10.12.2016

Coca-Cola mi-a spus că „Size Doesn’t Matter”. Iar eu vă dau un premiu

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Pe scurt (căci avem treabă, da? :D), câştigătorul este Ştef cu comentariul de-a dreptul rebusistic :)) Mulţumesc tuturor pentru participare şi să fiţi iubiţi!

———————

Fix aşa mi s-a întâmplat: Coca-Cola mi-a spus „Size Doesn’t Matter”. Dar hai să vă spun cum am primit vestea, ca să zic aşa.

Mă sună curierul. Că are un pachet pentru mine, alea, alea. Şi că dacă mă găseşte la birou. „Of course„, îi spun, într-o românească neaoşă. După vreo 10 minute apare. Şi îmi dă chestia din imagine.

photo (1)

Bine, cei care sunteţi mai pe felie cu muzica mai nouă decât mine şi ştiaţi de Anthony Icuagu (io m-am prins după aia că îl ştiu, mno…) o să râdeţi un pic atunci când vă spun că mă uitat încruntat la cutie şi nu ştiam ce să îi fac. Cum nu îmi era foarte clar cum se deschide, am tras de cutie din poziţia pe care o vedeţi în poză. Adică mai de pe verticală. Şi am reuşit. Doar că nu era poziţia de deschidere bună, ca să zic aşa. Drept pentru care mi s-a împrăştiat conţinutul în toate colţurile biroului…

Erau nişte doze de Coca-Cola. 4 la număr. Fiecare cu câte o piesă a stimabilului Anthony, sub formă de QR code. Una dintre ele se numeşte, desigur, „Size Doesnt Matter” :D

photo (2)

Mi se pare beton ideea! Şi „ambalajul” în care a fost livrată. Numai că, vedeţi voi, pentru că nu sunt ceva mare fan Anthony, mi-am zis că sigur, sigur găsesc pe cineva care să se bucure mai mult decât o pot face eu de această ediţie de colecţie, aşa că o dau ce premiu, pe ea pe ediția asta de colecție :)

Lansez următorul concurs: spuneţi-mi de ce credeţi voi că cei de la Coca-Cola mi-au dat dedicaţie piesa „Size Doesnt Matter”:)) Mentionez că o să aleg comentariul care m-a amuzat cel mai tare, desigur :D Aştept comentariile voastre până pe data de 28 septembrie, ora 23.59. Succes!

Ah, era să uit să vă explic exact faza din titlu: am primit şi un mesaj de la echipa Coca-Cola. Care m-a amuzat la modul corespunzător :))

photo

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Nu-i aşa că şi tu ştii că berea face burtă?

Câteva considerente personale despre ce ne aduce lansarea Telekom Romania

12 comentarii

  1. joi, 25 septembrie 2014, 08:35

    „Size doesn’t matter” din categoria „nu conteaza cat de lung ai parul”, important e „keep-ul calm”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 25 septembrie 2014, 08:46

    Coca-Cola s-a gandit ori la carliontii tai, ori la Inaltimea Ta (asta fu’ cu „schepsis”) :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Tita Ancuta
    joi, 25 septembrie 2014, 09:55

    „Size Doesnt Matter”- Asocierea Coca-Cola -Cristian China-Birta spune totul, in acest caz marimea nu conteaza importanta e calitatea.Daca ai fost selectat pentru a primi acest premiu cu dedicatia de mai sus atunci chiar „Size Doesnt Matter”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 25 septembrie 2014, 09:57

    Eu cred ca se referea la bucle. Stii, marimea buclei, ca a tale-s mai micute si toata lumea stie ca sarmalele se poarta mari si lucioase, nu asa mici si dragalase ca ale tale (inca vorbim de bucle)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 25 septembrie 2014, 10:02

    Pentru ca nu conteaza cat de lung ai parul, ci cat e de cret :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. alex
    joi, 25 septembrie 2014, 12:26

    coca cola ucide…daca nu reusesc ei cu siguranta va reusi icuagu asta, cand pui castile pe urechi. hehe …. sunt vremurile cand primeai doar niste pesti in ziar….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. Cristian Stef
    joi, 25 septembrie 2014, 13:24

    Pai, mno, muzica o poti asculta oricand, nu esti niciodata prea batran sau prea tanar, ii buna si aia soft si aia hard, o poti savura si cand conduci, de exemplu; nu trebe sa te prefaci ca iti place, schimbi doar stilul si nu se supara nimeni; Size doesn’t matter but more is thought to be better :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 25 septembrie 2014, 14:35

    SIZE – EZIS adica…degeaba e zis daca nu e si scris. PE BLOG !!! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 25 septembrie 2014, 15:12

    “Size Doesnt Matter”, atat timp cat numarul criontilor este direct proportional cu numarul berilor baute la un blog meet. Apropo, inca te asteptam pe la Craiova :D!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Andrei Semen
    joi, 25 septembrie 2014, 15:50

    Orice fenomen fizic care are loc la scara mare, replicat la o scara mai mica, nu se mai repeta. Astfel si trairile tale insuflate de muzica lui Anthony: esti unul din multi dar care traieste si se manifesta aparte.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. duminică, 28 septembrie 2014, 15:52

    La intrunirea anuala a ginecologilor de pretutindeni un francez discuta cu un american un caz deosebit.
    „Ce sa vezi ?!” spune francezul „saptamana trecuta a venit o femeie la mine cu un cli….s ca un pepene!”
    „Nu fi absurd” spune americanul „nu putea fi asa de mare… Dumnezeule, daca era asa de mare, ea nici nu ar putea sa mearga!”
    „Ahhhh voi americanii, va ganditi intotdeauna la marime” a replicat medicul francez „eu ma refeream la AROMA!”

    Sunt sigur Cristian ca cei de la Coca-Cola ti-au dat ocazia ca sa te gandesti si tu sa gusti „AROMA” Coca Cola din noile doze :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. duminică, 28 septembrie 2014, 20:18

    Stii ce cred eu? ” Size doesnt matter” nu avea mare legatura cu parul, pur si simplu noi stim toti ca esti baiat de treaba, esti funny, esti nice, dar stim si ca o doza de cola e bestial de buna/nebuna, asa ca ce s-au gandit ei: Daca marimea nu conteaza, daca are parul lung si fruntea lata, carlionti-s pe masura ca tu faci lumea mai buna.
    I-am inteles, dar numa`pana aici.
    De ce ti-au dat acele doze de cola? Incearca sa le bei pe rand, poate ca in fiecare doza e cate-un spirit de-al lui Antonio :))) Cu fiecare doza pe care o bei, vei deveni tot mai inspirat, inspirat de muzica lui. Ai grija, nu cumva sa uiti sa il si asculti! Asadar, daca bei toate dozele, marimea nu conteaza, conteaza calitatea, poate e diferit continutul lor :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde