Mândru că sunt blogger (varianta fotbalistică)

Am avut multe ocazii în aventura mea blogeristică în care m-am simţit mândru de voi, colegii mei de blogosferă. Unul din aceste momente a fost ieri :)

Cum să nu mă simt mândru eu, buhai bătrân autointitulat selecţioner al Echipei bloggerilor, când la prima participare a acestei echipe formată ad-hoc am ieşit pe locul 2 la patrulaterul organizat de către Jandarmeria Română?

Cum să nu mă simt mândru când am văzut reacţia de surprindere a celor prezenţi acolo când ne-au văzut jucând atât de bine, având în vedere că pentru ei bloggerul era aşa o chestie de aia ‘ntelectualo-programatoristică?

Cum să nu mă simt mândru să aud, după meciuri, vorbindu-se cu respect despre isprava echipei noastre?

Sigur că mai sunt muuuulte chestiuni de pus la punct. Dar pentru prima noastră reprezentaţie am fost impecabili, băăăăăăăi! Şi îmi scot pălăria în faţa tuturor celor care au jucat şi pe care îi dau cu copy-paste de la Vlad Dulea, căruia îi mulţumesc şi pentru poze şi pentru sprijinul moral :))

Aşadar, bravo Adi Zabava (portar) și Vlad Balan, Mircea Mester (AutomarketRo), Alex Cirstea, Toma Nicolau, Adrian Ciubotaru, Birkof, Andrei Bicky, Alex Tunaru, ihearlights, Lucian Marin, Robert Trandafir, Pandutzu și CezarV (jucători de câmp).

Trebuie precizat că iniţiativa acestui mini-turneu a aparţinut Jandarmeriei Române, o gazdă extraordinară pentru toţi cei prezenţi, căci trataţia de după meciuri ne-a lăsat cu o amintire minunată şi cu un „gust” desăvârşit :) Sincere mulţumiri domnului Inspectorul general al Jandarmeriei Române, dr. Olimpiodor Antonescu, şi echipei sale şi felicitări pentru iniţiativă şi organizarea ireproşabilă!

Vestea bună este că cei de la Jandarmerie doresc ca astfel de întâlniri fotbalistice să aibă loc în fiecare lună. Vestea proastă (pentru celelalte echipe :D) este că o să ne pregătim din ce în ce mai bine :D

Mulţumiri lui Robert Antonescu, fără de care participarea echipei bloggerilor la acest patrulater (indiferent de cât de modest se dă el :D) nu ar fi fost posibilă.

Mai mulţumesc antrenorului secund Make, cel căruia i se face o mare nedreptate că stă în umbra mea, având în vedere desăvârşitele sale cunoştinţe tehnic-tactice… in folk :)), precum şi celorlalţi colegi de DreamTeamRO, Claudiu, Nicu şi Ştefan, care au asigurat un staff tehnic impecabil :D

Salut cu mare drag prezenţa lui Cristian la meciuri, precum şi cea a Oanei Brătilă, care a şi furnizat echipamentul cu Let’s Do It Romania pentru echipa noastră şi care (vişinata, deh…) a făcut o poză cu mine şi cu Ciubotaru despre care e mai bine să nu povestim… :))

Mai precizez faptul că arbitru a fost Alexandru Tudor, căruia indiferent cât de chiţibuşari am fi noi nu avem ce să îi reproşăm :D

Şi dau iar cuvântul lui Vlad Dulea pentru o scurtă prezentare a turneului :D

Meciurile:

 • Jandarmii vs Bloggerii 0-3 (hattrick realizat de Toma Nicolau)
 • Artiștii vs Jurnaliștii 1-0
 • Finala mică: Jandarmii vs Jurnaliștii 1-0
 • Finala mare: Artiștii vs Bloggerii 2-0

Clasamentul final arată astfel:

 1. Naționala Artiștilor
 2. Echipa Bloggerilor
 3. Selecționata Jandarmilor
 4. Naționala Jurnaliștilor

NOU: Îți recomand masterclassul meu de digital marketing în 22 lecții video.

Citește cartea mea ”Ce ne facem, domle, cu influencerii ăștia?” și, dacă nu îți place, îți dau o bere :D

Abonează-te la newsletterul trimis de maximum două ori pe săptămână celor peste 5.300 de abonați.

Despre autor: Fondator și asociat al agenției de comunicare integrată Kooperativa 2.0. Trainer cu peste 300 de workshopuri pe teme de marketing digital susținute. Speaker și moderator la peste 300 de evenimente de business. Blogger din 2007, cu peste 13.000 de articole scrise.

Contact: cristi@kooperativa.ro

Share on facebook
Distribuie pe Facebook
Share on linkedin
Distribuie pe LinkedIn
Share on whatsapp
Distribuie pe Whatsapp

23 thoughts on “Mândru că sunt blogger (varianta fotbalistică)”

 1. io’ o tin pe a mea…. nu se face la nivel national… ca sa nu va mai dati voi asa de mari ca ati jucat… sa veniti in cluj, sa vedeti ce inseamna sa ai o campioana :D

 2. Intr-adevar … EXTRAORDINAR! Jos Palaria Jandarmeria.
  Pe vremea cand eram copil imi doream, pe la meciuri, nespus de mult sa bat un jandarm.
  Acum am batut 8, nu 1 :D

  PS: incepem antrenamentele oficiale, asa ca tineti-va bine :D

 3. nea Chini, respectele noastre. ai pregatit echipa exemplar, ai pus niste linkuri meseriase in teren, i-ai bagat pe jandarmi la moderare. cu asa strategie si cu asa un SEO de pe margine, orizontul se deschide in fata noastra. ce as mai remarca ar fi desavarsitul fair-play in care s-a jucat. n-am auzit nici o injuratura pe teren sau in tribune, va dati seama? :)

 4. Pingback: Jandarmii au fost niște finuți, bloggerii – învingători morali «

 5. Pingback: Echipa Bloggerilor si-a facut debutul pe terenul jandarmeriei « Blog FotbalAmator.ro

 6. Foarte fain. Nu eram la loc cu liniste si net cand ai postat prima chestie deci am ratat momentul cheie. Dar daca vreodata vindeti vreun jucator, sau trimiteti pe cineva la echipa a doua, as fi mai mult decat incantat sa profit de situatie :). Promit sa urmaresc mai cu angajament blogul selectionerului de acum incolo, ca sa nu ratez momentul :D

 7. Mai avem un singur dor
  Liga Campionilor
  parcă ar suna mai bine… :) Să moară dujmanii şi Murinio de invidie… :))

 8. Pingback: Iar fotbal? « Despre noi şi lucrurile care contează.

 9. Din toate scrierile tale iti urez feiicitari pentru auto-ironia bine tintita si la mai mare pentru proiectele tale cu potential online real, poate parea commment off-topic ce am scris aici, dar nu e….:)

 10. Pingback: Care vreţi să intraţi în istorie cu Echipa Bloggerilor? » Chinezu - Un chinez ca tot romanu'

 11. Pingback: Călăraşi online | filme online, muzica, stiri, horoscop| hi5 facebook twitter | Care vreţi să intraţi în istorie cu Echipa Bloggerilor? | Calarasi online | portal judeţ Calaraşi

 12. Pingback: Am fost selectionat | Pandutzu.com

 13. Pingback: Nişte cuvenite precizări despre Echipa Bloggerilor » Chinezu - Un chinez ca tot romanu'

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

5300 de abonați la newsletterul meu n-au cum să greșească :)

Abonarea este aproape gata!

Mai trebuie doar să îți confirmi adresa de email.

Pentru a completa procesul de abonare te rog să accesezi link-ul din emailul de confirmare pe care l-ai primit.

A apărut o eroare.

Te rog să reîncerci mai târziu.

Dacă problema presistă, te rog să îmi scrii.

5300 de abonați la newsletterul meu n-au cum să greșească :)

Abonarea este aproape gata!

Mai trebuie doar să îți confirmi adresa de email.

Pentru a completa procesul de abonare te rog să accesezi link-ul din emailul de confirmare pe care l-ai primit.

A apărut o eroare.

Te rog să reîncerci mai târziu.

Dacă problema presistă, te rog să îmi scrii.