26.06.2016

chinezu vostru si chinezu lor

Cu permisiunea voastra, ma declar singur si pe vecie chinezu vostru (caci fara voi nu ar exista chinezu.eu).  chinezu lor e altul. Dar pe amandoi ne pueti vedea in filmarea de mai jos, executata cu mana tremurand de emotie de Sorin Rusi la World Blogging Forum. Ocazie cu care acest Spielber in masiva devenire al blogosferei romanesti intra in carnatul numit blogroll la chinezu.

Ia ghiciti care e chinezu vostru si care e chinezu lor :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Gherţoii de Bucureşti şi frustraţii de provincie

Concurs cu premiu o carte tradusa si semnata de je

10 comentarii

  1. miercuri, 11 noiembrie 2009, 10:55

    Si de ce tot iti venea sa razi, a? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 11 noiembrie 2009, 10:56

    Chinezu nostru e mai mare si mai tare decat al lor. I-ai spus de cartea tradusa de tine?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 11 noiembrie 2009, 10:59

    Şi Băsescu ce rol a avut? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 11 noiembrie 2009, 11:14

    […] This post was mentioned on Twitter by chinezu, Simona June. Simona June said: Mda, de notat/observat diferenta :)) RT @chinezu chinezu vostru si chinezu lor http://sp2.ro/0b1d11 […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 11 noiembrie 2009, 11:28

    de ce n-ati vorbit in chineza? Ha?
    e foarte bine ca tu esti mai mare decat el…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 11 noiembrie 2009, 11:39

    chinezul nostru este cel de lângă chinezul lor :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 11 noiembrie 2009, 19:06

    Si uite asa s-a format un tratat de pace intre Romania si China :)) Nu pot sa ma decid care e chinezul lor si care e al nostru, semanati asa bine =)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 11 noiembrie 2009, 20:21

    meama ce atmosfera de Scent of A Woman pe acolo :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 11 noiembrie 2009, 21:14

    Asta e chinezul lor
    Băsescu, omul care aduce ploaia la comanda… foc cu foc
    pe blogul
    http://metaxatraian.blogspot.com/2009/11/basescu-omul-care-aduce-ploaia-la.html

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. lol
    miercuri, 11 noiembrie 2009, 21:38

    Sigur!!! Chinezul este ăla cu plete si mai pogan!! Halalaltul, după aspect poate? pe muma sa ardeleanca , olteanca, moldoveanca ce o fi doamna, o fi alergat-o un chinez. Problema este daca a prins-o au nu a prins-o?. Numai testul ADN ne lămureşte, aşa ca eu rămân la părerea mea! :) Chinezul e ăla cu ‘camese’ in ‘dunji’!! No!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde