30.07.2016

Cine vine la mall cu mine să ne jucăm și să shopăm? :D

Later edit: Bine că mi s-a adus aminte într-un comentariu mai jos. Nu contează că nu sunteți din Baia Mare, puteți fi de oriunde din țară, căci drumul se decontează :)

E cât se poate de serios, nu mai hăhăiți aici de zor :)) Deși știu că asocierea dintre mine și shopping este pentru cei care mă cunosc de-a dreptul șocantă, ei bine, pentru Baia Mare (v-am spus că tot băimărean rămân, indiferent de câți ani de București am în spate :D) am zis să mă sacrific și să fac și asta :D

Așadar treburile o să decurgă cam așa: eu voi fi prezent pe 28 ianuarie la Gold Plaza în Baia Mare, unde voi ajunge cu ocazia prilejului cauzat de lansarea Galeriei Kinect din cadrul centrului comercial cu pricina. Dar nu m-aș duce așa singur, de nebun, drept pentru care am nevoie de o tovarășă sau un tovarăș care să vină cu mine și cu care să participăm la niște jocuri pe acolo cu drăcia aia de device Xbox extrem de simpatică și cu care să… dar să lăsăm partea cu shoppingul pe mai încolo :))

Și pentru că trebuie să fac un fel de concurs pe baza căruia să aleg cine vine cu mine, m-am gândit așa: să vă cer să scrieți pe blog la voi, căci aș vrea, cu voia dumneavoastră ca persoana care mă însoțește să fie blogger, mulțumesc pentru înțelegere :), de ce e important să existe un centru comercial (mall) în orașul vostru? :D Și ca să fie totul regulamentar :D vă rog să faceți precizarea pe undeva prin postare că participați la concursul ”Chinezu te vrea la Gold Plaza :D Asta așa ca să fie mai fun totul și să și pot să monitorizez care când scrieți :D

Bun, acuma despre shopping. În urma jocurilor pe care o să le practicăm pe acolo, putem câștiga și premii, adică niște vouchere în valoare totală de 1500 euro, cu care se pot face cumpărături de la magazinele House of Art, Fox si San Francisco din Gold Plaza. Avem și opțiunea să donăm acești bani pentru o casă de copiii din Baia Mare, dar asta o să vedem la fața locului cum facem :)

Menționez, căci știu că vă place de ei, pișicherilor, că la eveniment vor participa și Alex Negrea și Groparu. Și, ca să fie totul și mai frumos, am înțeles că de pe la ora 18.00 are loc, tot la Gold Plaza, Lecturi Urbane Baia Mare. Ne vedem acolo :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

De ce nu facem mai des de astea, măi oameni buni?

Ce ziceți, ar merge un blog scris de băiatul ăsta?

29 comentarii

  1. miercuri, 19 ianuarie 2011, 15:49

    […] trebuie să faceți e să scrieți o postare în care să menționați participarea la concursul ”Chinezu te vrea la Gold Plaza”, premiile constând în vouchere în valoare de 1500 Euro pot fi folosite pentru cumpărături […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 19 ianuarie 2011, 16:44

    […] pe ceilalti baimareni bagati pana in gat in ale bloggingului sa participe la concursul initiat de Chinezu. Cred ca i-ar face mare placere sa se distreze alaturi de noi, caci stiti prea bine cat ii suntem […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 19 ianuarie 2011, 16:44

    foarte fain! as scrie si as participa…dar vorba ta, e mult pana departe. in Romania atatia kilometri sunt cam multi pentru mine, si nu cred ca am destule injuraturi cat sa-mi ajunga de la cluj pana in baia mare si inapoi! :) Dar….BAFTA participantilor si disctractie faina la shoping va doresc!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 19 ianuarie 2011, 16:50

    Man… pot sa vin eu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 19 ianuarie 2011, 16:56

    @Giulie
    aiaiaiaiaia, ce bou sunt…
    castigatorului i se deconteaza deplasarea, asa ca te poti baga fara grija
    merci ca mi-am adus aminte sa fac completarea :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 19 ianuarie 2011, 17:53

    io am scris ! aruncă-ţi ochii în a mea odaie online :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 19 ianuarie 2011, 18:06

    Particip si eu. Mai ales ca-i cu plimbarea moca :D http://baboimihail.blogspot.com/2011/01/chinezu-si-cumparaturile.html

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 19 ianuarie 2011, 20:39

    Dacă era în Bucureşti veneam. Cu trenu durează 14 ore din Bucureşti şi încă 3 din Rămnicu Sărat până în Bucureşti. Că nu e rută directă :(
    Asta e din păcate. :cry

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 19 ianuarie 2011, 23:38

    Aș veni :D cum să ratez revederea Chinezului cu Groparul :)). mi-am făcut tema pe blog.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 20 ianuarie 2011, 00:36

    http://megiulie.blogspot.com/2011/01/chinezu-ma-vrea-la-mall.html

    – Chinezu’ ma vrea la Mall! :)

    PS> daca mergem cu trenu’!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 20 ianuarie 2011, 13:20

    […] cum probabil ai citit la Chinezu pe blog, pe 28 Ianuarie ajungem la poalele Carpaţilor, în Baia Mare, unde vom participa la deschiderea […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 20 ianuarie 2011, 20:40

    […] Ia că pun și un link, să vadă chinezu că ne-am conformat. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 20 ianuarie 2011, 20:53

    ma inscriu si eu cu http://syber.sub18.ro/chinezu-ma-vrea-la-mall/ :X

    P.S: Globb3r la taste ….blog nou :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 20 ianuarie 2011, 21:17

    […] anu` trecut nu a avut un asemenea centru comercial. Din cate observ pe articolu de bastina de pe chinezu.eu, in acest articol trebuie sa zic de ce e important să existe un centru comercial (mall) în […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 21 ianuarie 2011, 01:28

    eu am scris un comentariu si la Alex Negrea…sper ca e ok si din punctul tau de vedere :)

    PS. m-am gandit ca ar fi frumos din partea mea sa specific asta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 21 ianuarie 2011, 14:52

    Iaca na http://wp.me/pVWCw-8P :) Ingioi!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 21 ianuarie 2011, 20:23

    […] la care Chinezu se duce pe 28 ianuarie să se joace. Nu vrea să meargă singur, deci organizează un concurs. Regulile sunt simple: trebuie să zic de ce e important să existe un centru comercial în oraşul […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 21 ianuarie 2011, 22:13
  19. vineri, 21 ianuarie 2011, 22:17

    […] final vă urez succes celor ce participați la concursul “Chinezu te vrea la Gold Plaza” și să petreceți clipe furmoase în Baia Mare. Am stat peste 5 ani în orașul maramureșan, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 00:23

    Am dezbatut tema impusa de concurs in urmatorul articol : http://nebunia.haipa.ro/2011/01/21/vrem-dar-nu-se-va-intampla/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. Nicole
    sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 23:29

    Groparul a ascris ca voucherul e de 150 de euro … iar hainele de la house of art sunt out of fahion …. un polo garage, stefanel etc. nu se poate?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. duminică, 23 ianuarie 2011, 04:44

    […] articolul ăsta particip la concursul chinezesc – de import, deci! – intitulat “Chinezu te vrea la Gold Plaza“, poate […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. duminică, 23 ianuarie 2011, 04:44

    Iaca, m-am înscris şi eu. Dacă mă alegi, am să mă întoc piţi!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. duminică, 23 ianuarie 2011, 19:53

    @Nicole
    Nu cred ca e ok sa le catalaghezi in vre-un fel…e o chestiune de gust. daca mie-mi plac sau nu, asta nu inseamna ca sunt in sau out of fashion, tineresti sau batranesti, verzi sau rosii….. E ca si cand ai spune ca vremea e urata fiindca ninge, cand altii se bucura, fiindca le place sa schieze si vor zapada naturala pe partie. Get my point? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. duminică, 23 ianuarie 2011, 23:25

    @ Nicole: there’s nothing a pair of scissors can’t handle!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. luni, 24 ianuarie 2011, 10:09

    […] tuturor celor care au participat la concursul meu cu plecatul la Gold Plaza în Baia Mare. Și vă anunt, direct și fătă alte ocolișuri, că […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. Nicoleta
    luni, 24 ianuarie 2011, 22:44

    @Giulie – de ce nu am dreptul sa le cataloghez?(cine imi interzice acest drept) … bineinteles ca e chestie de gust … si eu mi-am exprimat parerea prin care spuneam ca mie una nu-mi place sa ma imbrac de la house of art , si nicidecum ca toti ceilalti nu au voie s-o faca. Acum sincer numai „arta” nu gasesti in acel magazin.
    Voucherul e tentant dar ce pacat ca nu ai voie sa-l folosesti decat in magazinele alea de mare „arta” :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. joi, 27 ianuarie 2011, 12:26

    […] Rusi și Bogdan Beșliu :D Bem un cafei, un ceai, o măslină, după care intrăm în programul artistico-sportiv despre care vă povesteam […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde