10.12.2016

Concurs: Spune-mi de ce vrei și îți rezerv loc la „Noaptea Devoratorilor de Teatru”

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Vineri, 16 octombrie, ora 12:00, anunț cei trei câștigători. 

 

Am anunțat despre „Noaptea Devoratorilor de Teatru”, organizată de Chris Simion Theatre & more și de 360 Revolution . Și pentru că, din experiența celeilalte nopți teatrale la care am mers – „Noaptea Teatrului Independent” – există foarte multe persoane care nu au loc în sală (atât de fain e evenimentul, da), eu îți pot rezerva două locuri la unul dintre spectacolele din data de 17 spre 18 octombrie. Mai jos poți să alegi:

Ora 16

CINCI ORE CU MARIO
cu: Florina Gleznea
Regia: Mariana Camarasan
Ora 18
XXE-uri
cu: Dana Marineci
Regia: Irina Craita-Mandra
Ora 19
PARADOXUL IUBIRII
cu: Maia Morgenstern, Marian Ralea
Text: Pascal Bruckner
Regia: Chris Simion
Ora 20
AMALIA RESPIRA ADANC
cu: Ioana Marchidan
Regia: Amalia Olaru
Ora 21
OPERE CUMPLITE, VOLUMUL DOI – Editura Humanitas
de Florin Piersic jr
Lectura cu Cristi Iacob in prezenta autorului, sesiune de intrebari si raspunsuri cu Florin Piersic jr.
Ora 22
CE NE SPUNEM CAND NU NE VORBIM – Editura Trei
de Chris Simion
Lectura cu Cristi Iacob
Celelalte carti prezente in cadrul evenimentulu iJurnal de Oana Pellea (Editura Humanitas), Exercitii de echilibru de Tudor Chirila (Editura Polirom), Soseaua Catelu 42 de Alina Nedelea (Editura All) si 40 de zile de Chris Simion (Editura Trei).
Ora 22.30
concert NIGHTLOSERS
Duminica 18 octombrie
ora 00.30
DO MI NO
cu: Petronela Purima
ora 01.30
EDITH PIAF
cu: Claudia Negroiu
Regia: Malina Andrei
ora 02.30
BACK TO AMY
tribute to Amy Winehouse
cu: Judy Florescu si Dumitru Georgescu.

 

Tot ce trebuie să faci este să îmi spui de ce să-ți rezerv ție și nu altcuiva respectivele locuri, adicătelea de ce îți dorești așa tare să vii la eveniment.

ATENȚIE: Concursul este valabil de astăzi, 14 octombrie, până vineri, 16 octombrie, în fiecare zi aleg 1 singur câștigător!

Succes tuturor! :)

flyer_noaptea devoratorilor_a5_2 flyer_noaptea devoratorilor_a5_2

Despre autor: Bianca Ceică

Povestaș cu dor de ducă. Mică maestră de mari isprăvi 2.0 pe biancaceica.ro și pe cristianchinabirta.ro. :)

Oare cine are un salariu de 3.400 de Euro ca social media something în România?

Uite ce conferință interesantă se organizează la Facultatea de Drept din București

12 comentarii

  1. Anca I
    miercuri, 14 octombrie 2015, 12:36

    Pentru ca vreau sa-i dau biletele soacrei mele, ca sa ma pun bine cu ea, ca nu mai tine:))))

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  2. Elisabeta Popa
    miercuri, 14 octombrie 2015, 12:54

    Vreau sa merg la Paradoxul Iubirii impreuna cu fratele meu mai mic, poate poate ii insuflu dragostea pentru teatru. :) Generatia tanara trebuie putin educata din punctul asta de vedere. :)

    Thumb up 2 Thumb down 1

    Răspunde
  3. Lizi
    miercuri, 14 octombrie 2015, 12:55

    Pentru ca de un an de zile nu am avut cum sa merg la o piesa de teatru.Acum a venit mama si Gabriel, fiul meu are cu cine sa ramana.O noapte pentru un an :)

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  4. codrin
    miercuri, 14 octombrie 2015, 12:59

    Pentru ca principala bucurie cand m-am mutat in Bucuresti a fost ca sunt atat de multe teatre incat nu le pot epuiza stagiunile. Ei bine, mi-as dori totusi sa o fac :)

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  5. Egina Mihai
    miercuri, 14 octombrie 2015, 13:10

    Pentru ca pana acum, n-am pierdut nici măcar o noapte, nici măcar in club, dar pentru teatru m-as sacrifica. :)

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  6. raluca
    miercuri, 14 octombrie 2015, 13:48

    Imi doresc sa vad spectacolul Paradoxul Iubirii pentru ca vreau sa o vad live intr-un spectacol pe Maia Morgenstern .Va multumesc

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 15 octombrie 2015, 12:03

      Raluca, o poti vedea pe Maia Morgenstern in foarte multe spectacole ale Teatrului Evreiesc. Iar ca sa o vezi live si gratis, ai putea urmari sectiunea „concurs” a revistei culturale online semnebune.ro. Acolo vei gasi in fiecare saptamana cel putin un concurs cu invitatii la teatru. Majoritatea la Teatrul Evreiesc.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  7. Valentina Manea
    miercuri, 14 octombrie 2015, 14:03

    Eu vreau sa merg la Ora 19 la PARADOXUL IUBIRII, pt ca imi place f mult Pascal Bruckner. Atat de tare incat acum 25 de ani am cumparat 5 exemplare din „Luni de fiere” si le-am facut cadou prietenilor – si nu toti au apreciat umorul lui atat de special:)

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Jantea Alexandra
    miercuri, 14 octombrie 2015, 14:41

    Imi doresc tare mult sa merg la Paradoxul iubirii.
    Pentru mine teatrul inseamna un mod de viata. O conexiune cu actorul care imi intinde o mana, ma trage in lumea lui, si ma tine acolo alaturi de el, traind alaturi de el, necazurile lui, fericirile lui si care atunci cand se termina spectacolul imi da drumul si cu parere de rau eu il salut la aplauze. As vrea ca aceasta conexiune sa nu se mai termine. Din pacate se termina insa in minte imi raman amintirile transmise care dainuiesc cateodata o vreme indelungata.

    Thumb up 5 Thumb down 0

    Răspunde
  9. Mihaela Petre
    miercuri, 14 octombrie 2015, 21:27

    Simplu. Pentru ca imi place teatrul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Vali Brasoveanu
    vineri, 16 octombrie 2015, 10:18

    Buna ziua!
    Pentru ca-mi este teama de aglomeratie, sa nu ratam intrarea..?

    Zi frumoasa!
    Vali

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 16 octombrie 2015, 12:00

    […] a venit vremea să anunț și numele celor care au câștigat locuri în sală la „Noaptea Devoratorilor de Teatru”. Toate răspunsurile au fost convingătoare, dar a trebuit să aleg doar trei persoane, după cum […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde