01.06.2016

Acesta este Road Trip, noul clip byron, lansat exclusiv prin intermediul blogosferei

Cam asta este :) Adică ce vedeți mai jos este noul clip al trupei byron, ”Road Trip”, pe care băieții au ales să îl lanseze exclusiv prin intermediul blogosferei, după cum am anunțat aici. O să facem o analiză despre impactul acestei lansări originale, dar ce vă pot spune în acest moment este că peste 100 de bloggeri sunt implicați în această ispravă. E greu să îmi găsesc cuvinte să le mulțumesc tuturor și, recunosc, sunt foarte, foarte emoționat :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Pe cine urmărim pe twitter și de ce

Sărbătoriții zilei, 17 iulie

9 comentarii

  1. luni, 16 iulie 2012, 11:06

    Din pacate unii nu au inteles ca trebuie sa scrie la 12:00 fix si nu inainte. In alta ordine de idei. Am lansat „la apa” articolul si implicit videoclipul

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 16 iulie 2012, 11:14

      Pai au scris degeaba inainte, cacoi clipul nu se putea viziona inainte de 12.00 :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. luni, 16 iulie 2012, 11:27

    ma mandresc ca am participat si eu la aceasta lansare:) super tare melodia

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 16 iulie 2012, 11:34

    cool.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 16 iulie 2012, 11:34

    Stiu ca nu se putea dar…in fine. La o cautare pe g0agle deja apar multe pagini

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 16 iulie 2012, 11:35

    Super tare melodia…Ms de oportunitatea de a participa la asa cv…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 16 iulie 2012, 11:39

    Foarte tare ideea, s-a creat un buzz mediatic super !
    Eu, de exemplu, am povestit despre ideea asta a celor de la byron , prietenilor mei, unii dintre ei , care nu ar fi aflat de lansarea asta sub nici o forma :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 16 iulie 2012, 11:56

    Frumoasa piesa. Bravo Byron! Mă bucur că am avut ocazia să particip la campanie :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 1 decembrie 2012, 04:36

    […] launched its own Android and iPhone apps. They pay attention to what happens around them, and act. They launched their latest videoclip exclusively via the blogoshpere. On other occasion they had a competition where the bloggers wrote […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde