05.12.2016

Domnu’ Tony, ne mişcăm şi noi mai cu talent pe facebook?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Uite că a pus sursă. E mai bine decât dacă nu ar fi pus, e mai rău decât dacă ar fi pus din prima. Cât despre rugămintea domnului Tony de a şterge acest articol, am râs, fireşte.

tony update

———————————————–

tony

El este Tony. Nu am auzit în viaţa mea de el. Nu că mă laud cu asta, doar precizez. Cu menţiunea că asta este o dovadă că suntem cumva în universuri paralele. Şi că, cel mai probabil acolo o să rămânem.

Scriu, totuşi, despre Tony pentru că, pe ceva pagina de facebook de o are el şi pune pe acolo numai poze şi filmuleţe de alea motivaţionalo-aspiraţionalo-funny and shit, am văzut o poză cu o bătrânică. Şi cu textul patetic că nu se mai fac plăcinte cum făcea bunica sau ceva abureală de genul, după cum vedeţi mai jos. Şi mi s-a strâns stomacul. Pentru că eu chiar am mâncat plăcintele făcute de acea bătrânică. Pentru că acea bătrânică a fost mătuşa mamei mele.

tony

Poza aparţine Codruţei, vara mea. Evident că mister Tony nu are greţuri să pună sursă and shit. Căci nu aşa se fac succesuri pe facebook, cu sursă and shit. Ci cu ghiolbănii gen „am găsit poza pe google.ro, deci ciocu mic şi joc de gleznă” and shit.

Tony, eşti un  trist. Căci una este să pui poze şi filme and shit cu tot felul de aiureli şi alta este să te scremi să iei likeuri pe amintirile altora. Şi să ţi se rupă de tristeţea pe care o provoci în sufletul celor pentru care bunica asta chiar a făcut plăcintele pe care tu nu o să le poţi aprecia niciodată.

PS Tony şi cântă. Ceva gen plăcintă.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Excelent răspuns al fotbaliştilor de la Arsenal la nişte tweeturi răutăcioase!

Oferim 500.000 afişări pentru bloggeri pe romanialibera.ro (OK)

18 comentarii

  1. luni, 12 mai 2014, 12:43

    Curios, si eu sunt asaltat de postari ale acestui Tony, cantacios de care am mai auzit la un moment dat pe la TV. Nu stiu de ce, ca nu suntem prieteni. Valeu, ce bata a dat asta in balta! Epic!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 12 mai 2014, 12:57

      Este prima oară când mă intersectez cu stimabilul. Din fericire. Din fericire că e prima oară şi că nu am mai avut de astea până acum, desigur :))

      Thumb up 2 Thumb down 0

      Răspunde
  2. luni, 12 mai 2014, 13:05

    nu stiu cine e, dar asta e dovada e marlanie. tiptic romaneasca. furi si apoi te lauzi ca poti sa furi.
    si cand te gandesti ca o gramada de imbecili dau bani ca sa asculte creaturi ca asta!
    penibil.

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 12 mai 2014, 13:07

      Colegu, hai să nu ne enervăm în halul ăsta şi să păstrăm un ton civilizat. Din fix două motive: 1. aşa e regula acilea la mine pe blog 2. chiar nu merită :))

      Merci de înţelegere.

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
  3. mihai
    luni, 12 mai 2014, 13:35

    foarte tare articolul tau

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 12 mai 2014, 15:24

    Mare om, mare caracter domnu’ Tony :)
    Si tu doar un „chinez” suparacios.
    Pai in loc sa-i multumesti ca-ti promoveaza rudele ii bati obrazul cu talpa pantofului? … nu se face asa ceva.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • Tony
      luni, 12 mai 2014, 16:18

      Bun asa :-) Ceea ce conteaza este ca nu ma regasesc in articolul tau. Succes Chis!

      Thumb up 0 Thumb down 3

      Răspunde
  5. luni, 12 mai 2014, 17:05

    Ce crezi…s-ar fi riscat nea Tony sa ciordeasca – pardon, trebuie sa vorbesc civilizat, asa ca rectific : sa sterpeleasca – o imagine de pe pagina lu’ Basescu? :)
    Ca poate negociau de-un barter – niste likeuri, niste voturi….Cu tine ce sa negocieze, ca nici macar numele nu e in stare sa ti-l scrie. Barem de ti-l scria in chineza :))

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 13 mai 2014, 08:04

      Nici nu vreau să mă gândesc la scenariul tău cu Băsescu, nici nu vreau să mă gândesc… =))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  6. marți, 13 mai 2014, 00:00

    Imi pare rau. Pt ce ati simtit tu si – cu siguranta Codruta „ta” cand ati vazut poza, amintirea…De fapt pe pagina lui e doar o imagine, nu? Cred ca bunica aceea e in sufletul vostru. Un like il uiti dupa ce l-ai dat….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 13 mai 2014, 08:05

      Ai dreptate. Astfel de imagini rămân pentru vecie în sufletul nostru. Dar tocmai de aceea parcă am simţit că cineva ne ia o bucată din suflet, fără să ne întrebe nimic şi o pune cumva la mezat…

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  7. catalin
    marți, 13 mai 2014, 07:13

    Iti dai seama ce ghinion pe el, sa nimereasca tocmai o poza din familia ta? Care erau sansele? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Cristi Ansen
    marți, 13 mai 2014, 13:40

    Bravo! In sfarsit, l-ai prins! A umplut FB-ul de tampenii…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. Dan Andronic