03.12.2016

Vă place sau nu noua mascotă McDonalds?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Deşi a stârnit masive reacţii negative, McDonalds merge cu mascota înainte, ca să zic aşa. Risc o previziune: în vreo 6 luni o să ne obişnuim cu ea şi nu o să mai avem nimic de spus în această privinţă… :D

——————-

Chiar sunt curios dacă vă place sau nu. Eu mi-am făcut părerea. Din prima. Dar nu v-o zic încă. Pentru că vreau să aud de la voi ce impresii aveţi.

mascota mcdonalds

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ce au vrut să spună autorii acestor campanii?

De ce susţin Testul Purităţii, o iniţiativă Aqua Carpatica (A)

19 comentarii

  1. marți, 20 mai 2014, 15:15

    Pe mine ma sperie dintii aia, zici ca ar vrea sa te muste

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 20 mai 2014, 15:17

    Nu! Clar, nu! Si pe mine ma sperie :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 20 mai 2014, 15:17

    hidoasa. urata. horror si care nu exprima nimic.

    Thumb up 0 Thumb down 1

    Răspunde
  4. marți, 20 mai 2014, 15:23

    Dar de ce îi zici „noua mascotă”?
    Este de câțiva ani la Mc. Jucăriile mele de la Happy Meal pot confirma. :)))

    Ronald rămâne mascota de bază. Cutiile astea de Happy Meal, cu ochi și picioare, se schimbă des. Oricum, ăsta mic e drăguț, îmi place. :D

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 20 mai 2014, 15:31

    Mie chiar imi place! Voua de ce nu va place?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 20 mai 2014, 15:54

      Noi am spus de ce nu ne place. Spune-ne tu de ce iti place, mai bine :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • marți, 20 mai 2014, 17:29

        Trebuie să scrie cineva pe un blog explicit de ce nu-i place ca să poată să aibă o părere domnul.

        Thumb up 1 Thumb down 0

        Răspunde
  6. marți, 20 mai 2014, 16:16

    Este tare dragalas, atata doar ca se uita cam urat la mine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 20 mai 2014, 18:45

    Nu-mi place.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 20 mai 2014, 23:09

    In primul rand MC-ul avea printre culori si galbenul. Galben cu rosu era, de fapt, combinatia reprezentativa. Aici nu vad deloc galbenul, doar un portocaliu, si ala foarte putin si sters.

    In al doilea rand, nu inteleg pozitia mainilor, de ce sunt in sold. Este o pozitie nefireasca: stai cu mainile in sold si razi? Nu inteleg de ce.

    Per total, pe langa opiniile subiective, eu zic ca este ilogica. Nu as folosi cuvinte gen HIDOASA, nu are nimic care sa ma faca sa vomit ori sa ma sperie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 20 mai 2014, 23:57

    Se putea mai bine, parca ii lipseste totusi ceva … #numazic

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Corson
    miercuri, 21 mai 2014, 01:20

    Mie mascota imi place. E urita cu spume. Un cub banal, cu ochi bulbucati, o gura mare, hidoasa, tenesi ieftini (chinezesti?) si miinile-n solduri, ca un ghertoi.
    Sper s-o pastreze mult si bine, ca-i reprezinta la fix. Felicitari celui care a conceput-o!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 21 mai 2014, 08:24

    Bre, în cazul meu lucrurile sunt mai complicate. Căci mie nici nu îmi place, nici nu îmi displace. Ci nu îmi spune nimic. Şi nu ştiu dacă nu cumva ăsta este cel mai naşpa lucru pe care poţi să îl spui în această chestiune…

    Bine, pe de altă parte, nu sunt de nici o culoare în targetul McDonalds. Căci faptul că ajung acolo de vreo 5 ori pe an nu prea are cum să le susţină businessul, ca să zic aşa :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 21 mai 2014, 08:54

    Cam prea tare râde :D ,cred că sperie copiii. Multă sănătate

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 21 mai 2014, 09:27

    Zolty, copiii sunt probabil fascinați de mascota asta. Doar de la o anumita vârstă în sus devine puțin horror :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 21 mai 2014, 09:56

    pe mine nu mă sperie, ba mi se pare chiar reprezentativă. parcă ar zice: mănâncă de la noi și te faci cât malu’!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. sâmbătă, 7 iunie 2014, 09:53

    Nu suport ideea de mc donalds , asa ca si partea lor de promovare ce iti arata o imagine eco-sanatoasa e de fapt o mare minciuna .
    Sloganu-l lor este vin-o sa mananci o salata ca iti bagam apoi involuntar miros fake de hamburger sub nas restul il faci TU.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde