09.12.2016

Despre cojones în blogosferă

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Unii le au, alții nu. Anonimii nu le au. Cei care își asumă identitatea le au. Și cam atât despre acest subiect, căci orice am spune în plus e irosire de timp și de alte resurse pe care le putem investi în, spre exemplu, nișe băut de bere :D

Ocazie cu care vă anunț că anonimii nu mai pot comenta pe blogul meu. Pentru că nu mai vreau eu, uite-așa nu mai am io chef să vină tot cretinul și să se bage în seamă acilea la mine pe blog. Am io destulă cretineală pentru un amărât de blog ca al meu, așa că, lăsați, nu vă mai deranjați, că nu vă mai primesc cu colindul :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

În atenția tovarășei Renate Weber

Liberă trecere, băăăăăh, că vine io!

26 comentarii

  1. duminică, 27 februarie 2011, 10:42

    Iar a început spammerul ăla infect să trimită mesaje? Sau acum e altul? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. duminică, 27 februarie 2011, 10:48

    Bun asa. Io te sustin. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. duminică, 27 februarie 2011, 10:51

    Şi eu te susţin! (căutăm programator să ne facă plugin de WP anti-comentarii anonime?)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. duminică, 27 februarie 2011, 10:52

    @BogDan
    altul, unul care crede ca nu stiu despre cine e vorba, dar care o sa aiba o surpriza cand o sa ma vada brusc la o cafea prin baia mare :)))))))))

    @Anonim 1 @Anonim 2
    stimati anonimi, hai ca sunteti simpatici, da-va dracului :)))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. duminică, 27 februarie 2011, 10:56

    lol. welcome to the gang of merry authoritarians.

    :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. duminică, 27 februarie 2011, 11:01

    Bun aşa :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. duminică, 27 februarie 2011, 11:03

    Nu mi se pare normal . Poti modera comentariile si sa nu le aprobi pe cele care au un limbaj suburban. Pe cei care comenteaza civilizat, dar anonim nu vad de ce i-ai bana. Dar , e blogul tau, regulile tale . :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. duminică, 27 februarie 2011, 11:04

    @Tre3i
    multumesc pentru intelegere si pentru ca ai spus tu ce nu am spus eu si ce e perfect adevarat :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. duminică, 27 februarie 2011, 11:11

    imi place ideea !
    semnat Anonim

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. duminică, 27 februarie 2011, 11:14

    Numele meu e Pavel!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • duminică, 27 februarie 2011, 11:28

      @Pavel
      bunaaaaaaaaa, Paveeeeeeel
      :)))))))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  11. duminică, 27 februarie 2011, 12:00

    Seris. Sunt Ocsike si sunt dependent de comentarii anonime.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. duminică, 27 februarie 2011, 12:03

    Ce se intampla cu trolii in cazul asta?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. duminică, 27 februarie 2011, 12:52

    Nu sunt anonim, nu sterge comentariul :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. duminică, 27 februarie 2011, 14:22

    si daca ar ajunge, vreun pretenar de-al tau, din provincia Hunan, sa zicem … yAN chONg wIM :))
    il leshi, sa comenteze :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. codeus
    duminică, 27 februarie 2011, 15:04

    bravoo tie. la mine chestia cu decenta si anonimatul sunt reguli de la bun inceput, adica de acum vreo 2 ani

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. duminică, 27 februarie 2011, 18:15

    Stiu ce-ai facut asta beara!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. duminică, 27 februarie 2011, 18:51

    eu una nu am inteles ce inseamna anonim in acceptiune blogosferica? Ca toata lumea are o porecla, un nume, renume:), acolo. Doar nu vrei sa ne prezentam cu o copie dupa buletin:))?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. duminică, 27 februarie 2011, 19:27

    arata-le cine ii tata aci pa blog! :-))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. duminică, 27 februarie 2011, 20:51

    Iar eu is Nea Costache si asa-mi zic si mi se zice pentru ca asa ma cunosc majoritatea bloggerilor – de Stanoiu ma stiu doar cativa, eventual cititorii romanului meu!
    Pe blogul meu, comentariile obraznicilor si vulgarilor sunt sterse din start!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. duminică, 27 februarie 2011, 22:41

    Foarte bună idee! Te susțin! Și la mine pe blog este regula asta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. luni, 28 februarie 2011, 08:13

    Numele meu nu e Morom3t3 dar am o gramada de coaie. Si avand eu o gramada de coaie, obisnuiesc sa mai dau din ele.
    http://morom3t3.wordpress.com/2010/07/26/la-plimbare-cu-nautilius/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. luni, 28 februarie 2011, 08:28

    […] Chinezu îi comentează pe curajoșii care se dau anonimi pe net. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. luni, 28 februarie 2011, 08:29

    @coolnewz
    una e sa te reprezinte un avatar si alta e sa iti spui ”sugi pula” si sa comentezi de pe mailul sugi_penisul@yahoo.com, daca intelegi ce vreau sa zic :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. luni, 28 februarie 2011, 09:50

    jos dictatura chinezo-comunista! :))

    vrem sa avem libertatea cuvantului! :))

    sincer, chiar ma gandeam sapt trecuta sa iau aceeasi masura, dar in alt context (aveam de dat o gramada de premii, iar castigatorii aveau mai toti doar porecle sau prenume), dar mi-am dat seama ca, chiar daca imi da o adresa de email valida, nu prea am cum sa verific daca numele dat de o persoana este reala…

    tu cum treci peste aceasta dilema tehnica?

    thanks :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. miercuri, 2 martie 2011, 07:34

    […] În blogosferă, dar ce zic io blogosferă, hai să luăm exemplul acestui blog minunat și să ne întrebăm ce înseamnă cenzura pe chinezu.eu? Și după aia, dacă doriți, puteți generaliza, ce treabă am io. Păi, dacă îmi permiteți, cezura aici la mine înseamnă să nu las pe tot cretinul să zică ce vrea. Și dacă această definiție de la peluză nu vă mulțumește hai să mai încerc una: modalitatea prin care am decis să mă protejez și să îmi protejez cititorii cumsecade de încruntările pe care unii a căror viață mă umple de o tristeșe definitivă încearcă să le arunce asupra noastră. Evident că cei mai mulți dintre ăștia sunt anonimii care nu mai au pașaport de Chinezia. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde