02.12.2016

Ne căutăm colegi pentru Kooperativa 2.0

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Poate că odată o să ieşim mai mulţi la o bere şi o să vă povestesc. Mai multe. Despre cum am început eu, în 2007, aventura în blogging, cu nişte planuri. Şi cum am făcut multe greşeli (unele mă rog şi acum…) în toată această aventură. Şi cum, din una în alta, am ajuns în momentul în care ne căutăm colegi pentru Kooperativa 2.0. Cred că v-ar plăcea povestea bloggerului care a vrut să încerce să fie blogger şi a ajuns să fie un pic mai mult de atât, nu neapărat pentru că a vrut el asta, ci pentru că aşa i-a „şoptit” lumea 2.0 că trebuie să se întâmple :) Sigur v-ar plăcea. Povestea continuă…

angajari kooperativa1angajari kooperativa

 

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cinci motive pentru care merită să îţi instalezi un kit GPL dedicat (A)

Jennifer Batten, chitarista blondă a lui Michael Jackson transmite un mesaj românilor

16 comentarii

  1. luni, 23 februarie 2015, 10:59

    Io nu mă încadrez de la punctul 1 :( ,mi-ar fi plăcut un job. Poate într-o zi, cine ști. Multă sănătate

    Thumb up 0 Thumb down 1

    Răspunde
    • luni, 23 februarie 2015, 12:24

      Şefu, să îţi spun un secret: tu oricum faci parte din coraconul nostru :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. luni, 23 februarie 2015, 11:15

    Le recomand tuturor care doresc, dar nu au curaj, sa aplice. Si din interviul cu tine pentru acest post pot invata multe. Daca stiu sa citeasca printre vorbe, normal….:)

    Loredana, fata care a intrat in echipa kooperativa 2.0 printr-un internship. :D

    Thumb up 4 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 23 februarie 2015, 12:25

      Jesus, nu îmi aduce aminte… :)) Dar foarte bun exemplu, ai putea scrie o nuvelă… =))

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
  3. ana
    luni, 23 februarie 2015, 11:47

    Bună! Pana ce data se poate aplica?
    Multumesc,

    Ana

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 23 februarie 2015, 12:26

      Buna,

      Suntem în social media, deci ce se întâmplă după 48 de ore nu prea mai sună bine :)) Glumesc :) Săptămâna asta aşteptăm mailurile, după care începe să le triem şi să alegem sfânta treime de interni :D

      Thumb up 2 Thumb down 0

      Răspunde
  4. luni, 23 februarie 2015, 12:21

    Presupun ca ar trebui sa locuim in Bucuresti, nu ?

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 23 februarie 2015, 12:27

      Cam da. Adică, sigur, 2.0, dar când vine vorba de făcut treabă în echipă e mai greu de la distanţă :) Call me chinezu şi old fashioned :D

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
  5. luni, 23 februarie 2015, 14:09

    Mail sent. Cred că va fi trimis direct în trash…. :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 23 februarie 2015, 14:27

      E rugăminte asta sau cum? :))

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
      • luni, 23 februarie 2015, 14:33

        Nu, bafta mea… Când am mailuri importante de trimis sau primit, numai în spam intră…

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  6. luni, 23 februarie 2015, 15:17

    Exclus provincia?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 23 februarie 2015, 15:54

    Ce frumos ar fi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 23 februarie 2015, 15:56

    Eu vă mulțumesc foarte mult pentru că oferiți asta!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 23 februarie 2015, 21:09

    Maestre Chinezu, să fie primit… am trimis mail. Felicitări! :D

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Andrei
    marți, 10 martie 2015, 13:52

    Mai este valabil anuntul? Este part-time sau full-time?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde