04.12.2016

Pescuim și noi mai cu talent? Sau momim numai cu ahreful?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

De când cu joaca asta în blogosferă și în twitosferă, am participat la tot felul de evenimente pe diferite subiecte și motive. Dar uite că ieri m-am enervat brusc atunci când mi-am dat seama că pescuiala nu a fost pe lista noastră de priorități. Ceea ce, serios, băi, e cam de cacao…

Așa că, nervos fiind când scriu astea, îmi jur în barbă (căci am barbă, nefiind ras de 3 zile :D) să nu treacă 2 săptămâni de la scrierea acestor rânduri până stabilim o ieșeală pe motivul #fishtweetmeet and shit. Și când zic asta, mă gândesc în primul rând la cei doi corifei ai pescuitului pă online, că numai pă net i-am văzut pescuit, că în rest… :D și mă refer aici la Nicu cel info-delta.ro și la (uite că nu știu cum îl cheamă…) Pescari pe net.

Așa că cei doi pot considera acest post ca pe o convocare oficială la o bere ca să analizăm chestiunea în cauză și să decidem pe cale de consecință :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Dovada irefutabilă că, în sfârșit, am ajuns la ADfel

Începe să semene blogul meu cu un ziar?

15 comentarii

  1. duminică, 1 august 2010, 00:02

    Nu pot decat sa „aprob pozitiv”, la fel de nebarbierit de 3 zile, invitatia ta de a ne intalni la un #cubalibretweetmeet sau #beertweetmeet.
    Totusi, daca e vorba de „corifei ai pescuitului” eu ma declar doar un pasionat al acestui sport si sunt la fel de nerabdator sa il descos putin pe maestrul Nicu, pe care capturile de pana acum il pot incadra la categoria „corifei”
    E excelenta ideea unui #fishtweetmeet si sper sa il punem in aplicare in scurt timp :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 2 august 2010, 11:37

    M-as baga si eu…..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 2 august 2010, 11:53

    numarati-ma si pe mine!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 2 august 2010, 12:34

    Asa deci sa ne luptam in undite si in lansete sa ne duelam :)
    Dar tine cont ca eu o sa am un avantaj serios pentru ca pana pe 19 august am antrenament in delta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 2 august 2010, 12:39

    Eu vin doar sa studiez, castigatorul se cunoaste deja :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 2 august 2010, 13:07

    Daţi un semn când se anunţă. Faceţi şi concurs? Aş asigura eu un premiu 1.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 3 august 2010, 08:06

    Eu vin doar cu o undita … sa va dau o sansa :)) dar daca este cu premii imi aduc cele 14 lansete, 5 undite, 800 m de plasa monofilament si scot si bateria de la masina (prietenii stiu de ce)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 3 august 2010, 10:26

    Eram aproape sigur ca e ceva necurat in legatura cu capturile alea. Acum cu marturisirea celor 800m de plasa mono se explica totul :))).
    PS renunt la varga si leg un carlig #22 de 1m de nylon ca sa fie lupta egala :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 5 august 2010, 14:27

    Rugati-ma sa nu vin, ca daca vin nu mai prinde nimeni nimic :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 5 august 2010, 14:29

    Ooooo daaaaaaa. Vreau si euuuuu!!!
    De vre’o 2 luni ma tot chinui sa ajung sa dau cu batu’n balta :))
    Deci, treceti-ma prezent, daca sunt locuri disponibile :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 31 august 2010, 07:27

    […] noi (twitteristi & bloggeri) o iesire la pescuit. Nu a mai rabdat lenea ce m-a cuprins asa ca m-a parat public. Acuma ce sa mai fac, m-am pus in miscare si iata ce a […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde