08.12.2016

Ghiolbănia 2.0 comisă de Zapper News

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Adică pe lângă că eşti un agregator (a se citi giumbeşti din munca altora şi iei şi tu un comision nemuncit), mai comiţi şi ghiolbănia să mă pui la parteneri, fără să mă întrebi nimic şi fără să ai minimum bun simţ să te gândeşti că atunci când faci astfel de lucruri eşti din categoria delight. Turkish delight. Sau, ca variantă de lucru, ai făcut intenţionat asta, nu din naivitate, caz în care mă retrag spăşit şi mă declar învins definitiv de scârnicia sufletească a unora care numesc asta gândire strategică and shit. Pardon, delight. Turkish delight.

PS Nope, nu m-am enervat sau ceva, căci nu am pe cine, zău. Dar scriu aceste rânduri pentru că mulţi v-aţi arătat surprinderea când m-aţi văuzut parteneri la grozăvia cu pricina. Motiv pentru care vă mulţumesc. Pentru că v-aţi arătat surprinşi, ştiind că este peste puterile feng shuiului meu să fac de astea :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Dragi părinţi, lăsaţi-vă copiii, măcar din când în când, să vă fie părinţi

Împreună aducem toată România pe internet

9 comentarii

  1. joi, 10 aprilie 2014, 20:56

    Ce? Cum? Cand? Unde? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 10 aprilie 2014, 21:03

      Bravos, bre, vrei sa dau link? :)) Ti-am dat pe mail, ca vad ca esti tare curios :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. joi, 10 aprilie 2014, 21:11

    Bre, fa ceva mai mult decat postul asta :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 10 aprilie 2014, 21:20

      Colega, si asa am facut mai mult decat trebuia. Din comoditate :)) ca sa pot da linkul asta catre cei care ma tot intreaba de parteneriatul pacii si sa nu tot explic :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. Dan
    vineri, 11 aprilie 2014, 00:09

    Cred ca nu au proprietatea termenilor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 11 aprilie 2014, 08:19

      Prioritatea termenilor este printre ultimele lor probleme. Căci asta este, oricum, o chestiune ce tine strict de ei. Dar când ne bagă şi pe alţii în oala naşpa pe care o frecangesc pe acolo, aşa de tare mi se rupe de proprietatea termenilor… Căci, nu-i aşa, un asemenea concept se bate masiv cap în cap cu ghiolbănismul de care au dat dovadă.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  4. vineri, 11 aprilie 2014, 11:29

    Vezi ce se intampla daca esti „cel mai utilizat blogger” – te mai utilizeaza unii si fara voia ta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. Manuela
    vineri, 11 aprilie 2014, 13:31

    asa se intampla in toate domeniile. mustim prin toate industriile de consultanti/căuci care au terminat alaltaieri facultatea, unii care copiaza nerusinat concepte sau modele de afaceri ai căror angajați au fost, după care ne defilează un succes iluzoriu de speakeri și ne mai și țin lecții de etică.
    ciudat este că-și găsesc adepți.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde