29.04.2017

Eleno Băsescu, până aici ţi-a fost! Oana Zăvoranu is the new Elena…

Toată ţara suspină a fericire şi a neţărmurită lăcrimare glandulară. Vestea cea mare s-a săvârşit: Oana Zăvoranu este oficial aruncată cu pieptul înainte în lupta politică din partea sau din părţile, că e tot acolo, PRM. Marea noastră actriţă naţională va fi parlamentar vadimian.

Eleno, e gata de pita ta! Nu ai cum să ajungi la mahalandeala lu’ Oana nici dacă te învaţă tăticu 69 de ani de acuma încolo cum e cu găozari, păsărici şi alte vietăţi pe care tu nu le-ai prea învăţat la şcoală la ora de agramatică.

Behold minuăţia care va salva, categoric şi inconturnabil, România. La partea în care ne povesteşte despre sufletul ei m-au podidit lacrimile. Iar când ne-a spus de creierul ei m-am ridicat instantaneu şi fulgurant în picioare…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

De parcă nu s-au văzut altele şi mai şi…

Să îi pomenim, deci, în rugăciunile noastre…

Niciun comentariu încă

  1. moshu49
    vineri, 1 august 2008, 14:57

    Doamne, ce m-am mai rîs! :D
    ps: nu te bagi la o consultanţã? ;)

    Răspunde
  2. vineri, 1 august 2008, 15:17

    Chinezule, daca-mi permiti o sa fac un rezumat cu cele mai interesante lucruri spuse la aceasta conferinta:
    1. Deci, Oana isi va incepe cariera politica de jos, din Parlament, ca un mandru reprezentant al PCR (scuze PRM) sub bagheta magica a securistului nebun VC Tudor.
    2. Ea crede ca are minte – o informatie interesanta, dar total inutila, evident „alta este scopul intalnirii noastre”.
    3. Oana isi va face debutul in „cinematografia de anvergura” intr-un nou film al maestrului, nu conteaza care.
    4. Ea il viziteaza regulat sau il reguleaza in vizita (nu stiu cum e corect) in scopuri profilactice, la Senat, pe cel care uita sa-si ia, tot regulat, pastilele.

    Răspunde
  3. vineri, 1 august 2008, 15:31

    uuuu.. a zis elecubratii :D

    Răspunde
  4. vineri, 1 august 2008, 15:40

    La soare te puteai uita, dar la dansa ba!

    Da’ o puteai asculta : „Fustite, bustiere si alte speculatii”

    Răspunde
  5. anca
    vineri, 1 august 2008, 17:23

    hahaha! uninominal ati vrut? ce-o sa ne distram,catindati unu si..una!!e abia inceputul;)

    Răspunde
  6. vineri, 1 august 2008, 18:44

    Ca argument, în dreapta Oanei este… ECLIPSA.

    Nu ştiu cine pe cine eclipsează aici. Mă îndoiesc însă că vom avea plăcerea prezenţei „divelor” în noul Parlament al României. Dacă totul în politică este o băşcălie, dacă ţara asta e condusă de 10 oameni şireţi secondaţi de 2 milioane de manevraţi… ar fi bine să şi râdem la sfârşitul show-ului. Tare îmi e teamă că sfârşitul va fi totuşi cu lacrimi şi o lumânare la carafalcul ţării.

    Răspunde
  7. vineri, 1 august 2008, 19:37

    N-o propune nimeni şi pentru sanctificare?

    Răspunde
  8. vineri, 1 august 2008, 22:44

    Rar, da rar de tot, se petrece asta : sa scriu eu aici. Hm, merci anticipat pentru ingaduinta.
    Doar o vorba sa-ti mai spun , chinezeste nu stiu, din pacate.
    Despre Corina Cretu-psdista misto. Despre antropologia psd nu stiu nimic. Stiu ca psdista in cauza a copilarit pe genunchii lui Iliescu. Si dumneata stii asta, si te faci ca nu stii : poftim o un scuipat in ochi. Nepesedist. Monarhist. Onest: Adevarat si cu dreptate. Daca stii ce-i aia.
    Cu coloana vertrebrala si neuroni de prisos. Nu in chinezeste. Dixit camelon anaerobic.(asta esti dumneata)

    Răspunde
  9. vineri, 1 august 2008, 22:44

    aaa, ai si moderare looooooooool tare mai esti sarpe de sticla

    Răspunde
  10. sâmbătă, 2 august 2008, 00:09

    Oana Labareanu si Cornelia Vadima Tudora in noua telenovela ” Romania Mica”

    Răspunde
  11. sâmbătă, 2 august 2008, 00:59

    Iti sta in gat adevaru’ ? Nu ma mira , esti roman,nu chinez !

    Răspunde
  12. sâmbătă, 2 august 2008, 03:51

    ce o sa radem noi de acum inainte :)

    Răspunde
  13. sâmbătă, 2 august 2008, 16:51

    Ce-mi place când încep câte unii să dea citate despre cât sunt ei de buni :D

    Răspunde
  14. sâmbătă, 2 august 2008, 19:22

    muista aia politician??? :D pai cred ca toti prm-uisti vor fi fericiti….. :D

    Răspunde
  15. luni, 4 august 2008, 10:29

    Poponet sau cum il cheama pe ala nu se gandeste sa se bage in politica? :)

    Răspunde
  16. luni, 4 august 2008, 11:00

    Deci eu o votez pe Oana, da?

    Răspunde
  17. luni, 4 august 2008, 12:08

    Se poate sa votam doar anumite parti ale corpului pentru fiecare candidat?

    Răspunde
  18. marți, 5 august 2008, 20:37

    Problema esentiala ramane Vadim. Prietenii lui Basescu stiu de ce :)

    Răspunde
  19. quadratus
    miercuri, 6 august 2008, 16:13

    Se zice ca fiecare are conducerea pe care-o merita! Dar chiar individa asta de mahala sordida de Ferentari sa ne conduca pe noi… Oare e chiar atat de greu, sa nu zic imposibil, sa gasesti oameni capabili in tara asta? Nu stiu, am impresia ca astia isi bat joc de noi pe fata. Si noi tacem. Sau, ma rog, blogarim. Oricum nu ne ia nici dracu` in seama. Cui ii pare rau ca s-a desfiintat ghilotina sa ridice mana sus! Daca obtin destule voturi o reinfiintez.

    Răspunde
  20. joi, 7 august 2008, 01:56

    Ce dracu’, frate, din atatia colonei si generali tocmai pe Oana? Adevarul este ca prestatia acesteia in Camera deputatilor ar fi mai buna decat a lui Dolanescu si Irinei Loghin (pe Oana e greu s-o faci sa taca, iar pe cantareti, sa vorbeasca, si atunci doar prostii).
    Comparativ cu Elena Basescu, parca Oana Zavoranu nu are limba asa legata, din contra. Sa-l fereasca Domnul pe un deputat dintr-un alt partid s-o combata pe Oana ca nu mai scapa de gura ei… Mare ti-e gradina…

    Răspunde
  21. prodan
    sâmbătă, 9 august 2008, 15:01

    bine măi, ai pierdut adevărata ştire, cum vadim scoate batista, o freacă de gîţi şi de frunte (pasă-mi-te era cald) şi după aia se şterge la gură. în conferinţă de presă.
    ca la ţară, domne.

    Răspunde
  22. duminică, 10 august 2008, 16:25
  23. Filip G
    luni, 11 august 2008, 21:10

    In spatele celor doua Elene sunt doi oameni tari.Iar unde nu izbuteste Oana rezolva Pepe.Iar calauzita de tribunu ajunge departe,in campanie canta Pepe iar banii de campanie intra la bugetul familiei.

    Răspunde