloggeri/cititori la o ieseala? Uite, iti dau eu o idee (la schimb cu cea de aici http://chinezu.eu/2011/04/19/cum-sa-incep-sa-fac-bani-din-blog-exercitiu-aplicat) ce ar fi sa faci un meeting la berule si schimb de impresii cu muuulta lume din online? Eh? Faci asa: alegi locatia, calculezi cazare + masa + berule si ce-o mai fi si zici la lume ba, care veniti cu mine si cu astia (citiva) A-listeri in weekend la munte (de exemplu). Ar fi beton si rock’n’roll 24/7!!! Asa oamenii ar veni pe banii lor (iese mai ieftin la grup) pentru ca vor cu siguranta sa vina! Eu m-as baga! Sau cum zicea cineva: putem sa iesim organizat in decor la un gratar si berule. Ca avem toti masini si scaune pliante si gratare. Eh?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  50. miercuri, 20 aprilie 2011, 10:06

    M-am uitat la turul virtual. Niiiice! Si pentru ca am uitat sa zic: DA, VREAU SA VIN! Ce folos, nu voi fi printre cei alesi, what are the odds? :-)
    Motivatia este ca vreau sa te mai aud odata performind la chitara acustica si voce melodia din studentie pe care ai cintat-o relativ recent cu #DreamTeamRo. :)) Si sa bem bere amindoi sezind in cur pe o pajiste =))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  51. miercuri, 20 aprilie 2011, 12:52

    as merge ca am dor de duca :D si de oameni noi :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  52. Alina
    miercuri, 20 aprilie 2011, 14:54

    Dupa o luna si-o saptamana lungi ca postul de stat cu un picior in ghips in care m-am simtit ca-n bancul cu cimitirul si groparul spiritual – radem, glumim, dar nu parasim incinta (nu de alta, dar stau si la etajul doi, asa ca am avut la dispozitie doar perimetrul delimitat al camerei), imi cam ard calcaiele. Ei, d-asta :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  53. miercuri, 20 aprilie 2011, 15:04

    Si eu as merge! As vrea sa cunosc bloggeri noi :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  54. miercuri, 20 aprilie 2011, 15:06

    As trebui sa merg, avand in vedere ca am castigat tot la tine un banner si interviu si n-am mai primit nimic :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  55. miercuri, 20 aprilie 2011, 15:08

    Ci? Pruni ai zis? schimbam maltul pe pruna? stai sa pun un tricou pe mine si ne vedem la scara, da? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  56. miercuri, 20 aprilie 2011, 15:10

    @Bloghita
    pai mi-ai dat bannerul??????
    sau sa ti-l fac eu?
    iar interviul am zis ca il fac dupa ce iti pun bannerul ca sa anuntam evenimentul cum se cuvine
    deci nu am inteles unde am gresit…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  57. miercuri, 20 aprilie 2011, 15:28

    vreau sa merg fiindca mi-ar placea sa cunosc mai bine mediul in care ne invartim noi bloggeri si fiindca pare o locatie linistita in mijlocul naturii, ceea ce imi surade!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  58. miercuri, 20 aprilie 2011, 15:34

    Mna ma bag si eu, ca vorba aia, pot.

    Ca sa iti raspund la intrebare. De ce vreau sa ajung la Satul Prunilor. In primul rand, pentru ca imi plac prunele. In starea lor naturala, adica cocotate in copac. Stiu ca acu nu is coapte sau ceva, dar imi plac. Apoi, ca si membru DrinkTeamRo, imi plac prunele in stare bahica. Adica atunci cand faci din ele diferite licori cu miros si efect ametior. Iar in al treilea rand, pentru ca imi place la nebunie partea de socializare in fata unei beri. Ca asa mi-am facut multe cunostinte online, si tare bine mi-ar prinde inca alte cateva.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  59. Ovidiu
    miercuri, 20 aprilie 2011, 15:37

    trecand peste bere, aer curat si liniste, imi doresc mult sa beau cafeaua si sa citesc ziarul (PRINT) pe terasa uneia dintre vile

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  60. Marian din...Berceni
    miercuri, 20 aprilie 2011, 15:54

    Frate daca numai jumate dintre cei ce au ” intrat” si si-au exprimat dorinta de”a merge” in week end la munte ” cu Chinezu’ vor venii atunci tare mi-e teama ca vor pune in pericol si flora si fauna!Mai mult Chinezu’ va trebuii sa ceara autorizatie speciala pentru ca dupa cum stiti adunarea in locuri publice a mai mult de 5 persoane se face NUMAI cu ….VOIE DE LA POLITIE. O avea Chinezu’…atita putere?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  61. AS
    miercuri, 20 aprilie 2011, 16:09

    eu nu vreau sa vin, dar trece-ma totusi pe un biletel si……Doamne ajuta! :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  62. Carmen P
    miercuri, 20 aprilie 2011, 16:18

    Imi doresc foarte foarte foarte tare!
    In primul rand ,pentru ca deduc din intrebare („cat de tare…” :) ) ca asa trebuie :) si asa e bine :)
    In al doilea rand, pentru ca asa se activeaza mai bine legea atractiei si imi cresc sansele sa fiu extrasa in sistem democratic sub forma de biletel :)
    In al treilea rand, pentru ca am facut turul virtual si sunt si mai motivata, asa ca mai adaug inca un – imi doresc foarte tare :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  63. miercuri, 20 aprilie 2011, 17:20

    De ce imi doresc sa vin cu tine si cu ceilalti bloggeri la bere? Pentru ca va citesc pe majoritatea aproape zilnic insa nu am avut ocazia sa va cunosc pana acum :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  64. miercuri, 20 aprilie 2011, 18:03

    Si eu vreau pentru ca odata cu distractia vine si un pachet de lucruri noi invatate si chiar daca pare doar distractie stiu ca nu e asa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  65. miercuri, 20 aprilie 2011, 22:47

    Un scurt upgrade in offline 2.0.3 ar fi super

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  66. joi, 21 aprilie 2011, 09:17

    Atat de tare imi doresc incat as lua cu mine pe inca cineva pentru care as plati eu toate cheltuielile :D De ce? De ce nu? :D Pai merit si eu un weekend la munte, nu am mai avut asa ceva de cam 2-4 ani … ce sa mai spun de faptul ca imi place sa merg la catarat pe munte si apoi cand e vb. de orientare :D ma stiu bine de tot :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  67. joi, 21 aprilie 2011, 10:28

    Pentru ca am fost acolo, locatia fiind superba si pentru ca nu am blog, asa ca nu stiu pe nimeni din blogosfera.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  68. joi, 21 aprilie 2011, 20:22

    Salve!
    Nu pot sa spun cat de tare mi-as dori sa merg la Blog Escapade, dar pot sa-ti spun de ce as vrea tare mult sa merg acolo: pentru ca nu am fost niciodata la un offline al blogarilor. Numa’ bine!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  69. vineri, 22 aprilie 2011, 13:10

    […] La Chinezu pe blog puteți câștiga un weekend la munte la Satul Prunilor, dar trebuie să vă grabiți pentru că înscrierile se termină mâine seară. DETALII AICI: http://chinezu.eu/2011/04/19/doi-dintre-voi-vin-cu-mine-intr-un-weekend-la-munte/ […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  70. Alex
    vineri, 22 aprilie 2011, 20:20

    Dacă tot e tragere la sorți, răspunsul meu e: de ce nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  71. Robert Coman
    vineri, 22 aprilie 2011, 20:33

    Pentru o tuica de prune

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  72. Lefter Marcela
    sâmbătă, 23 aprilie 2011, 10:16

    Magic.Acolo-s stapani Prunii.Doresc sa ma inscriu si eu la tragerea la sorti pentru a participa la blog-escapade.,pentru a cunoaste oameni interesanti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  73. sâmbătă, 23 aprilie 2011, 21:43

    Mno, nici nu ştiu dacă mai prind înscrierea. Am avut probleme tehnice. :)) De ce vreau şi eu să merg? 1. Pentru că nu am fost niciodată la munte şi 2. Pentru că prima dată e bine să fie întotdeauna cu cineva pe care îl iubeşti. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  74. miercuri, 27 aprilie 2011, 07:31

    And the winners are? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  75. joi, 28 aprilie 2011, 08:46

    […] bun, hai că am comis tragerea la sorți pentru concursul cu weekendul în Satul Prunilor, cu precizarea că îmi cer scuze pentru întârziere, dar no, e greu să mă adun după […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  76. vineri, 27 mai 2011, 12:04

    De aici merge cineva pe acolo ? De la piticu de pe blog is doar eu celalalt castigator cica nu vine ca am fost anuntati tarziu, tocmai joi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  77. luni, 19 septembrie 2011, 09:13

    […] și să ne cunoaștem mai bine. Desigur, n-am fost doar eu implicată în campanie, ci și Chinezu, Adrian, Piticu și Marie […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  78. aliasspan
    joi, 24 mai 2012, 15:37

    Buna, ma numesc Remus Span Ioan, sunt din Bacau dar sunt la facultate in Bucuresti.

    Stiu ca problema mea nu are legatura cu topic-ul dar as avea nevoie de niste ajutor, eu stau de cateva luni cu chirie intr-un apartament cu 2 camere, nu am facut un contract validat la Anaf(sau unde se verifica) si doar o intelegere verbala, acum proprietara ma anuntat ca mareste chiria cu 100 euro chiar daca noi stabilisem un pret fix, ma anuntat ca eu trebuie sa platesc pentru verificarile la gaz si alte prostii asemanatoare, eu trebuie sa varuiesc, eu trebuie in mare sa fac orice este in apartamentul ala.

    Acum marea mea intrebare este, are ea voie sa stabileasca reguli din astea?

    Ma gandesc sa fac o plangere impotriva ei dar nu Stiu ce drepturi am tinand cont ca nu am semnat nici un contract.

    Va rog frumos daca puteti sa imi dati niste ideei, am mare nevoie.

    Cu respect, Remus Span Ioan.

    PS: Imi cer inca o data scuze ca am postat aici, nu Stiu unde s-ar potrivi acest post.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde