08.12.2016

Am două invitații la WeLoveDigital Forum. Voi trebe doar să mi le luați :D

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Pe scurt, cu mulțumiri pentru toți participanții, câștigătorii celor două invitații sunt Sarah și Liviu Vasilescu :)

———————–

Ca să înțelegeți care-i treaba cu WeLoveDigital Forum, trebuie să intrați pe site să vedeți ce și cum, desigur :)) Bine, io vă dau pe scurt mai jos niște unele, ca să vă faceți o idee.

Am și două invitații pentru voi, căci organizatorii au pogorât această onoare pe blogul meu, așa că vreau să vă trimit la locul faptei, ca să simțiți live and acoustic de ce iubiți digitalul, cum ar veni.

Cum puteți ajunge la WeLoveDigital Forum

Păi cea mai simplă (și cea mai faină pentru mine, desigur) variantă este să participați la concursul meu. Căci două invitații merg către voi dacă răspundeți colea jos în comentarii la întrebarea – oarecum furculition, dar hai că sună bine :D – ”De ce iubiți digitalul?”. Întrebarea este atât de generică încât doar propriile voastre limitări o să vă împiedice să îmi dați niște răspunsuri, care să îmi coafeze feng shuiul meu subiectiv de blogger bătrân și pe alocuri simpatic și să aleg dintre voi doi stimabili care să meargă la eveniment :) Aștept răspunsurile voastre până pe 25 martie, ora 23.59.

A doua variantă este să vă înscrieți, 60 de Euro pentru o zi sau 100 de Euro pentru două zile, voi alegeți, treaba voastră, nu mă bag, sunteți majori și vaccinați :D

Despre WeLoveDigital Forum, pe scurt

Evenimentul va avea loc pe 28-29 martie la Hotel Marriott, sala Constanta de la ora 9.00.

WeLoveDigital.forum vine cu un concept complex, cele 2 zile de eveniment imbinand paneluri, sesiuni de keynote si workshop-uri pe teme de: Programatic, Video Content , Antreprenoriat și Finanțare , E-commerce,& E-payment, Storytelling, Strategie Digitala,Analitycs, Attribution Modelling și multe altele.

Aveți o grămadă de speakeri, îi știu pe mulți dintre ei și vă recomand să mergeți să îi auziți. Mă rog, nu pe toți, dar pe măcar 80% dintre ei :D

PS Și Cristi Florea are două invitații, dacă nu le vreți de la mine :))

welovedigital forum

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Centrul Regional de Servicii P&G București – foto-reportaj

Au, mă doare, mami…

15 comentarii

  1. joi, 24 martie 2016, 09:39

    […] P.S: Mai are și Cristi d0uă invitații, aici. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 24 martie 2016, 10:10

    Mie îmi place digitalul pentru că este plin de informație, iar eu vreau să acumulez cât mai multă. De asemenea, îmi place că pot transmite mai departe orice informație pe care o dețin!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 24 martie 2016, 10:39

    De ce digital? pentru ca digitalul e cea mai intalnita forma actuala informatiei. Pentru ca digitalul e cea mai simpla modalitate de transport, transmitere, introducere si asimilare a informatiei intr-un sistem caruia nu degeaba ii spune World Wide Web. Iar informatia despre care vorbesc e informatia pura, in starea de date digitale, informatia din „tehnologia informatiei”. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Oana M
    joi, 24 martie 2016, 12:35

    Pentru ca iti da o voce, indiferent cum gandesti, ce gandesti, sigur vei mai gasi cativa ca tine care sa te sustina si alaturi de care sa faci echipa. Pentru ca lucrurile frumoase se fac mult mai usor cu ajutorul lui, pentru ca… schimba Presedinti :).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 24 martie 2016, 13:13

    1. Pentru că reșește să vorbească Acum despre Viitor.
    2. Pentru că te provoacă să te adaptezi imediat noilor tehnologii.
    3. Pentru că poți ajunge la informații într-un mod atât de facil.

    Cam de asta ador digitalul, pe scurt…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 24 martie 2016, 16:38

    […] gratuite la acest eveniment. Unul îți dă invitații aici, celălalt îți dă invitații aici. Programul se întinde pe parcursul a două zile, respectiv 28 și 29 Martie 2016. Biletul te-ar […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 24 martie 2016, 18:10

    E iubire reciprocă. M-am născut în 86 special pentru DIGitAL (@pentru a săpa totul).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 24 martie 2016, 22:31

    Pentru ca „respiram” digital de dimineata pana noaptea tarziu si e bine sa invatam cat mai repede sa-l mancam pe paine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 25 martie 2016, 09:05

    Daca nu esti digital, nu existi. Il iubim, dar e, cumva, si o iubire cu pistolul la tampla. Fara el nu prea se poate asa ca na, daca n-avem ce sa facem, il si iubim :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Ana-Maria
    vineri, 25 martie 2016, 10:18

    Hmm? Digital? A zis cineva digital? Din păcate sau din nefericire(nu știu cum s-o dau) NU pot trăi fără digital!(Ca să-ți faci o idee, sunt atât de addicted încât pe 1 ianuarie 2016, l-am pus pe prietenul meu să îmi caute net în creierii munților pentru că aveam mare nevoie de el pentru serviciu-lucrez la o agenție de branding în Cluj-Napoca) Cât despre întrebarea ta…Știi acum încă mai suntem în era în care depindem de industrie, cel puțin în România. Însă abia aștept momentul în care oamenii vor depinde exclusiv de digital și voi veni la mine sau la alți colegi de breaslă să îi ajut. Job-ul ăsta cu digitalul e un job de viitor. Mi se pare incredibil de supercalifragilistic să îmi pot rezolva toate treburile de serviciu, în timp ce fug să ajung la facultate, numai având acces la internet și un smartphone destul de inteligent. Cam cât de tare e asta? :)) Mulțumesc!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 25 martie 2016, 14:28

    digitalul este cea mai mare parte a vietii noastre. nu stiu daca din pacate sau din fericire. e un fel de dulce-amar. imi palce digitalul pentru ca ma conecteaza la tot.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 25 martie 2016, 14:57

    De ce digital? Pentru ca e cu degete (si cu maini)… :) Adica e un alt fel de a pune MANA pe o problema (IT solutions), de a lua o situatie in propriile MAINI (afaceri online), de a pune DEGETUL pe rana (astia ar fi trollii, ca si ei tot in lumea digitala activeaza, dar au libertatea de exprimare, care e o comoara :D), de a pune MANA DE LA MANA pentru o cauza (crowdfunding), de a da o MANA de ajutor (sectorul caritabil), de a te da dupa DEGET (anonimitatea care scoate ce-i mai bun sau ce-i mai rau din oameni), de a-ti baga DEGETELE in urechi (capacitatea de filtrare a informatiei) sau in priza (ca deh, virusi, dar ca sa ii faci sau sa ii rezolvi, trebuie sa stii cum sa ii apuci de coada – tot cu degetele :D ).

    Mai am, mai zic? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 25 martie 2016, 17:33

    Less is more: Iubesc/Iubim digitalul pentru că mi-a/ ne-a schimbat viața. ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 25 martie 2016, 20:26

    Îmi place mediul digital pentru că este unul fluid.
    Digitalul nu mai este de mult viitor, ci este prezent, este acum.
    Principalele motive pentru care aș alege digitalul în fața hârtiei sunt:
    – posibilitatea de căutare instantă a informației;
    – modificarea unui produs până la forma dorită;
    – permite dezvoltarea unor noi moduri de a interacționa cu lumea din jurul nostru.

    Totodată, consider că mediul digital a adus lumea mai aproape, a transformat publicul într-unul cu adevărat global și a pus puterea informării în mâna fiecărui om cu acces la un computer sau device mobil.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. sâmbătă, 26 martie 2016, 14:36

    da-i Doamne sa mai fie valabil!!!! adica sa ma iei si pe mine in calcul ca nu stiu cum dracu dar tot ratez chestiile misto de la tine de pe blog desi te urmaresc :( si jur ca fac si eu chestii f misto iar DIGITALUL ma ajuta sa stie si altii ce lucruri misto fac eu. ma ajuta sa stiu ce fac altii, sa stie mama scoacra ce postez eu pe grupuri private (ups!), ma ajuta sa ma conectez cu fosti colegi si veri (cu care in viata reala nu am tangente) si ma „ajuta” sa fac un amalgam in care nu mai stiu cum sa relationez, ca prietenii ajung sa-mi fie clienti, clientii prieteni, si viata pe care DIGITALUL o simplifica, devine brusc mai complicata. all in all sunt pana peste cap in digital, cred ca sangele meu e deja 100010001001 … hai te pup!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde