09.12.2016

Trafalelete, această extensie bisericească a sfinţeniei… =))

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later later later edit: Cosmin Tudoran i-a găsit Prea Fericitului o poreclă, adică #MultPreaTrafaletul =))

Later later edit: Ia uitaţi la Mariciu cum o plezneşte, păcătosul dreaqului =)) =)) =))

mariciu

Later edit: Cică nu e trafalete, e miruitor telescopic. Deci cum? Ce face, măh? Acum se mirueşte şi telescopic? Nu mai pot =)) =)) =)) Doamne iartă-mă că râd de miru-ţi, dar dacă ai ajuns să fii propovăduit şi telescopic… =)) =))

Nu mai pot de râs =)) =)) =)) Cică aşa a sfinţit şeful BOR noul sediu Trinitas TV, cu trafaletele =)) =)) =))

trafalete

 

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cel mai probabil că nu mai găsiţi bilete la Social Media Summer Camp

Aţi fi în stare să vă plimbaţi cu bicicleta pe stradă goi puşcă?

14 comentarii

  1. luni, 16 iunie 2014, 14:06

    nu este trafalete acela…am scris deja ce este..dar, deja e redundant sa spun asta, nu? Onlineul a hotarat ca ala e trafalete

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 16 iunie 2014, 14:12

      Ai dreptate, nu e trafalete. Este un gadget a carui descriere o gasim in Bblie, imediat dupa descrierea potopului =))

      Thumb up 2 Thumb down 0

      Răspunde
      • luni, 16 iunie 2014, 14:18

        nu, e chiar mai simplu de atat. Se numeste miruitor, simplu :) si Pentru ca pentru se foloseste si la sfintirea cladirilor si a bisericilor, i se mai zice si miruitor telescopic. Nu are nicio treaba cu un trafalete :)

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
        • luni, 16 iunie 2014, 14:22

          Clar nu e trafalet … se vede diferenta chiar si din mertanul sau bmw-ul multpreafericitului :)

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
  2. luni, 16 iunie 2014, 14:18

    Va veni și potopul pe ei în curând, pentru bani sunt înstare de orice. Ai Doamne milă de ei.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. dada
    luni, 16 iunie 2014, 14:23

    Hai sa radem, ca suntem noi mai destepti. ia incearca tu sa ti stropesti televizorul cu apa si dupa ce o faci pune si poze sa te vedem cat esti de destept. dupa aia poti face misto de altii. Ceea ce vezi aici e o solutie practica, oamenii se adapteaza situatiei. tot acuzati voi popii ca sunt rigizi si dogmatici, iata o solutie „neortodoxa”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 16 iunie 2014, 14:25

      Singurul lichid cu care mi-as stropi televizorul – si doar in anumite circumstante – ar fi cu berea. Caci, mărturisesc!, sunt un mare, mare pacatos… =))

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
      • da
        marți, 17 iunie 2014, 00:51

        glumita ta , amuzanta nu-i asa, nu raspunde la problema pe care dm pus-o.
        e clar ca esti doar un mistocar, caz in care orice alta discutie nu si are rostul.
        nu puteti trai voi linistiti daca nu va dati cu parerea in chestiuni
        la care nu va pricepeti. stiu, e cul sa fii anti religios si anti ortodox.
        oamenii care nu prea isi gasesc un scop in viats adera la curentul asta
        pentru ca asa se valideaza si ei. asta e „biserica” lor.
        va luati de preotii care umbla dupa bani. asa o fi, dar nu judecati o religie
        dupa oamenii care o reprezinta. pe de alta parte sunt preoti care infiinteaza orfelinate, este unul foarte cunoscut, care creste o multime de orfani. sunt curios cum comentati asta. daca nu puteti improscs, nu va puteti revarsa frustrarile si problemele voastre interioare folosind un pretext la indemana, nu veti spune nimic. deci voibsunteti niste hater-i deep inside , vrand sa pareti cul.
        lui einstein nu i a reprosat nimeni ca prin descoperirile lui a fost posibil bombardamentul de la hirosima. ptr ca nu el a fost vinovat de ce au ales oamenii sa fsca cu descoperirile sale. acelasi principiu se poate extinde si la biserica/ religie. ea nu poate fi judecata prin cei care au ajuns sa o reprezinte.

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  4. calin
    luni, 16 iunie 2014, 14:31

    Ba esti nebun? Cum plm sa ii spui miruitor telescolic? Mai bine lua apa sfintita in gura si o scuipa spunind Piei Satana :))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 16 iunie 2014, 14:38

    astia chiar nu au minte si urc doar penibilul. la ce sa te astepti cand inclusiv iconite cruciulite si ce mai vand prin manastiri sau biserici sunt reprezentative pentru prostul gust !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 17 iunie 2014, 04:01

    Eu stiu ca busuiocul cu care s-a sfintit o biserica se tine la loc de cinste. Sa inteleg ca acum vor pastra acel telescop in forma de trafalet? Pe cand o spalatorie auto cu aghiasma? Obligatoriu cu boxe la intrare.

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 17 iunie 2014, 06:28

    […] nu este trafalete acela…am scris deja ce este..dar, deja e redundant sa spun asta, nu? Onlineul a hotarat ca ala e trafalete […] nu, e chiar mai simplu de atat. Se numeste miruitor, simplu. si Pentru ca pentru se foloseste si la sfintirea cladirilor si a bisericilor, i se mai zice si miruitor telescopic. Nu are nicio treaba cu un trafalete – sursa: cristianchinabirta.ro […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde