28.04.2017

Şi Sorina Matei a părăsit Antena…

Mda… E din ce în ce mai clar că la Antene treburile, cum ar spune unii, se împute. Mile Cărpenişan a plecat primul, apoi Dana Belgiuc şi Adelin Petrişor, iar acum Sorina Matei. Şi nici alţii nu mai au mare tragere de muncă pe acolo. Plus că beţele în roate sunt ceva mai obişnuit ca cafeaua pe acolo…

Este că se vede că s-a corporatizat afacerea voiculesciană? Şi că se lucrează eficient, normat, şublerat, nu aşa ca pe tarlaua dinainte pe care jurnaliştii făceau ce vroiau, cum vroiau, când vroiau şi pe cine vroiau? Nu mai merge aşa, tată, la producţie de serie cu voi!!!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Căcăţişurile astea economice mă prostdispun profund…

La buget îmbujorarea nu e întotdeauna bună…

Niciun comentariu încă

  1. kostea
    vineri, 4 iulie 2008, 12:28

    asa am o impresie ca vor ramane pe la antene firea, gadea, cristoiu siiiiiiiiiiii, of course, vaaaaaaaaaalentin stan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Răspunde
  2. neamt
    vineri, 4 iulie 2008, 12:51

    si ce fac frate..unde se duc toti astia .cati oameni sa incape si la IRealitatea ??..
    …a da mi-am adus aminte la baietii lu Vantu nu conteaza profitul !!!!
    Nu moare Antena ..asta cred ca e schimbarea ce vine de afara ..sa vezi cand o intra cu adevarat strainii in trust .. atunci cerinte..eficienta ..si mai ales profituri maxime de peste tot

    Răspunde
  3. vineri, 4 iulie 2008, 13:04

    @Chinezu

    eu cand v-am spus ca Antenele sunt in declin nu m-ati crezut

    Răspunde
  4. alecs
    vineri, 4 iulie 2008, 13:18

    Ce declin ma ..cand iti faci inca 3 televiziuni..si una sta sa apara pe 20 iulie ..cu drepturi tv de 30 mil pe sezon !!

    Răspunde
  5. vineri, 4 iulie 2008, 13:43

    @alecs

    si fratii micula au cateva TV si daca au gestionat prost resursele umane, degeaba.

    Răspunde
  6. moshu49
    vineri, 4 iulie 2008, 14:03

    pentru cititorul-privitor io … pagubã’n ciuperci!

    Răspunde
  7. alecs
    vineri, 4 iulie 2008, 14:09

    Care tv ale lui Micula .. favorit tv cu muzica populara ? .. National tv cu filme indiene si N24 cu stiri in reluare niciodata in direct ??
    Petrisoare ca analist media ce te crezi .ce compari tu aici ???
    Nu mai muri tu de grija Intactului ca vad ca ai facut o obsesie pt ei . Cred ca niici daca ai fi fost actionar pe acolo ..nu erai atat de agitat ..stai calm tinere .. !!!!!!
    Nu-i inveti tu pe altii cum sa gestioneze resursele umane..
    ca tineri jurnalisti talentati sunt cati vrei .. si abia asteapta ..sa se formeze.. sa aiba si ei o sansa !! Ca de „vedete ” carora li s-a urcat la cap celebritatea ne-am cam saturat si noi telespectatorii !!!

    Răspunde
  8. vineri, 4 iulie 2008, 14:38

    @alecs

    Nu, nu am zis ca vreau eu sa invat pe altii in privinta resurselor umane.

    Răspunde
  9. anca
    vineri, 4 iulie 2008, 16:34

    paguba-n ciuperci! tot la vintu,si asta? hmm,este una care ar face bine sa se care de la antena3! ma streseaza doar cind o aud vorbind!noroc cu telecomanda!

    Răspunde
  10. vineri, 4 iulie 2008, 21:47

    … cu ceva vreme in urma urmaream verva cu care D-lul Becali isi baga si scotea toate cele intime dumnealui, ”in ea de antena si de angajati ai ei, si de cei ce cu mandrie conduc postul”…deci, nu ma mir de ce se duce Antena pe apa sambetei….

    Răspunde
  11. sâmbătă, 5 iulie 2008, 13:30

    Partea proastă e că nici la Realitatea nu pot avea viaţă profesională (prea lungă).

    Răspunde
  12. sâmbătă, 5 iulie 2008, 17:14

    Si Andrea Esca a plecat dela Antena.

    Răspunde
  13. sâmbătă, 5 iulie 2008, 17:31

    lol dadatroll….:)..las’ , am auzit eu ca vine la Antena insasi….Oprah Winfrey..:))

    Răspunde
  14. luni, 7 iulie 2008, 09:07

    Ce-au fratilor de pleaca toti de-aci? Se spune ca, cainele nu pleaca de bucatura ci de zburatura.

    Răspunde
  15. io
    luni, 7 iulie 2008, 21:37

    Bai fratzilor! Dana Belciug este in Antene si NU pleaca nicaieri!!!! Sursa sigura;)

    Răspunde
  16. Adi
    miercuri, 30 iulie 2008, 21:34

    fratilor, calmati-va! cine dracu o ia pe Belciug la cat de urata e? plus ca e varza!

    Răspunde