07.12.2016

Facem o petiţie on line ca să îl aducem pe Jeff Dunham în România?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Îmi place foarte mult Jeff Dunham. Foarte mult! Îmi pare că a găsit o soluţie excelentă în a livra umor de calitate prin spunerea unor adevăruri masive, dar sub formă de caterincă. Este teribil de greu să faci aşa ceva, teribil de greu…

Tare aş vrea să îl văd într-un show în România. Să văd cum îl pune pe Achmed the Dead Terrorist să zică ceva de Dracula sau de Ceauşescu sau cine ştie de cine şi de ce :))

Aşa, întru exemplificare, vă dau două filmuleţe. Primul în care Jeff l-a adus la viaţă, ca să zic aşa, pe Achmed. Al doilea când l-a dus pe teroristul mort arab în Israel…

PS Evident, asta cu petiţia online a fost o caterincă, desigur.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

#Vreausăvotez Daţi-mi 3 motive pentru care Ponta este bun de preşedinte

Plai şi alte trei festivaluri româneşti, în finala European Festival Awards 2014!

10 comentarii

  1. miercuri, 12 noiembrie 2014, 08:58

    Ai fost nașpa la faza asta! :))

    Adică cum să-mi ridici mie pulsul când văd titlul, să dau click ca o adolescentă în călduri și să aflu că nu e pe bune?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 12 noiembrie 2014, 09:04

      Pardon, scuzaţi :)) Pe bune, am putea face petiţia aia dar jur că nu îi dau multe şanse… Mai degrabă să încercăm să convingem, cumva, ceva organizator de spectacole să îl aducă.

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
  2. miercuri, 12 noiembrie 2014, 09:38

    Ma tem ca nu prea va merge la noi … Pretul unui spectacol se duce la 100k USD. Iar la noi … asta inseamna cam mult de investit si un mare risc sa nu isi recupereze banii (oare cati vor cumpara bilete care costa 100USD?)
    Dar mi-ar place sa il vad live, ca sa fiu sincer :D Eventual putem sa il votam pe Walter presedinte :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 12 noiembrie 2014, 10:08

      S-ar putea să fie mai scump de atât. Dar am văzut isprăvi care costau şi mai mult şi nu erau nume atât de mari ca Jeff. Nu cred că banii sunt problema. Ci faptul că nu multă lume ştie despre el la noi, aşa că nu prea ar fi piaţă…

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
      • miercuri, 12 noiembrie 2014, 10:29

        Văzusem parcă pe Youtube un extras din Românii au talent cu un ventriloc. Mai află lumea câte ceva despre acest subiect. Dar cam ai dreptate. Poate. Cu puţină publicitate s-ar face olecuţă de lumină asupra lui. Dar eu tot cred că banii ar fi un hop maare. Biletul ar fi destul de scump pentru noi.

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  3. miercuri, 12 noiembrie 2014, 10:55

    Ce-ar zice Achmed despre anumite figuri din Romania? „I kill you!” :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Stanescu Ana-Maria
    miercuri, 12 noiembrie 2014, 15:58

    Mi-ar placea multa sa merg la un asa show, sunte de acord si semnez aceea petitie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 13 noiembrie 2014, 17:10

    Eu visez la un show cu Jeff FA FA de cand l-am vazut prima oara acu 5 ani sau cand a aparut Ahmed cu I kill you !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Madalina
    duminică, 7 decembrie 2014, 15:06

    Deci mi-a sarit inima din piept cand am citit titlul, sincer mi-ar placea maxim, nu ar conta cat ar fi biletul. Uff trebuie sa vina si la noi!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde