21.04.2017

Blogul ca moft…

Vă las să vedeţi ştirea şi o să comentez dacă o să comentaţi şi voi…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cum am boicotat discursul lui Geoană cu SMSuri

Grea viaţa de jurnalist…

19 comentarii

  1. kmi
    sâmbătă, 23 februarie 2008, 10:19

    eu as merge pe varianta „necesitate”. Mare parte din blogurile pe care imi petrec timpul apartin unor persoane ocupate dpdv profesional si cu familie. Mi se intampla frecvent sa ma surprind gandindu-ma admirativ la proprietari, cum fac efort sa-si faca putin timp pentru blog si cum reusesc sa scoata niste subiecte absolut deosebite…mi-e greu sa cred ca pentru acei oameni blogul e un moft…

    Răspunde
  2. sâmbătă, 23 februarie 2008, 11:06

    cacat, ca sa ma exprim liber.

    Răspunde
  3. sâmbătă, 23 februarie 2008, 11:12

    Nici moft nici necesitate. Eventual „dorinta de implicare”.

    Parerea mea.

    Răspunde
  4. sâmbătă, 23 februarie 2008, 11:28

    […] secur chinezu Tags: blog, blogosfera, […]

    Răspunde
  5. sâmbătă, 23 februarie 2008, 12:21

    […] timpe ce umblam pe net, am vazut la Chinezu o stire preluata de la TVR, in care se pune problema daca blogurile sunt moft sau necesitate. […]

    Răspunde
  6. sfinx667
    sâmbătă, 23 februarie 2008, 15:32

    ai ceva de zis..de ce sa nu o faci chiar si pe blog…cunosti oameni, opinii, inveti de la ceilalti, te informezi… dupa mine, blogurile nu ar trebui sa fie nici moft si nici necesitate, mai mult o modalitate de comunicare, socializare..si, de ce nu, sa aprinda la fiecare din noi scanteia unui gand, ca loc este pentru fiecare din noi:)
    http://sfinx667.wordpress.com …. astept sugestii, sfaturi, critica obiectiva si constructiva, ar fii o onoare pt mine ca incepatoare sa invat de la tineri, va multumesc
    Sibilla Poesis – Niko

    Răspunde
  7. sâmbătă, 23 februarie 2008, 16:44

    Eu i-as spune dorinta de exprimare, pentru ca fiecare individ doreste sa comunice cu ceilalti. Iar blogul cred ca cea mai usoara modalitate, si poate si eficienta.

    Răspunde
  8. sâmbătă, 23 februarie 2008, 18:35

    ca sa ma exprim liber si eu

    Răspunde
  9. sâmbătă, 23 februarie 2008, 18:57

    blogul probabil ca e un moft pentru toti politicienii enumerati de tanti de mai sus. stiu ca m-a amuzat ceva teribil in legatura cu blogul domnului iliescu. el se lauda ca isi scrie propriile insemnari si ca pagina e strict personala. atunci am si eu o intrebare. de ce vorbeste despre el la persoana a 3-a in unele insemnari? numai regii din Franta faceau asta. cine stie?
    „Iliescu va fi maine,orele X in locul Y”… Mi-e greu sa cred ca asta e scris de mana lui. Si, ca pagina personala, domnul nu uita sa mentionele eventualele locuri pe unde isi va face aparitia in zilele urmatoare. seamana cu o ieftina campanie electorala. si luand astea in consideratie, nu e blogul un moft pentru ei?

    Răspunde
  10. duminică, 24 februarie 2008, 00:00

    lumea se schimba, oamenii se schimba, se schimba si metodele de comunicare. blogul e o noua metoda de comunicare cu oamenii

    Răspunde
  11. duminică, 24 februarie 2008, 00:54

    Slăbuţ material… Superficial şi făcut „la număr”, să se umple sumarul.

    Răspunde
  12. duminică, 24 februarie 2008, 01:06

    Făcut mai degrabă pe principiul, „hai să zicem şi noi ceva”:))! Mi-a plăcut focusarea pe Comănescu! LOL!

    Răspunde
  13. duminică, 24 februarie 2008, 03:13

    @someone zice destul de corect

    Răspunde
  14. mesterulmanole
    duminică, 24 februarie 2008, 08:58

    au urcat pe culmi marlania, au promovat incompetenta. si acum se mira de fenomenul blog! IHI!
    Slab materialul si superficial, ca multe altele…da…numarul conteaza…
    Eu ii spun ca a fost si este o necesitate, pe post de supapa.

    Răspunde
  15. duminică, 24 februarie 2008, 11:00

    no bun
    blogul este fix chestia aia pe care nu trebe sa o explici, nu trebe sa o motivezi de ce te joci pe ea si nu trebuie sa stai prea mult pe ganduri de ce o faci sau de ce nu ai face-o
    e si moft, e si necesitate, e si jucarie, e si pierdere de vreme, e si meeting room, e si instrument sociologic, e si o porcarie moderna, e si alter ego, e si device freudian, e si becalism updatat, e si wc lingvistic, e si, e si, e si
    si nimic din cele de mai sus….

    Răspunde
  16. Manu
    duminică, 24 februarie 2008, 16:11

    Libera exprimare! Un mod de exprimare!

    Răspunde
  17. luni, 25 februarie 2008, 10:01

    […] Publicat în Chinezărisme by chinezu pe februarie 25th, 2008 Puneam o întrebare într-un post anterior despre blogul ca moft sau necesitate. Uite că Adrian Năstase, fără să vrea, evident, dă şi […]

    Răspunde