03.12.2016

Am două invitații pentru voi la GPeC Summit

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Am tras la sorți, căci altă soluție nu am avut, mă înțelegeți :D Câștigătorii sunt (am dovada video filmată, o furnizez la cerere): cristi și Lazar Adrian. Felicitări câștigătorilor și mulțumiri tuturor participanților!

—————————

Dragilor,

Eu zic să vă treceți de pe acum în calendar perioada 11-13 mai, când are loc un eveniment la care vă recomand să ajungeți: GPeC Summit. Dar, atenție, vă recomand numai dacă aveți cât de cât treabă cu comerțul electronic (zis așa, generic), altfel vă pierdeți vremea parol. Numai că, vedeți voi, a avea treabă cu domeniul ăsta nu înseamnă doar să ai sau să administrezi un astfel de magazin, ci și să fii client sau să vrei să știi mai multe despre lumea asta, care, oricum o dai, tot te atinge, chiar dacă unii nu vă dați seama de asta.

Bref, nu ar fi rău să ajungeți pe acolo :D Așa că am două invitații pentru voi la GPeC Summit, puse la dispoziție de organizatori, căci, pe lângă alte calități, sunt și blogger partener al evenimentului.

Ca că intrați în posesia invitațiilor trebuie să răspundeți la întrebarea: ”Care este magazinul online care vă place cel mai mult și de ce?”. Mă rog, sunt două întrebări în una, dar ați înțeles ideea :))

Aștept comentariile voastre până pe 22 aprilie, ora 23.59. Și vă doresc succes de nu vă vedeți!

gpec

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Imperator Travel răspunde la întrebarea esențială: ”De ce să se ducă Chinezu în Thailanda?” :D

Jurnal de Thailanda. Ziua 1. Pe sistem de ”bine că am ajuns!” :D

16 comentarii

  1. Laura
    sâmbătă, 11 aprilie 2015, 11:43

    Se poate merge pe principiul fiecare cioară își lauda puiul? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. cristi
    sâmbătă, 11 aprilie 2015, 12:07

    Magazinul meu preferat in ultimele luni e libris.ro

    Principalul motiv e ca ofera transport gratuit la orice comanda. Pe langa asta au reduceri la fel de mari ca alte librarii, se incarca repede,(am facut comenzi chiar si de pe telefon), livrra repede(mi s-a intamplat sa comand azi si sa primesc cartea a doua zi) si fac tot felul de surprize la diverse ocazii

    Thumb up 0 Thumb down 1

    Răspunde
  3. sâmbătă, 11 aprilie 2015, 12:16

    Mie imi place foarte mult magazinul homex.ro pentru eforturile pe care le depune in dezvoltarea gamei de produse si orientarea catre clint.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Lazar Adrian
    sâmbătă, 11 aprilie 2015, 13:07

    Emag este magazinul online preferat, deoarece gasesc aproape orice imi este util si in plus transportul este gratuit.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 11 aprilie 2015, 16:17

    Nu ai menționat dacă poate fi și din afară, așa că o să iau unul de la noi și unul de la ei :D

    Bookdepository.com – pentru că nu s-a întâmplat să nu găsesc o carte, pentru că au prețuri accesibile și livrare gratuită oriunde. Bonus: este cu și despre cărți, deci minunat!

    Smuff.ro – pentru că avem (încă) prea puține opțiuni de cadouri inedite, asta fiind calitatea de bază pe care trebuie să o aibă un cadou, în opinia mea. Nișa cadourilor inedite e încă foarte underserved în RO, aș zice.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. sâmbătă, 11 aprilie 2015, 17:11

    Magazinul meu online preferat e http://www.bonprix.ro, pentru ca au multe reduceri si oferte si au diverse zile in care au un cod pentru livrare gratuita sau discount suplimentar. Sunt user friendly si la retururi, si la telefon. ii recomand! Tocmai am primit niste sandale culoarea piersica si o rochita superba pentru Paste de la ei!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. Alex
    sâmbătă, 11 aprilie 2015, 17:35

    Poti folosi timpul ramas pentru:facut curatenie ,tone de mancare iesit afara cu gasca (gasca de copii !).La sfarsitul zilei cand ii vezi pe toti culcati rasufli si tu usurat pui un pahar de vin, aprinzi o lulea..cand? …suna telefonu! Cine o fi la ora asta? Raspunzi…Fosta ! What ? no way iti spui in gandul tau ce-o mai vrea? Vai draga cum faci tu de te descurci cu toate ca noi am obosit (de atata lenevit) ,nu reusim sa mai facem cumparaturile (parca au reusit vreodata,sunt genul el nu vrea si ea nu poate ) .Zic uite vrea solutia! Bineinteles ca nu i-am dat-o .Carrefour Online! ;-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 13 aprilie 2015, 18:05

    Carrefour Online!ACOLO COMANDA VECINUL SI E MULTUMIT.eu nu am un magazin preferat,nici macar al meu.Dar as vrea sa fiu tratat cum tratez eu clientii!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 14 aprilie 2015, 09:16

    Magazinul meu preferat este elefant.ro din urmatoarele motive:
    – livrare foarte rapida: comanda soseste chiar a doua zi;
    – campanii de reduceri si vouchere foarte dese si diverse;
    – desi sunt un fan carti si initial asta era motivul pentru care cumparam de la ei, am gasit si multe alte lucruri interesante acolo. De exemplu niste flori la conserva care mi s-au parut niste cadouri originale si care chiar functioneaza. Bambusul s-a facut maricel deja.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 14 aprilie 2015, 09:47

    […] Cristianchinabirta.ro – Termen: 22 aprilie, ora 23:59 […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. Anca C
    miercuri, 15 aprilie 2015, 08:55

    Eu ii admir pe cei de la Elefant pentru evolutie si comunicare. Pana nu demult as fi votat cu eMag, insa in ultima perioada Elefantul ii depaseste in abilitatile de comunicare. Sunt curioasa daca timpul va schimba clasamentele actuale.
    In fine, as vrea sa aflu de la GPeC direct, care sunt criteriile pe baza carora sa imi pot forma o parere pertinenta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 15 aprilie 2015, 08:55

    Magazin preferat: http://www.trucurimagice.ro
    De ce: pentru ca livreaza magie instant

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. Alex
    joi, 16 aprilie 2015, 14:33

    http://www.emag.ro
    Just perfect

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 17 aprilie 2015, 00:55

    Elefant – este magazinul care m-a impresionat prin calitatea client service-ului de fiecare data cand am avut vreo problema cu una dintre comenzile mele. Au fost foarte prompti si au rezolvat imediat situatia in favoarea clientului. Acesta este motivul principal pentru care revin in magazin si cand nu am bani de cheltuit.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 17 aprilie 2015, 11:43

    Magazinul preferat este magazinul meu http://www.opusone.ro :)
    Toate produsele sunt creatiile mele, si acesta este visul meu de cand eram mica. Pentru mine acest magazin inseamna un pas mare avand in vedere resursele putine pe care le-am avut la dispozitie. Am creat ceva aproape din nimic. Putin cu putin fac mai mult :)
    Imi doresc foarte mult sa cresc acest magazin impreuna cu acest brand. Daca as castiga o invitatie la evenimentul GPeC ar fi un cadou de care m-as bucura foarte mult si ma v-a ajuta in dezvolatarea magazinului. Si poate in anii ce vor urma vor mai fi si alte persoane care poate vor scrie ca magazinul lor preferat de accesorii handmade este opusone.ro.
    Multumesc frumos!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. sâmbătă, 18 aprilie 2015, 14:32

    http://www.beingcontent.com

    Navigare usoara.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde