02.12.2016

Despre Impulser – sau cum mi-am dat seama că nu prea am îmbătrânit

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Zilele trecute discutam cu cineva despre Impulser. Nu are importanţă contextul. Ci faptul că omul mi-a explicat că este vorba despre magnetoterapie, care face bine corpului, de astea. Eu am dat din umeri şi am zis răspicat că nu mă interesează. La care reacţia a venit ca o pălmuţă peste o chelie proaspăt rasă: „Păi ai 40 de ani, cum să nu te intereseze?

Am rămas puţintel cu gura căscată. Pe dinăuntru, desigur, căci nu am lăsat să se vadă cât de tare m-a surprins întrebarea. Care m-a lovit masiv în feng shuiul coraconului, ca să zic aşa. Nu pentru că omul avea dreptate legat de vârsta mea. Ci pentru că mi-am dat seama că am fix aceleaşi păreri despre anumite subiecte (gen magnetoterapie) pe care le aveam şi acum 20 de ani. Adică nu mi s-a schimbat nici un milimetru din părerea fermă pe care o am despre una sau despre alta.

Şi vin şi vă întreb: e normal să fie aşa? Vorbim aici despre constanţă sau despre încăpţânare? Vorbim aici despre un refuz de a învăţa ceva nou sau despre înţelegerea faptului că nu aş putea niciodată învăţa ceva despre ce nu mă interesează? Confund eu cumva aici îmbătrânirea cu lipsa de interes? Sau ele se suprapun pe măsura ce trece timpul?

Multe întrebări. Cu şi mai multe răspunsuri, desigur. Dar pe care eu, în acest moment, le pot doar bănui, nu şi oferi…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Foto-reportaj din ziua în care am fost angajat la FAN Courier (A)

De ce anunţ lansarea magazinului online Zara şi de ce nu o fac cu alte branduri

125 comentarii

  1. Corson
    luni, 31 martie 2014, 19:36

    In general, pentru middle class middle age, tehnologiile moderne (purificatoare de apa cu biorezonanta, aparate magnetociacpac, bratari cosmo-energetice, laser stimulatoare de bila, flegma si fluide vitale) sint nu doar o necesara afisare a statului social, ci si un attachment la polita de asigurare de tip Unit Linked. Impreuna cu tehnicile arhaice, dar verificat eficiente, recuperate pe linie Mahavishnu, Svami Purna, Ciac Noris, Confucius (tai chi, fengshui, tantra si cu yoga, zazen, aiki) ele contribuie la nemurirea trupului si a spiritului.
    Deci, go for it! La 40 de ani astea se poarta. (Dupa 60 vine rindul aghiasmei si a Moliftelor Sfintului Vasile, dar pina acolo mai ai.)

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 1 aprilie 2014, 08:10

      Mah, dacă o să mă vezi după 60 de ani cu chestii de alea bisericoase, atunci o să îţi fac o ofertă de nerefuzat: să fii project manager la MoliftalInitiative.ro =))

      Thumb up 2 Thumb down 0

      Răspunde
  2. marți, 1 aprilie 2014, 18:35

    Stiinta evolueaza si metode alternative de vindecare clar sunt descoperite, cu cat mai putin invazive cu atat mai bine, doar ca astia de la Impulser au o vrajeala grozava. Am participat eu la o sedinta de-ale lor, ca s-o conving pe mama sa se lase de mers la chestii d’astea.
    Cu decurge? Dupa ce se prezinta vorbitorii ca fiind nu stiu ce somitati in domeniu, acestia incep si fac o analiza de medicamente, ce rau ne fac, ciclul doctor-farmacie etc, cu formule chimice, anatomie. In acealsi timp cica te si citesc bio-energetico-magnetico-something…te pun sa tii un fel de manetuta in palma si aia iti scaneaza tot corpul:creier, oase, sange, muschi, ochi, fir de par, laba gastii. In acealsi timp mai fac niste teste de corazon, apoi te pun pe o saltea minune si iti refac testul…wow, cat s-a imbunatatit. Rezultatul prim arata ca puteai sa fii si mort. Prezentare produselor si pretul lor este evidenta, cu testimoniale in care este tradus altceva decat ce vorbesc aia din filmulet, iar la final primesti „analizele”, care nu stiu ce limite folosesc, pt ca sunt doar cifre, dar din care reiese ca esti clar bolnav. Tadaaaa!

    Thumb up 5 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 2 aprilie 2014, 07:40

      Colega, nu vreau să mă fac în nici un fel avocatul celor de la Impulser. Dar, după discuţia avută despre care am zis în text, m-am interesat despre ce este vorba. Şi chiar am fost la o discuţie cu cei de acolo. Habar nu am dacă magnetoterapia asta ajută sau nu. Pentru că nu am încercat-o pe pielea mea. Dar am vorbit cu oameni care au folosit-o. Şi pe care i-am descoperit cu oareşce surprindere. Adică zău dacă m-aş fi gândit că nişte oameni pe care îi cunosc (şi, între noi fie vorba, mi se păreau că nu au nici o treabă cu terapii de astea fără medicamente, ca să zic aşa) folosesc aşa ceva. Cei mai mulţi dintre ei s-au declarat încântaţi de produsele Impulser. Deşi, e drept, mi-au spus că durează un pic până să vezi efectele.

      Eu rămân la părerea mea legată de astfel de chestiuni. Care, în esenţă, înseamnă că nu am nici o părere. Pentru că nu m-au interesat niciodată. Poate că ar fi cazul să înceapă să mă intereseze. Poate, zic. Doar că să încep să îmi fac o părere. Nu ştiu încă. Mă mai gândesc.

      Aş face o precizare care nu ţine de produs. Ci de modul în care vorbim despre anumite branduri, în general. Tu spui „au o vrăjeală grozavă”. Dacă prin asta înţelegi că ştiu să vândă bine, apoi nu văd unde este problema? :)) Dar dacă foloseşti acest termen în sens peiorativ, apoi nu cred că îţi face cinste până la capăt :) Nu ţi-aş zice asta dacă nu ţi-aş fi citit mai multe postări. Şi nu ţi-aş zice asta dacă nu aş fi decis să te bag în feedly ca să te citesc la modul constant :) Şi nu ţi-aş zice asta dacă nu aş crede că înţelegi ce vreau să zic :)

      Thumb up 1 Thumb down 1

      Răspunde
      • miercuri, 2 aprilie 2014, 20:26

        Salut! Nu te vad avocatul lor, cum nici eu nu sunt vreun procuror acuzator. Si eu sunt genul Toma Necredinciosul, daca nu incerc eu cred si nu prea, apropiatii poate ma conving.
        Cum scriam si in cealalt comentariu nu am vreo remarca legat de produse, nu le-am incercat si nici nu le resping din start. Afirmatia mea legat de „vrajeala” era intr-adevar mai mult negativa. Nu le stiu cotele de vanzari ca sa ma pronunt daca functioneaza. Eu am vorbit strict pe caz, unde nu m-au convins. Publicul era format 90% din pensionari, fara venituri foarte mari, care erau acolo pentru ca la telefon li s-a spus ca li se vor face analize. Ma rog, am eu probabil o problema cu atitudinea aroganta, cand orice altceva pute, doar la tine miroase a iasomie. Si poate n-am prins eu echipa care sa ma convinga.
        Cum ziceam nu am o problema cu produsele si n-as ezita sa le incerc, ci ma refeream la atitudine si personal.
        Trecand peste, ca deja intram in polemici care nu cred ca-si au rostul, multumesc pentru citit si pentru add, si sper ca viitoare relationari sa fie mai cu zambet :)

        Thumb up 6 Thumb down 0

        Răspunde
  3. atena
    marți, 29 iulie 2014, 18:33

    Buna. Nu vreau as monopolizez discutia, dar pot spune doar ca am auzit multe despre produsele lor si nu prea am crezut in defaimarea lor. Dar am avut ocazia sabparticip LA o present are so chiar la modalitatea de a solutiona o neintelegere so am dramas fara cuvinte. Intradevar jaf LA drumul made. Made pacat due batranii care stunt pacaliti si jigniti. Pacat.

    Thumb up 6 Thumb down 1

    Răspunde
  4. luni, 1 septembrie 2014, 22:43

    Atena, cum se face ca tu ai fost la o prezentare pentru batrani? Esti sigura? Ce usor putem improsca cu noroi! Eu personal am dat exemple cu nume si prenume de rude (parintii si socri mei), prieteni, medici, de personalitati (recent am auzit ca si Aneta Stan foloseste si este foarte incantata – si-a cumparat-o de ceva vreme) si de somitati in Sanatate precum Dr. Moldovan (nr. 1 in Medicina Alternatva si Complementara), generalul Candea, cardiolog de renume, presedintele Academiei Oamenilor de Stiinta, etc! Niste prosti, nu Atena? Sa ma ierte domniile lor pentru exprimare! Pana unde poate ajunge mizeria in aceasta tara?

    Thumb up 3 Thumb down 4

    Răspunde
    • Ajax
      duminică, 28 iunie 2015, 10:46

      Dl. Gavrilescu, VIZITIC Marketing este cumva in relatii de afaceri cu IMPULSER? Cum se spune: o mână spală pe alta, sau corb la corb nu-și scoate ochii?!

      Thumb up 1 Thumb down 1

      Răspunde
      • Marian Gavrilescu
        duminică, 28 iunie 2015, 11:22

        Impulser este in relatie de afaceri si cu Chinezu, insa cineva a supralicitat si aveti tot ce este mai sus. Ar mai fi o posibilitate de intentie a unui santaj, insa nu vreau sa ma gandesc la asta. Ma gandesc serios sa scriu un articol despre colaborarea Impulser cu Chinezu si sa dau si faximile, iar apoi sa fac un cross-promotion cu cateva site-uri mari. Asa poate o sa ne dam seama cum sta treaba cu afacerea lui Chinezu. Cine stie, poate Impulser nu este singura companie in situatia asta!

        Thumb up 3 Thumb down 3

        Răspunde
        • duminică, 28 iunie 2015, 11:44

          Ce sa faci, mah!? Stai linistit ca scriu io despre cat de cacat a fost relatia cu tine si despre cat de tare o sa recomand tuturor sa te evite. Vii cu amenintari de astea de 2 bani, ia de aici, jmekere!

          Thumb up 2 Thumb down 1

          Răspunde
        • Ajax
          duminică, 28 iunie 2015, 16:37

          Cu plăcere dle. Gavrilescu! Ieșiți vă rog la interval cu informațiile care pot clarifica cine cu cine! Nu cunosc relațiile Chinezului cu Impulser, dar văd clar, că dvs. țineți partea lui Ghiță și a bandei de la Impulser. După părerea mea, metodele de vânzare și de relații cu clienții pe care le folosește Impulser și Daniel Ghiță seamănă extrem de mult cu cele folosite de escroci și infractori comerciali.

          Thumb up 4 Thumb down 0

          Răspunde
  5. Derzsi
    miercuri, 24 septembrie 2014, 09:12

    Nu cred ca e cazul ca la fiecare a doaua vorba sa amintim !!!!ce are Romania …. ma rog … cu aceasta afacere !!!????Prima data este ….o afacere !!!!Acea firma isi face piata de desfacere pt produsele lui (bune , rele )…ori unde are succes !!!!Fapul ca intr o tara are vanzare mai buna si in lata mai scazuta …. asa este piata !!!!Intr adevar informarea ar trebui accentuaata , pt ca sa nu putem aminti de pacaleli !!!!Incolo … ce sa mai spunem !!!???

    Thumb up 1 Thumb down 1

    Răspunde
  6. traian21
    marți, 21 octombrie 2014, 11:02

    Cred ca discutiile isi au rostul lor. Cu certitudine metoda de „marketing” este o inselaciune de joasa speta. Te cheama la analize gratuite si iti vand produse cu valori reale modeste la preturi uriase (cum suna 12.000 lei in urechea unui pensionar cu 900 de lei pensie). Vand la pachet nu numai impulser, viitoare servicii medicale „gratuite” ci si cratite sau alte minuni.
    Sanatatea costa, dar ramane intrebarea: pe cine praduim ? Daca luam de la „bogatii” care castiga banii usor, un gadilat in plus sau un masaj „tailandez” merita banii.
    Repet: si mersul pe jos e benefic „pe bune”. Unii se duc cu masina „la sala” pentru a merge pe „aparat” sau „bicicleta” sub control „medical”. E alegerea lor si isi permit.
    Daca spuneau ca magneto-terapia produce o stare de bine, o placere utila sanatatii generale, ca si „uitatul la televizor”, era cinstit. Daca se pretinde leac universal e o escrocherie

    Thumb up 9 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 24 octombrie 2014, 15:47

      Stii ca trebuie sa iti asumi ce zici, da?

      Thumb up 0 Thumb down 2

      Răspunde
      • traian21
        sâmbătă, 25 octombrie 2014, 09:21

        Cam asta e ! Daca trecem de la emiterea unei pareri la acuzatii, va trebui sa verificam si posibilitatea ca oalele sa nu fie din otel chirurgical, „analizele medicale” sa fie false etc si sa avem probe temeinice
        Deocamdata eu ma limitez la experienta personala, pentru a stimula procesul de gandire la fiecare „doritor” (analiza necesitatii si utilitatii produselor cumparate de persoane neavizate, care nu au nevoie de ele, sau daca reclama este sau nu, mincinoasa)

        Thumb up 3 Thumb down 0

        Răspunde
      • traian21
        sâmbătă, 25 octombrie 2014, 09:45

        Daca va fi nevoie am probe si temei legal pentru eventuale acuzatii. Nu asta imi este intentia, dar ii informez pe posibili acuzatori de „denigrare” sau mai stiu eu ce daune comerciale, morale sau materiale, ca am fost „instruit” de firme importante care practica (unde pot, pentru ca in multe tari sunt interzise) variante de comert la limita legii („door to door”, „reduceri” din preturi false, milogeala la usa fraierilor, simpozioane pe teme „stiintifice”, oferte de nerefuzat, agenti de vanzare retribuiti cu reduceri sau „puncte”), etc.

        Thumb up 4 Thumb down 1

        Răspunde
  7. Alex
    sâmbătă, 6 decembrie 2014, 12:51

    Cautam date despre impulser asta ca m-a rugat bunica-mea sa ma interesez. Si gasesc aici pe blogul lui Chinezu, in care am incredere, dar cu care nu m-am lamurit. Bine, site-urile lor…dar noroc cu articolul asta http://www.hotnews.ro/stiri-esential-18751822-escrocherii-medicale-saltele-magnetice.htm De mult n-am mai citit la noi ceva atat de bine documentat. Poate ar trebui sa lipesti linkul chiar in postare chinezule. Clar – bunica-mea nu va da bani pe asa ceva.

    Thumb up 7 Thumb down 0

    Răspunde
    • traian21
      sâmbătă, 6 decembrie 2014, 13:48

      Vreau sa fiu bine inteles ! „Tehnologia” Impulser si modul sau de implementare este si in opinia mea, pura escrocherie. Din pacate nu sesizam sau sesizam greu diferenta dintre convingere si constrangere.
      Legea poate obliga sau pedepsi un comerciant daca incalca o lege, iar aici vorbim despre teste si impresii pro sau contra pe care vrem sa le impunem tuturor. Eu cred ca si „bunica” s-a convins sau poate fi convinsa… Ca majoritatea celor care au comentat.
      Internetul a permis comunicarea relativ libera si cine vrea are de unde sa se informeze. Ca unii vor sa ramana neinformati si devin victime ale escrocilor e regretabil, dar am pierde mai mult daca salteaua ar avea efecte in unele cazuri.

      Thumb up 3 Thumb down 0

      Răspunde
  8. miercuri, 31 decembrie 2014, 09:49

    eu am cumparat o salteav anul trecut de la cei din Arad acum s-a defectat si nu mai raspund la telefon am vorbit cu cei din Bucuresti ei imi cer contractul de garantie pe care evident cei din Arad nu mi l-au dat spunind ca factura tine loc de contract de garanti asa ca am ramas pacalit ATENTIE

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  9. pop
    luni, 27 aprilie 2015, 15:07

    A patit si mama escrocheria cu salteaua+setul de oale. Chiar daca le-a returnat in termenul legal (la 7 zile de la achizitie) si i-au fost promisi banii inapoi dupa 30 zile. Ba mai mult, fx la 30 de zile a primit un plic cu niste poze care se vroiau a fi pozele cutiei saltelei spunandu-i-se ca nu pot acepta returul intrucat cutia este deteriorata si desigilata. Si mai interesant este ca in poza este o alta cutie decat cea in care a primit salteaua, ca sa nu mai zic ca desigilarea a fost facuta de agentul lor cand a livrat/instalat/pus in functiune salteaua prima data. Acum suntem cu reclamatie la OPC.
    Sper ca banii luati de la mama mea sa le ajunga de lumanari.

    Thumb up 2 Thumb down 1

    Răspunde
    • radu
      miercuri, 13 mai 2015, 18:10

      si eu am patit la fel .hai sa ne unim si sa-i dam in judecata. eu nici nu am atins salteua pot dovedi prin amprente

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
      • Alex
        vineri, 22 mai 2015, 13:52

        Ai postat si atat?

        Thumb up 1 Thumb down 0

        Răspunde
    • Alex
      marți, 19 mai 2015, 07:30

      si eu ma bag

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
    • Alex
      miercuri, 20 mai 2015, 14:54

      Domnul Pop, am lasat un numar de telefon ca sa putem lua legatura, poate impreuna rezolvam traba mai bine

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
    • Alex
      luni, 8 iunie 2015, 08:03

      Buna ziua,

      Cum a decurs reclamatia de la OPC?
      Aveti un raspuns?
      Ati deschis proces?

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
    • Ajax
      duminică, 28 iunie 2015, 16:47

      Pop, recomand și o reclamație la Politie! Poate așa se va sesiza în sfârșit și Procuratura să intervină. Cu cât vor reclama mai mulți păgubiți, cu atât vor fi mai mari șansele de a-i vedea pe escroci la închisoare.

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
  10. Alex
    marți, 19 mai 2015, 07:34

    Cred ca aceleasi poze le-am primt si eu. Trebuie sa luam legatura tel: 0726580259

    Thumb up 2 Thumb down 1

    Răspunde
  11. Eugenia Stefan
    marți, 19 mai 2015, 07:38

    Incredibil.

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  12. Stefan
    miercuri, 10 iunie 2015, 10:00

    Buna ziua ! E clar, ca este o „teapa”; este genul dispozitivului care se baga la bricheta masinii, si ai un consum cu 30 & mai mic :) . Ce ma deranjeaza pe mine, este faptul ca, pt anumite sume de bani, unii blogerri publica orice, chiar recomanda ! Inclusiv acest articol, a fost facut pt bani. Este doar parerea mea. Va multumesc & o zi buna !

    Thumb up 4 Thumb down 0

    Răspunde
  13. cosmin
    joi, 18 iunie 2015, 09:31

    Oameni buni, vorbiti cu prieteni sa spuna parintilor sa nu se mai duca la aceste evenimente, toate sunt tepe!!!!!!!!!!!! cunosc personal pe cineva care lucreaza la o astfel de firma, castiga 8.000 de lei – salari de pe urma credlilor si nu mai putea de ras, la un pahar, povestindu-mi cat de prosti pot sa fie oamenii. totul este perfect legal, dar cine se pacaleste cumparand, asta este, e o poveste frumos si emotionant spusa. aparatele care fac testele sunt preprogramate , in fapt nu se scaneaza nimic!!!!!!!!!!

    Thumb up 5 Thumb down 0

    Răspunde
  14. Ajax
    duminică, 28 iunie 2015, 09:57

    Lasand la o parte efectele saltelei-minune, care sunt benefice doar pentru buzunarele reprezentanților de la IMPULSER, metodele de care acești oameni se folosesc pentru a-si vinde marfa sunt cel puțin dubioase, dacă nu chiar ilegale!
    O mătușă de a mea a fost contactată telefonic și invitată la o astfel de ședință de vânzare. Acolo i-au dovedit ce probleme grave de sănătate are (la 80 de ani) și au convins-o, că doar salteaua lor magnetică o poate însănătoși (7.000 lei, inclusiv reducere!). Deși a stornat comanda si a dus toate articolele livrate personal înapoi în termenul legal, așteaptă din februarie să-i fie restituiți banii.
    Am făcut sesizare la ANPC, la Politie și periodic sunăm la directorul firmei, Daniel GHIȚĂ, și la asistenta (?) sa Cristina PETER, ca să ne interesăm de situație. Se pare, că nu sunt prea încântați de acest lucru…
    Acum câteva săptămâni s-a relatat chiar și la TV de „mânăriile” lor, fără a se numi concret firma IMPULSER.
    Sper ca Procuratura să demareze în final cercetările!

    Thumb up 5 Thumb down 0

    Răspunde
    • Ajax
      duminică, 28 iunie 2015, 16:52

      Chiar dacă admin-ul a îndepărtat nr. telefoanelor mobile ale dlui. Ghiță și dnei. Peter, le puteți găsi în internet!

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
  15. luni, 29 iunie 2015, 09:08

    Rugăminte pentru toți cei care comentează: vă rog să nu mai dați informații personale gen număr de telefon al cuiva, fără să aveți acordul respectivei persoane. Nu e ok de nici o culoare să faceți asta, indiferent cât de tare sunteți supărați. Vă mulțumesc pentru înțelegere.

    Thumb up 1 Thumb down 1

    Răspunde
  16. luni, 29 iunie 2015, 18:50

    Am fost invitat telefonic sa particip la o sedinta a fundatiei „Parinti si bunici”. Au fost invitati oameni care spera sa-si imbunatateasca starea de sanatate a sistemului cardio-vascular. Una a fost tema si altul a fost scopul acestei intalniri, si anume vanzarea unor oale de bucatarie cu proprietati miraculoase si a unor saltele
    magnetice. Pretul promotional a fost de 5900 lei. Am semnat, fara sa analizez prea bine un acord de cumparare, dupa care m-am documentat si am renuntat si au urmat amenintarile. Ce parere aveti?

    Thumb up 4 Thumb down 1

    Răspunde
    • Ajax
      luni, 29 iunie 2015, 21:42

      Servus dl. Popescu, părerea mea PERSONALĂ despre produsele, metodele de vânzare și personalul IMPULSER este sub toată critica! Vă recomand, să scrieți o scrisoare de renunțare la comandă și să duceți de urgență articolele livrate înapoi la sediul lor – cu semnătură și dată de primire. Dacă vi se va reproșa, că ambalajele sunt desigilate- aceasta a făcut reprezentantul lor, care a livrat, despachetat și instalat articolele respective (poate aveți chiar si ceva martori?). În cazul în care, contrar OUG 34/2014, nu vă vor restitui banii în același mod în care i-ați achitat (numerar), vă recomand petiție la Poliție (Strada Lascăr Catargiu) și ANPC. Succes și nu pierdeți timpul: aveți max. 14 zile pentru a vă retrage de la contract!

      Thumb up 5 Thumb down 0

      Răspunde
      • georgeta bob
        luni, 4 aprilie 2016, 22:01

        buna seara,
        Am si eu o problema pentru o achizitie de genul asta. Va rog sa imi spuneti daca la adresa de renuntare la contract firma vanzatoare v-a raspuns la mail , ,,sau la telefon. timpul trece si vreau sa va intreb daca dvtra ati trimis adresa prin posta cu confirmare si totodata si produsele In OUG 34/2014 spune ca daca nu raspund se prelungeste termenul de renuntare la 12luni.
        multumesc

        Thumb up 0 Thumb down 1

        Răspunde
        • Pagubiti IMPULSER
          luni, 4 aprilie 2016, 23:44

          Buna seara Georgeta, nu te lasa indusa in eroare de „tacerea” celor de la IMPULSER! Asta face parte din strategia lor, de la Cristina Peter, tipa de la receptie si pana la Daniel Ghita, administratorul. Trimite-le de urgenta o scrisoare cu confirmare/aviz de receptie, prin care le comunici retragerea de la comanda efectuata. Daca ai posibilitatea, mergi personal la sediul lor actual (vezi comanda/factura) si ramburseaza-le marfa- cel mai bine ar fi sa iei pe cineva ca martor cu tine. Persoana care ia in primire marfa rambursata sa-ti semneze de primire, citet, cu stampila, cum ca marfa a fost returnata in conditii ireprosabile. Daca ai dificultati, ia legatura cu Politia sectorului 1 (sunt cunoscuti bine acolo) si cu ANPC. Adresele si numerele de Telefon le gasesti online. Succes, ma bucur daca-mi scri: pagubiti.impulser@yahoo.com

          Thumb up 3 Thumb down 2

          Răspunde
          • georgeta bob
            duminică, 24 aprilie 2016, 21:17

            Buna seara ,
            Problema familiei mele este ca am facut renuntare la contract, pe mail, si am trimis si
            renuntare in scris dupa modelul OUG 34/2014 SI AM TRIMISO CU CONFIRMARE DE PRIMIRE, DATA SEMNATURII LOR IN 06.04.2016.
            Am asteptat un semn,macar o injuratura, dar au tacut fara sa spuna ceva. in ultima zi l-a sunat pe sotul meu o individa ,fara nume ,de pe unnr.telefon ascuns, si i-a zis sa trimita urgent produsele ca este ultima zi si a inchis. Fiind din Cluj, am trimis , dupa masa in 14.04.2016,era ultima zi, produsele si ,au ajuns in 15 la ora 9.35 in Bucuresti. La sediul adresei de pe factura,contract. Dar surpriza a fost mare. NU l-au primit, refuz categoric, ca ei nu au facut comanda. S-a revenit prin 18.04.2016 ,acelas refuz.
            Daca ma puteti ajuta cu o informatie, la politie la ANPC trebuie sa trimit la Bucuresti, ptr ca de ei apartine firma respectiva? Dupa aceasta lipsa de comunicare am scris din nou 2 mail-uri dar tac ca si ..
            Multumesc

            Thumb up 1 Thumb down 1

            Răspunde
            • Pagubiti impulser
              duminică, 24 aprilie 2016, 21:55

              Buna seara Georgeta, daca se poate trimiteti-mi un email: pagubiti.impulser@yahoo.com

              Thumb up 1 Thumb down 0

              Răspunde
              • georgeta bob
                miercuri, 4 mai 2016, 20:25

                buna seara,
                ieri v-am scris un mail, asa cum ati sugerat dvtra.
                va rog sa imi confirmati daca se poate
                G. Bob

                Thumb up 0 Thumb down 0

                Răspunde
                • Pagubiti Impulser
                  miercuri, 4 mai 2016, 22:00

                  Buna seara, am citit email-ul dvs., voi reveni.

                  Thumb up 1 Thumb down 0

                  Răspunde
      • marius
        joi, 9 iunie 2016, 17:47

        Am fost si eu la o prezentare Vitaliser si am mai cautat si pe net. In toate situatiile este vorba despre folosirea laserului de mica putere in fluidizarea sangelui, veizi pozele aferente puse si de chinezi si pe care le-am vazut si in direct la cele 3 analize facute inaninte si dupa chiar acolo . NU vreau sa intru in detalii dar toate comentariile facute pe imagistica emisiilor de infrarosu a corpului celor din sala a dezvaluit multe boli pe care oamenii pur si simplu le recunosteau. Pe mine m-ar interesa explicatia unui cunoscator in ale terapiei cu laserel de joasa putere, de exista intradevar diferente intre aparatura vanduta de vitaliser si cea facuta de chinezi care este la 1/3 din pretul lor . cu parerea evident pot sa-mi dau si eu in sensul ca : sala la hotel nu-i gratis, mai primesti inca un aparat pentru dormit, pesoana care face reclama trebuie sa manace si ea de 3 ori pe zi, pliantele, telefoanele, etc , costa.

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
    • Ajax
      luni, 29 iunie 2015, 21:52

      Dl. Popescu, dacă vă mai pot ajuta cu ceva informații : pagubiti.impulser@yahoo.com

      Thumb up 3 Thumb down 1

      Răspunde
  17. Ajax
    miercuri, 8 iulie 2015, 20:20

    SERVICIUL DE INVESTIGARE A FRAUDELOR
    Sef: Comisar de politie ALEXANDRU (editat de Cristian China-Birta)

    Thumb up 4 Thumb down 0

    Răspunde
    • ana
      joi, 13 august 2015, 18:03

      as vrea sa vorbesc cu o persoana care a obtinut anularea contractului .
      dreptul la actiune in anulare se prescrie in termen de 1 an .

      Thumb up 2 Thumb down 0

      Răspunde
      • Ajax
        joi, 13 august 2015, 21:01

        Bună Ana, părerea mea este să vă retrageți de la comandă/contract prin scrisoare cu semnătură de primire. IMPULSER verifică dacă vă aflați în termenul de retragere și vă comunică să înapoiați articolele respective. Dacă se poate, rambursați-le personal și rugați sa vi se confirme recepția în termen și în calitate nereproşabilă. Menționați, că articolele livrate au fost despachetate și instalate de către reprezentanții IMPULSER.

        Thumb up 4 Thumb down 0

        Răspunde
        • ana
          vineri, 14 august 2015, 12:36

          multumesc pentru raspuns .
          am trimis cereri de reziliere la firma , au raspuns tirziu . un refuz , semnat de …………..
          colectivul firmei . am trimis apoi la anpc , ei m-au anuntat ca au directionat reclamatia
          catre serviciul de investigare a … … … … aspectele reclamate sint referitoare la contract .
          de ce sa returnez in 10 zile ?
          returnez dupa 30 – 60 de zile , cind observ ca nu am obtinut nimic din ce au promis ei in catalog .
          saltea medicinala ! terapie , tratament , CONTAINDICATII !!!!!!!!!!!!!!! UNDE-I AVIZUL M S ?
          au inceput vinzarea cu primirea banilor , semnarea unui contract [ nu se putea citi decit cu lupa ] repede , repede ,, ca-i tirziu , e noapte ” , si fara a avea posibilitatea de a-l citi ,
          in propria locuinta , [ desi legea spune ca citirea contractului se face intr-un spatiu comercial , cel putin acolo unde au facut prezentarea ] .
          in urma tratamentului cu salteaua terapeutica , cam 20 zile , m-am ales cu niste complicatii ireversibile .
          unde era medicul in ac echipa ?
          sint unele contraindicatii care nu permit nici 5 minute de ,,tratament ” .
          ma intreb cum e posibil ca asa o firma sa faca atite greseli : financiare ,
          juridice ,medicale , economice ?
          consider ca ac dispozitiv este recomandat persoanelor perfect sanatoae ;
          astronauti , sportivi , dansatori ………….
          eu nu le cer despagubiri , le cer doar sa vina sa-si ia salteaua si oalele inapoi si sa-mi returneze toti banii ce i-au primit , de la mine .
          m-as bucura daca v-ati spune parerea !

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
        • georgeta bob
          duminică, 24 aprilie 2016, 21:42

          buna seara
          Eu am procedat exact cum ati spus. Renuntarea la contract pe mail am facuto la 4 zile ,am trimis renuntare prin posta cu confirmare de primire , semnatura lor este pe 6 apr,
          dar nu a verificat nimeni de la firma si nu ne-au contactat.
          Spre uimirea noastra ca in a 14-a zi ,a sunat o individa si a zis ca sa trimitem urgent produsele. Bineinteles ca pachetul la ei a ajuns a doua zi , au refuzat da il primeasca ,ca nu au comandat ei nimic. s-a incercat din nou sa il predea la ei ,acelas refuz. am sunat ,am scris mail. nimeni nu are curajul raspunderii
          o seara buna

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
          • Pagubiti de firma IMPULSER
            duminică, 24 aprilie 2016, 22:39

            Georgeta, daca se poate, asi prefera sa va comunic parerea mea intr-un mesaj personal prin email: pagubiti.impulser@yahoo.com. Va pot spune, ca nu sunteti singura pagubita din Cluj…

            Thumb up 1 Thumb down 0

            Răspunde
            • georgeta bob
              luni, 25 aprilie 2016, 10:47

              da as dori sa imi comunicati
              multumesc

              Thumb up 0 Thumb down 0

              Răspunde
              • Pagubiti impulser
                luni, 25 aprilie 2016, 14:04

                Georgeta, trimiteti-mi va rog un mesaj email pe adresa pagubiti.impulser@yahoo.com. Altfel nu am de unde sa va stiu adresa dvs.

                Thumb up 0 Thumb down 0

                Răspunde
      • Ajax
        joi, 13 august 2015, 22:41
  18. Ajax
    vineri, 14 august 2015, 19:37

    Ana, IMPULSER are déjà problème cu MS. Vedeți aici:
    http://portal.just.ro/299/SitePagesDosar.aspxid_dosar=29900000000562316&id_inst=299

    De asemenea, cu ANPC & OPC

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
    • ana
      sâmbătă, 15 august 2015, 07:07

      regret f mult .
      nu pot intra pe portal.just.ro
      m-ar ajuta sa lupt cu nedreptatea …………
      multumesc pr sumarul raspuns .

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • ana
        sâmbătă, 15 august 2015, 08:59

        AR FI BINE SA TRIMIT ,, REFERATUL ” [de fapt nu e reclamatie , ci doar observatii privind efectele nefavorabile asupra unui organism cu o anumita virsta si un anume grad de uzura , si care ar putea folosi vestitei firme producatoare de saltele terapeutice ] si M S ???????.

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
      • Ajax
        sâmbătă, 15 august 2015, 10:06

        Trimiteți mi un email la pagubiti.impulser@yahoo.com

        Thumb up 1 Thumb down 0

        Răspunde
        • ELENA
          duminică, 30 august 2015, 20:30

          si eu din pacate am patit la fel. Si-a recuperat cineva banii? Cum? Eu le-am trimis un mail de renuntare in aceeasi zi. Stie cineva daca adresa Dionisie Fotino 41 e corecta? Sunt de gasit la firma? Daca scriu la ONPC sau depun plangere la pol rezolv ceva? dATI-MI UN SFAT, VA ROG

          Thumb up 2 Thumb down 0

          Răspunde
          • Ajax
            duminică, 30 august 2015, 23:06

            Elena, nu pierdeți timpul cu e-mail! Trimiteți URGENT o scrisoare cu semnătura de primire, prin care anunțați, că vă retrageți de la comanda făcută. Urgent, pentru că nu aveți decât 14 zile de la data comenzii pentru a vă retrage de la contract (Art. 9, OUG 34/2014). Dacă puteți, duceți scrisoarea personal și rugați personalul Impulser, să vă confirme primirea în termen. Luați și articolele livrate, în ambalajul original, pentru a le preda înapoi. Ambalajele au fost desigilate/despachetat de reprezentanții Impulser, pentru a vi le prezenta/instala. Rugați de asemenea pt. confirmarea returnării la timp și în stare ireproșabilă.
            Dacă vreți, scrieți-mi la pagubiti.impulser@yahoo.com

            Thumb up 3 Thumb down 0

            Răspunde
  19. Marius Popa
    marți, 1 septembrie 2015, 17:21

    Domnule Ajax,

    Eu zic sa termini cu astfel de escrocherii … pacalesti oamenii cu astfel de „ajutor” pe il dai, si ulterior le ceri bani … ti-ai mai facut si adresa de e-mail, sa fii mai credibil !!
    Toata lumea sa fie atenta … cu astfel de oameni de bine, binevoitori care vor sa va ajute …
    Nu faceti greseala sa ii dati datele si informatiile, ca vine acasa la dvs. si va sparge casa …
    China … eu nu as permite sa-mi posteze pe blog toti (editat de Cristian China-Birta) … as mai selecta din ei

    Thumb up 0 Thumb down 5

    Răspunde
    • Ajax
      miercuri, 2 septembrie 2015, 00:05

      Ce bine le știți dvs. pe toate, dle. Popa… Vedeți, că vi se vede legitimația de serviciu de la IMPULSER SRL :-) Când ANPC, Poliția & Procuratură vor mai ” selecta” din specimenele de „afaceriști ” de teapa astfel de firme, societatea va avea doar de câștigat. Mă bucur că mă interpelați- așa faceți dovada, că simțiți cum se strânge cercul în jurul dvs. Eu nu am cerut și nu cer nici un ban pentru sfaturile, pe care le dau unor oameni înșelați! Dvs. însă și cei ca dvs. câștigă bani de la oameni bătrâni și suferinzi, vânzându-le pe bani grei renumita… „frecție la piciorul de lemn”! SĂ VĂ FIE RUȘINE! Sau nu, mai bine: să dea Dzeu. ca bătrânii dvs. să aibă parte de același ” tratament”!

      Thumb up 7 Thumb down 0

      Răspunde
    • ANA
      miercuri, 31 august 2016, 21:46

      aveti dreptate , se fac escrocherii ! dar spunet si cine le face ………
      aceste firme , care pacalesc oamenii , care au obtinut autorizatii sa vinda oale si cratite ,
      si apoi vind aparatura medicala care are sumedenii de contraindicatii , care iti distrug si
      putina sanatate de care ai dreptul , prin lege , sa te bucuri .
      multumiri autorului acestui blog , si d-lui Ajax care mai dau o speranta celor pacaliti , de
      escroci .
      poate va interveni si M S , sa vada cum permite departamentu de aparatura medicala
      sa fie partas la asemenea inselatorii .

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  20. ionescu romeo
    duminică, 6 septembrie 2015, 18:21

    singurul lucru care am reusit sa fac cu acesti excroci de la Impulser a fost sa fie oprite de la comercializare de catre Directia Medicamentelor si Dispozitivelor Medicale,deoarece este o crasa bataie de joc fata de persoanele varstice.
    Eu am cumparat salteaua impulse,am facut procedurile timp de 2 saptamani,iar cand am constatat ca nu au nici-un effect am solicitat firmei Impulser sa-mi dea banii inapoi.Nici poveste,.Au cerut sa fac cererea in scris.Asa am procedat trimitand recomandata cu confirmare de primire.Am primit confirmarea de primire fara stampila lor,doar o semnatura olografa.
    Intrebandu-i ce solutie a dat managerul,secretara ma intreba daca am stampila pe documentul de confirmare,daca nu sa fac alta cerere.Vazand acest lucru ,postasul mi-a sugerat sa trimit prin prioripost cererea.ASTFEL CA DE DATA ACEASTA PRIMESC CONFIRMAREA STAMPILATA.Sunand la firma ,aceeasi secretara imi spune sa am rabdare caci voi primi un raspuns.
    Raspunsul lor a fost ca termenul legal de retrocedare a saltelei este de 14 zile CALENDARISTICE,iar eu am deposit acest termen.In consecinta am ramas cu un produs care nu-I bun de nimic.
    Am consultat un avocet.Acesta a spus ca procesul poate dura si 3 ani,timp in care firma poate dispare de pe piata.
    Cine o faca ca mine,ca mine sa pateasca.

    Thumb up 5 Thumb down 1

    Răspunde
    • Ajax
      duminică, 6 septembrie 2015, 19:55

      Dle. Ionescu, îmi pare rău pentru experiența neplăcută și costisitoare, pe care ați facut-o cu firma IMPULSER. Exact pe acest efect mizează și șarlatanii de acolo: „asta e, am avut ghinion”.
      Recomand în continuare tuturor celor păgubiți, să depună urgent reclamație la Poliție și ANPC (OPC), chiar dacă dl. Marius Popa face ” atmosferă „, că vin să le sparg casa ;-)
      Și, de asemenea, comunicați hotărârea dvs. de a vă retrage de la contractul de cumpărare- IN TERMEN DE MAXIM 14 ZILE ȘI CU CONFIRMARE DE PRIMIRE (Ex. PRIORIPOST). În plus, fiecare avem rude și cunoștințe, pe care îi putem avertiza de asemenea escroci, iar ei la rândul lor pot avertiza alte rude și cunoștințe.

      Thumb up 2 Thumb down 1

      Răspunde
      • Marius Popa
        miercuri, 9 septembrie 2015, 14:50

        Domnule Ajax sau cum te-au poreclit cei care te platesc sa faci aceasta intoxicare pe online, macar ai curajul si semneaza cu numele tau real, sa poata apela si alte firme la tine pentru serviciile mizerabile de ponegrire si intoxicare online
        Comunica-ti tot tie, ca doar tot tu esti Ionescu Romeo, faptul ca textele tale sunt depasite de mult, sunt predate la gradinita … NU TEMAI CREDE NIMENI
        CU CAT CONTINUI MAI MULT ACEASTA SARADA, CU ATAT TE DESCALIFICI MAI MULT
        FA SI TU CEVA UTIL IN VIATA, MERGI LA MUNCA !!! MUNCESTE, NU TRANDAVI !!!

        Thumb up 0 Thumb down 3

        Răspunde
        • Ajax
          duminică, 13 septembrie 2015, 22:21

          Dragul meu Marius, sau Daniel, Cristina, sau cine dintre „prietenii” din strada Dionisie Fotino ești în realitate, mă bucur, că te anunți din nou! Ai fost cumva pe teren, la vândut saltele magnetice pentru sănătatea seniorilor din România? Câți ai putut înșela de dată asta, după ce i-ați înfricoșat cu „gogorița” analizelor proaste?

          Voi vreți transparență, voi care vă negați semnătura pe avizul de recepție pentru scrisorile prin care clienții „dumeriți” de produsele și metodele voastre josnice încearcă să storneze comenzile?

          Da, dacă vrei sunt Romeo Ionescu și m-aș bucura, ca „textele” mele să fie predate la toate grădinițele din România. Așa ar putea copii să învețe de mici, ce exemplare de „afaceriști” sunt angajații de la IMPULSER și ar putea chiar să-și avertizeze părinții și bunicii de voi!

          Nu mă crede nimeni?! Câți comentatori au răspuns la postingurile tale și câți la ale mele? Ești ca fricosul, care pe întuneric își spune ” nu mi-e frică, nu mi-e frică „, deși s-a c… de mult pe el ;-) În ce mă privește, am să continui să informez oamenii, pe care voi vreți să-i înșelați! Dacă tu consideri, că acest lucru este o „șaradă”, atunci succes la dezlegat!

          Și nu-ți face grijă, nu duc lipsă de activitate. Cred mai degrabă, că tu și colegii trebuie să vă faceți griji: în 2013 IMPULSER SRL avut cu 19 salariați un profit de aproape 1 milion de lei și datorii de peste 1 milion lei. În 2014, cu 43 de salariați, ați produs o pierdere de aproape 200.000 lei, iar datoriile s-au apropiat puternic de 4 milioane lei… Sunt curios, ce date vor fi făcute publice pe http://www.mfinante.ro pentru anul următor- dacă va mai exista un an următor pentru voi!

          Thumb up 4 Thumb down 2

          Răspunde
          • Eugenia Stefan
            duminică, 13 septembrie 2015, 22:25

            Impulser o sa reziste mulți ani. Defăimărilor nu sunt suficiente!

            Thumb up 1 Thumb down 3

            Răspunde
            • Ajax
              duminică, 13 septembrie 2015, 22:39

              Oooh, au sosit „întăriri :-)
              Eugenia, numești fapte reale si conccrete „defăimări”?!
              Ia vedeti aici: http://www.anm.ro/anmdm/dm_reglementare_supraveghere_piata.html

              Thumb up 3 Thumb down 0

              Răspunde
            • Ajax
              luni, 14 septembrie 2015, 19:59

              Eugenia,sunt putin nedumerit: pe 19.05.15 scriai aici, ca este „incredibil” ce relateaza comentatorii. Ce te-a facut sa-ti schimbi parerea?

              Thumb up 1 Thumb down 0

              Răspunde
              • Ajax
                luni, 14 septembrie 2015, 20:07

                Si inca ceva: IMPULSER este inregistrata cf. clasificarii CAEN cu „Comert cu ridicata al altor bunuri de uz gospodaresc. Pentru asta aveti nevoie de numele sonore tip EBEA,BEMS,EUPHA etc.?! De ce nu si…NASA?

                Thumb up 1 Thumb down 0

                Răspunde
            • ANA
              miercuri, 31 august 2016, 21:53

              o veste buna !
              sa reziste pina cind vor returna toti banii celor pe care i-au pacalit .

              Thumb up 0 Thumb down 0

              Răspunde
    • calina
      sâmbătă, 3 octombrie 2015, 01:09

      Pai cum ai putut crede asa ceva ,pot sa te anunt ca acum au un produs nou,cica curata singele de tocsine,in prezentare zic ca aparatul costa 15000 si ei il au la oferta cu 7000 sa vezi iar tepe,si oameni vind la greu,saltelele le dau ca si bonus,in Bucuresti vind destul de bine si-au schimbat denumirea la firma,cum credeti ca doctori merg prin hoteluri,de ce nu-i cautati in spitale,da romani traiesc din minuni,asa ca?

      Thumb up 3 Thumb down 1

      Răspunde
      • Pagubiti de firma IMPULSER
        sâmbătă, 3 octombrie 2015, 08:43

        Calina, ne poți da ceva informații suplimentare? Cum se numește noul produs miraculos și sub ce nume și date de contact își desfășoară activitatea noua firma?

        Thumb up 2 Thumb down 0

        Răspunde
        • calina
          joi, 15 octombrie 2015, 01:42

          Intra te rog pe VITALISER si VITAMAG PRO

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
      • calina
        vineri, 9 octombrie 2015, 01:06

        Nu stiu adresa au sediu tot in Bucuresti,au vindut ceva pe piata intra pe alte saituri poate obti ceva inf.era un domn din Brasov care zicea ca a fost la prezentare si vindeau aparatul impreuna cu setul de oale.

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
    • ana
      luni, 8 februarie 2016, 11:31

      D-l ionescu ,
      ati obtinut pina acum anularea amiabila a contractului ,
      returnarea ,, oalelor ”,
      ati recurs la reclamatii catre alte institutii care sint raspunzatoare
      de excrocheriile ce le sint permise celor de la IMPULSER sa le faca pe teritoriul Romaniei ?
      ac saltea , avind ,,efect terapeutic ” are si avizul Ministerului Sanatatii la obtinerea autorizatiei de functionare ?
      e vorba de 7000 lei , aproape 2000 euro !!!!!!!!!!!!
      o suma imensa pt un pensionar cu venituri modeste .
      sper sa-mi raspundeti . eu voi continua sa scriu , sa adresez cereri si reclamatii pina voi afla adevarul despre ei .

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  21. Marius Popa
    luni, 14 septembrie 2015, 20:43

    Dl. Ionescu sau dl. Ajax sau dl. Hacker platit sau ce nume ai mai avea,
    Am o intrebare pentru tine, fii foarte atent ce raspunzi, ca nu e usoara:
    Crezi ca prostia doare si perseverenta in prostie devine hobby ?

    Thumb up 0 Thumb down 5

    Răspunde
    • Ajax
      luni, 14 septembrie 2015, 21:42

      Amice, mai penseaza-ti tuleiele de pe umeri, inainte de a deveni pene de papagal…
      Vino cu argumente concrete, nu bate „apa in piua”.

      Thumb up 3 Thumb down 0

      Răspunde
      • Marius Popa
        joi, 17 septembrie 2015, 15:43

        Este prea grea intrebarea anterioara, asa-i? Mai ai voie inca odata AJAX sau AMSTERDAM:
        Crezi ca prostia doare si perseverenta in prostie devine hobby ? Hmmm? Greu ?

        Thumb up 0 Thumb down 4

        Răspunde
        • Eugenia Stefan
          joi, 17 septembrie 2015, 16:16

          Au castigat primul prices pentru calorie. Halucinant. O sa platim toti?

          Thumb up 0 Thumb down 2

          Răspunde
          • ana
            joi, 17 septembrie 2015, 19:54

            PRICES = PROCES ?
            CALORIE = CALOMNIE ?????
            CINE E RECLAMANTUL ? FIRMA ?
            CINE SA PLATEASCA ?
            PENTRU CE ?

            Thumb up 0 Thumb down 0

            Răspunde
            • Pagubiti de firma IMPULSER
              joi, 17 septembrie 2015, 23:01

              Ana, dosarele despre IMPULSER, publicate pe http://www.portal.just.ro se refera la ei de regula in „calitatea” de „parat”. Sunt si cateva, unde figureaza ca „reclamanti”, dar asta acolo, unde incearca sa scape de procesele verbale de contraventie, primite de la ANPC. Hotul striga de multe ori cel mai tare „ajutor”.

              Thumb up 3 Thumb down 0

              Răspunde
        • Ajax
          joi, 17 septembrie 2015, 22:31

          Imi cer scuze, daca ti-am produs noduri in firul gandirii, dar nu am experienta in materia care te intereseaza. Se pare insa, ca tu esti insa un expert, in ce priveste… prostia! Un mic „filozof”, daca imi permiti analogia 😉. Un om destept spunea, sa nu te pui cu prostul; te trage in jos, la nivelul lui si apoi te invinge prin experienta sa. Deci, daca nu poti aduce discutiei ceva constructiv, atunci porti merge sa maturi prin curte.

          Thumb up 3 Thumb down 0

          Răspunde
          • Marius Popa
            joi, 17 septembrie 2015, 22:46

            Inteligenta Dvs. o sa înțeleagă la final cine e Prostul in acest schimb de mesaje 😀

            Thumb up 1 Thumb down 4

            Răspunde
            • Pagubiti de firma IMPULSER
              joi, 17 septembrie 2015, 23:08

              Marius, vad ca ai terminat deja de maturat curtea; poti sa te apuci de spalat closetul.

              Thumb up 2 Thumb down 2

              Răspunde
          • Pagubiti de firma IMPULSER
            joi, 17 septembrie 2015, 22:51

            Marius sper ca intelegi, ca tie iti e adresat comentariul- chiar si fara nume?!

            Thumb up 1 Thumb down 2

            Răspunde
        • Pagubiti de firma IMPULSER
          joi, 17 septembrie 2015, 22:45

          Marius, daca te deranjeaza numele meu, incearca-l pe asta 😊. Iar, pentru prietenii din strada Dionisie Fotino: 👮

          Thumb up 4 Thumb down 1

          Răspunde
  22. vineri, 18 septembrie 2015, 10:13

    Stimabililor, v-am lasat sa discutati aici la mine pe blog pentru ca asa este stilul social media. Dar vad ca deja incepeti cu jigniri si ironii de santier si alte de alea. Va rog sa aveti grija cum vorbiti pentru ca o sa incepe sa va marchez sau spam sau – mai rau – sa va editez comentariile in asa fel incat o sa para ca le ziceti pe invers.

    Blogul meu este casa mea si vreau sa o respectati cum se cuvine.

    Multumesc pentru intelegere.

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
    • Pagubiti de firma IMPULSER
      duminică, 20 septembrie 2015, 22:02

      Cristian, am tot respectul pentru pagina ta de internet și iti mulțumesc pentru posibilitatea oferită de a discuta pe această temă „spinoasă”.
      Dupa cum se pare, majoritatea vizitatorilor gândesc la fel.

      Thumb up 2 Thumb down 0

      Răspunde
  23. ana
    vineri, 18 septembrie 2015, 10:32

    va rog , ma poate ajuta cineva cu un model de cerere pentru judecatorie ??????????????
    va rog , va multumesc .
    incerc , nu-mi permit un avocat , iar starea de sanatate nu-mi permite sa ma deplasez In bucuresti .
    am sperante inca , multumesc .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • Pagubiti de firma IMPULSER
      duminică, 20 septembrie 2015, 21:49

      Ana, nu știu bine, ce anume vreți să solicitați la Judecătorie!?
      Eu personal, cred ca întâi trebuie sa faceți o plângere la Poliție, de exemplu la sectorul 1, de care ține sediul firmei IMPULSER: http://www.poliție.bucuresti.rou.ro Nu trebuie sa mergeți personal acolo, este suficient dacă trimiteți o descriere a celor întâmplate, împreună cu copii de pe actele doveditoare (bon de comandă, factură, avize de expediție etc. – tot ce aveți referitor la litigiul cu IMPULSER).
      Poliția întreprinde cercetările de rigoare și înaintează dosarul spre Procuratură (sunt convins, că experiența organelor competente cu această firmă va ușura mersul dosarului). Nu vreau sa va deceptionez, insa cititi va rog si comentarul dlui. Ionescu din 6 sep.
      Bafta multa si m-aș bucura, dacă ne veți ține la curent.

      Thumb up 2 Thumb down 0

      Răspunde
  24. calina
    sâmbătă, 3 octombrie 2015, 00:59

    Daca nu vreti sa fiti tepuiti mereu nu mai mergeti prin hoteluri la analize,persoanele respective nu au nici o pregatire medicala,cum puteti saluati asa tepe se vede de la o posta ca e teapa,acum au un aparat la care va zic ca e sponsorizat din fonduri europene,fugiti cit puteti e o mare teapa ca si saltelele pulsatoare,sunt aceasi firma cu nume schimbat.Daca sunte-ti bonlavi mergeti la doctor iar daca aveti bani si nu aveti ce face cu ei mergeti prin hoteluri la analize.

    Thumb up 3 Thumb down 0

    Răspunde
    • Pagubiti de firma IMPULSER
      sâmbătă, 3 octombrie 2015, 08:31

      Calina, nu trebuie criticați oamenii pentru naivitatea lor, trebuie condamnați excrocii care profită de acest lucru. Când ești suferind te agăți de orice pai.

      Thumb up 4 Thumb down 1

      Răspunde
  25. JustB
    miercuri, 18 noiembrie 2015, 02:17

    Am participat la evenimentul acesta in Mures.
    Am simtit si eu relativ repede ca miroase a excrocherie, metoda este exact cum l-ati descris multi.
    Bullshituri despre doctori, farmacii, medicamente etc….iar dupa pauza: singura cale de a se insanatosi: Vitaliser si salteaua magica Vitamag.Primul la DOAR 15000 Roni iar salteaua 7000!!
    Au mai si avut tupeul sa arate o inregistrare de la inceputul anului cand s-a dezvaluit ca se vindeau Citostatice fake(apa chioara ii zicea acest domn gunoier), si sa dea cu vina pe bolnavii de cancer– care bineinteles ca se bucurau de Chemoterapia(citostatice) la reducere!!– ca ei erau de vina deoarece urmareau „Reducerea”
    PE CAND lovituraa lor decisiva este tocmai Reducerea (Finantarea prin Asociatia lor de 2 bani cu siteul aproape gol) finala,-care inseamna a treia runda de tragere la sorti, in care cei castigatori sunt rugati sa „SARA” de pe scaun pt ca doar primii 4-5 personae vor beneficia de o reducere de 8.000 de Lei!

    Intrebarea este daca cei extrasi sunt castigatorii sau LOSER-ii (necastigatorii)acestui „eveniment”?; cum se numeste acest show de vanzare imbracata intr-o analiza cu apparatura de ultima generatie, care de fapt ne-a facut o poza tip desene animate pe o jumatate de foaie A4 frumos si colorat care nu valoreaza 2 bani si te face sa astepti 3 ore pana ti-l inmaneaza, in stil mafiot, deoarece daca vroiai sa iesi mai repede te puneau sa platesti pt analize 380 de lei!La fel si daca aveai telefonul deschis, te puneau sa platesti suma respectiva, ca sa nu-i vina la nimeni idei proaste de a cerceta pe internet adevarul in spatele marturisirilor din videoclipurile probabil chiar trucate si cu protagonisti britanici cu accent strong unguresc.

    Escrocii acestia trebuie stopati!!!Nu le e jena sa le ia pensionarilor sumele astea incredibile de bani si sa le dea niste chinezarii ieftine(cine cunoaste valoarea reala) care cel mai probabil nu isi fac efectul asa cum zic ei, pe cand nici terapia nu este dovedita a fi de success, chiar si daca si-ar face efectul.
    Am cercetat un pic pe internet si chiar au fost facute niste studii care pareau de success cu laser tip W-3 sau 3-W, dar cum de nu sunt mentionate astfel de date tehnice pe site-ul lor?Cum de variantele in limba engleza si germana al sietului nu functioneaza?cum de site-ul lor din Ungaria nu mai functioneaza?
    Eram deschis unui tratament nou, unei tehnologii noi, chiar si dupa ce ne-am dat seama ca vine vb despre vanzari, dar cu astfel de manevre in stil mafiot ii clar ca nu poate fi adevarat!
    Cum sa dai o reducere de 8000 lei plus salteaua de 7000 lei cadou, deci in total 12000 (osuta douzeci de milioane,-translatat pt saracii pensionari) cadou dintr-o suma totala de 22000 lei?
    Raspunsul este ca te fac sa crezi ca ai dat lovitura sa platesti doar 6000 lei!Marele norocos al evenimentului, care nu mai apuca sa-si limpezeasca mintea deoarece te face sa semnezi pe loc cu plata in ziua urmatoare.
    TEAPA LEGALA in Romania pe modele occidentale bine elaborate bazata pe reactii psihologice previzibile ale unor pensionari sau alti oameni peste 45 de ani cu boli grave care bineinteles ca ar sacrifica si mult mai mult pt sanatatea lor!

    Folositi-va de puterea internetului, postati pe fb si pe unde mai apucati!Toti avem dreptul de a ne exprima opiniile proprii si mai ales Experientele cu aceste produse, fie ca erau bune sau rele(bune nu am gasit..: ) )
    Ganditi-va si la altii daca voi ati luat teapa nu inseamna ca trebuie sa ia toti!si ce bine va prindeau astfel de comentarii inainte de achizite nu-i asa?Luati-va exemplu de la tarile occidentale.La nemti de exemplu nu le inchide nimeni gura si acest ajutor reciproc prin postari de parari si experiente devine ca si o obligatie dupa ce o data ai profitat de ele!

    Desteapta-te Romane!

    Thumb up 6 Thumb down 1

    Răspunde
  26. Corina
    joi, 4 februarie 2016, 20:51

    Au intr-adevar un nou produs, Vitaliser (www.vitaliser.ro). Au chemat pensionari la Euro hotel, le-au facut un soi de analize alternative si si.au prezentat produsul laser minune, redus de la 15000 la 7000. Ai mei parinti varstanici, in special tata, in varsta de 70 de ani, om bun si extrem de credul, mare amator al „medicinei alternative”, s-au dus acolo crezand ca vor face niste analize gratis. Li s-a prezentat produsul si au pus botul. M-am trezit alarmata de prietenul meu spunandu-mi ca au cumparat produsul si au scos bani din banca pentru a face acest lucru. Instant incepem sa cautam pe net dovezi defaimatoare. Pana sa gasesc comentariile la Impulser, nu am gasit termenul vitaliser in asociere cu „scam” sau „pacaleala”. Imi servesc pe tava ca domne, produsul este folosit de „marele” doctor Corneliu Mocanu, acelasi discurs mi-l serveste si curierul care a aparut rapid la usa cu produsul. Strig disperata la prietenul meu sa stea de vorba cu taica-miu de fata cu curierul si sa-l convinga sa-si ia produsul inapoi. Urmeaza un circ in care curierul, agasat de claim-urile noastre, devine nesimtit, vorbindu-ne in batjocura si strigand la tata ca el trebuie sa ia decizia, nu noi, ca cine suntem noi sa ne bagam si sa influentam un om care a semnat deja un contract. Prietenul meu ii pune intrebari pertinente curierului si cere dovezi si studii cum ca produsul e legit. Ne spune de doctorul cu pricina si de faptul ca nu vom gasi feedback negativ despre acest produs, numai pozitive. Ha! Nu exista, decat testimonialele fake de pe saitul lor. In fine, i-am salvat pe ai mei de la pierderea sumei de 7000 de lei, suma uriasa pentru ei si alti romani din tarisoara asta. Curierul, apropos, incepuse sa-l inregistreze pe prietenul meu cu telefonul, iar prietenul deja ameninta ca va chema politia. Produsul e real da, lipsit de studii care sa-i dovedeasca eficacitatea, si se poate lua usor de pe ebay la sume sub 100 de euro. Nu 7000! Deci vitaliser.ro este TEAPA!!!

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
    • gibs
      joi, 17 noiembrie 2016, 19:34

      Buna seara!
      Va felicit pentru articol, tot ce ati mentionat s-a intamplat la Bacau la un restaurant obscur si ascuns,,din orasul Bacau.
      O tanara intr un halat alb cu un tupeu nemai intalnit a facut prezentarea, si in final cativa au muscat momeala, sper sa mai avem timp sa ne rfecuperam banii.
      Nu inteleg cum apar acesti indivizi care se simt agasati daca ii pui intrebari se irita vizibil si iti taie macaroana rapid..
      cineva a cumparat aparatul si dupa 10 rate ,,va intra in posesia aparatului Vitaliser.ceea ce este o grava si grosolana obraznicie.
      Inca odata va multumesc pt. articol altfel continuam sa platim ca fraierii.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  27. Corina
    joi, 4 februarie 2016, 21:03

    Later edit: sorry, nu Mocanu, Dr. Corneliu Moldovan, directorul Institutului National de Medicina Complementara si Alternativa. Cei de la vitaliser.ro au spus ca acesta foloseste aparatul vitaliser pentru pacientii sai. Poate omu’ nici nu stie ca ii este folosit numele in acest scop. Nu stiu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. calina
    luni, 8 februarie 2016, 02:50

    persoanele respective nu fac altceva decit sa profite de prostia umana,nu puteti sa-i acuzati doar pe ei si voi sunteti vinovati ca mergeti la asa zisele analize gratuite,pers respective nu au nici o pregatire medicala,va spun doar ce vreti voi sa auziti si ce bine o sa va faca aparatele lor,teapa nu sunt bune de nimic,ei spun ca daca aveti atitia bani de dat pe aparate ar trebui sa mergeti la medic,se bazeaza pe faptul ca rominilor le place ce este pe gratis dar nu stiti ca oalele pe care vi le-au dat erau la 100e iar voi ati dat 600e,asa ca apar tot mai multe firme de profil pt. ca au la cine sa dea tepe,am vb cu o pers care lucreaza la ei si in mare parte au dreptate,cum puteti fi atit de prosti e clar ca ei va mint si vou va place ,fac enorm de multi bani,asa ca spor la luat tepe

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. ana
    luni, 8 februarie 2016, 11:39

    am adresat d-lui Ionescu , la comentariul din 6 sept 2015 , citeva intrebari .
    m-as bucura daca ar avea amabilitatea sa-mi raspunda .
    multumesc anticipat !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. alexia
    luni, 8 februarie 2016, 17:31

    Am fost si eu la prezentari unde se comercializau fel si fel de produse printre care bineinteles si la Vitaliser insa tin sa mentionez ca nimeni nu a fost constrans sa cumpere, insa sunt de acord ca comportamentul celor care comercializau produsele lasa de dorit!
    La alta prezentare chiar saptamana trecuta la Citadella Hotel hopa cei de la Serendity sau ceva de genu… ideea este ca se prezenta o terapie Elixor, o saltea minune, prezentare seamana cu cele comentate de diverse persoana pe acest blog…deci mai mult gen impulser, sa numai spun ca prezentatorul nu prea vorbea bine romaneste, nu stiu ce cauta el sa prezinte produse in Romania!!!!!!dupa mai multe cautari pe internet am constatat ca Elixor este interzis de la comercializare in Europa, desi ei aratau tot felul de avize pentru a convinge lumea sa cumpere!!!!!presupun ca acele avize erau false/expirate…..

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  31. ana
    luni, 8 februarie 2016, 18:02

    Si cersetorii au citeodata la vedere , certificate medicale , adeverinte , procese – verbale de la primarii …………..ei te roaga , nu te pacalesc . A INSELA , cu avizul celor ce au autorizat asemenea indivizi , cred ca e f f f grav . ROMANIA , iese din Europa .
    Unui roman i se cer tot felul de atestate pt a desfasura o activitate , …………..un strain se simte mai bine in Romania , decit in tara lui .[ cei cu afaceri murdare ].
    De ce oare nici o autoritate , din cele solicitate , nu au raspuns , oficial , nimanui , cel putin cu doua rinduri ?
    e dovada ca reclamantii au dreptate …………

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  32. Zoltan
    miercuri, 23 martie 2016, 21:17

    In 23 martie au tinut o prezentare cu saltea magnetica pulsanta marca Elixor. Eu l-am cautat pe net dar nu l-am gasit. Am si discutat cu ei am cerut contract etc.
    Nu stiu ce sa cred dupa ce am citit cele de mai sus. In ctr scrie ca se poate returna in 14 zile doar ca probabil dupa 2 saptamani de utilizare zilnica simti o schimbare daca simti.
    5990ron costa la care primesti si 3 cutii de vitamine care costa altfel o avere. Asta m-a dat de banuit . 12000ron e salteaua doar azi e la 5990 cu vitamine. Firma nu e platitor de tva . Nu era convins vanzatorul oricum ca e sau nu e. Oricum factura o primesti dupa probabil cand primesti salteaua. 5minute am studiat contractul pana am gasit propozitia cu termenul de rambursare.

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  33. calina
    miercuri, 27 aprilie 2016, 23:19

    Mai oameni buni nu vati gindit sa-i dati in judecata sau sa-i reclamati pt ca va fac analize,pers respective nu au pregatire medicala si nu ar avea voie sa va dea rezultate medicale,daca ar fi reclamati si arestati citiva dintre ei nu credeti ca sar speria si nu var mai insela,sau va place sa fiti inselati,ceretile voi despagubiri pt. ca va fac analize si va sperie degeaba,pt ca nu au voie sa va faca analize,oricum produsele pe care vi le vind nu costa nici 25% din pretul cu care vi le vind voua indiferent de ce produs este.

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  34. Bibi
    joi, 5 mai 2016, 18:34

    Teapa noua se numeste Vitaliser. Laserul minune care trateaza acumularea de globule rosii din sange. Nu cunosc efectul benefic al acestei tepe, sigur nu exista niciunul. O simpla cautare pe net, a ceea e inseamna terapia cu laser de mica intensitate si va puteti lamuri, unii sunt pro> efectul acestui tip de terapie tinde spre zero
    https://en.wikipedia.org/wiki/Low_level_laser_therapy
    Daca tot nu sunteti convinsi va ofer eu, gratuit o informatie, si pret ul e pe masura 200-300 dolari adica dragii mei maxim 1600 lei :))
    http://www.aliexpress.com/item/medical-laser-soft-650nm-bio-laser-therapy-apparatus-19-laser-outputs-sugar-diabetes-watch/1000001922852.html?spm=2114.30010308.3.41.sVU3Dv&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_2_9958_10017_10034_10021_507_10022_10020_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_6&btsid=9c4900ca-5598-4598-a8b6-95940177a063
    Soft laser e cuvantul de baza, cautati si va minunati.
    Asa ceva…tztztz

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. Alexia
    sâmbătă, 7 mai 2016, 16:51

    Urmaresc de mult timp acest blog. Lucrez la o firma elvetiana Z…. (nu vreau sa fac reclama) si ma bucur ca se curata piata si sunt din ce in ce mai putini „rechini”. Cred ca esti un concurent al firmei mai sus mentionate sau un copil suparat al unui parinte pe care nu l-a lasat sa achizitioneze, cu motivul ca lasa, iti caut eu ceva mai bun, chinezesc, iar acel parinte nu-l va mai primi. Se pot gasi seturi de vase si pe piata chinezeasca ssau pe intenet cu 100 euro, totusi exista persoane care cumpara de la noi la pret de 2-3000 euro. Sunt si la televizor, si alibaba…dar totusi nu de acolo achizitioneaza. Sunt terapii magnetice pulsatoare si si lampa polarizanta si pe alibaba sau piete chinezesti pentru bani marunti, si totusi nu se cumpara de acolo; pentru acestea sunt RECHINII adevarati, care incurajeaza oamenii sa-si vireze banutii in China sau cine stie unde, bani pe care nu-i mai vad niciodata.Spuneti ca nu foloseste la nimic tehnologia (terapia) laser? Atunci va ofer, gratuit, pentru cei care cred in medicina alternativa, anumite specializari medicale unde se aplica aceste tehnologii: http://www.clinicaqi.ro/ sau https://stuudentlife.wordpress.com/2015/03/23/aplicatiile-laserului-in-stomatologie/

    Thumb up 0 Thumb down 1

    Răspunde
    • calina
      duminică, 8 mai 2016, 15:34

      nu mai minti oamenii sunteti niste tepari vindeti tot felul de produse si le spuneti batrinilor ce bune sunt produsele voastre si originale,vati imultit si luati bani de la batrini,adevarul este ca sunt mai putini dar tot isi mai iau tepe,nu sunt atitia pensionari cit vreti voi sa prostiti,ar fi frumos sa va aresteze pt ca faceti analize medicale desi nu aveti nici o pregatire,daca aveti produse bune vindeti-le in puncte fise unde puteti fi gasiti,nu umblati ca tiganul cu cortul si nu mai dau de voi sa vi le returneze,ii prostiti la tel.pina trece termenul,mai munciti nu cautati sa luati ultimi bani de la batrini nu va ginditi ca totul o sa va coste?Eu in locul lor v-as da pe mina politiei pt analize false,dar ei nu stiu sa faca asta.

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
  36. Silviu
    luni, 9 mai 2016, 17:42

    Am facut si eu cumparaturi la asemenea prezentari, chiar de mai multe ori, am avut parte de experiente bune si rele, dar ma priveste. Eu totusi nu as generaliza, dar aveti dreptate, exista multe firme pe care nu le mai gasesti dupa 2 luni. Va recomand dupa ce cumparati sa verificati , sa cautati firma respectiva sa vedeti daca este un birou real, functional, eu am facut acest lucru si va recomand tuturor. O atentionare , eu as evita firmele cu sediul in Harghita , Targu Mures ………No comment

    Thumb up 0 Thumb down 1

    Răspunde
    • Carmen
      marți, 10 mai 2016, 09:31

      De verificat existenta firmei , citirea contractului , studiul indicatii si mai ales contraindicatii, abia dupa plata dispozitivului , primirea lui acasa in mare graba ?????????
      Acest comportament ,, financiar ” , comercial , nu inseamna inselatorie ?
      Aveti si niste recomandari pentru cei afectati negativ de aceste ,, aparate ” ?

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
      • stefan
        miercuri, 11 mai 2016, 11:24

        De ceva timp urmaresc comentariile si observ ca exista persoane suparate(presupun ca au si motivele lor), din pacate mai exista si comentarii care lasa de dorit. Oricum, ma bucur ca apar si mesaje clare, scrise intr-un mod civilizat, despre subiectele dezbatute. Ce doresc sa mai adaug: sa nu cumparati niciodata de la firme dubioase; obligatoriu sa fie emisa la fata locului si factura fiscala, nu numai chitanta. Lipsa acestei facturi trebuie sa va puna pe ganduri, asta este recomandarea mea, de contabil.
        Trebuie sa cititi contractul si toate documentele pe care le semnati, sa fiti in cunostinta de cauza, nu sunt acceptate scuzele ulterioare. Dupa parerea mea, supararea se adreseaza propriei persoane, pentru ca nu ati citit toate actele inainte de semnare ……..

        Thumb up 2 Thumb down 0

        Răspunde
      • ANA
        joi, 28 iulie 2016, 17:19

        sint in situatia descrisa de tine . as vrea sa ma adresez M S , desi cred ca acesti escroci sint pt autoritati ,, neglijabili ” .
        poate ca o sesizare , facuta in grup , ar avea alt efect .
        voi cauta cu nerabdare raspunsul tau

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
        • ANA
          joi, 28 iulie 2016, 17:24

          mesajul meu este pentru carmen !!!!!!!!!!
          scuze , graba ………poate si supararea .

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
        • Pagubiti Impulser
          vineri, 29 iulie 2016, 10:43

          Poliția București întreprinde deja cercetări, sunt foarte mulți păgubiți, care se judecă cu IMPULSER (vedeti: http://www.portal.just.ro). Alăturați-vă toți păgubiții cu reclamații la Poliție, ANPC, Ministerul Sănătății etc.!

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
      • ANA
        miercuri, 31 august 2016, 22:09

        contraindicatile sint multe , si clare . dar le citesti abia din manualul lor , dupa ce ai platit si ai ai primit ,, marfa ” . de ce oare in tara noastra nu se respecta nici o lege ?
        cine ii protejeaza , de ce autoritatile ce au fost informate , nu raspund nici dupa un an ?

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  37. Laura
    luni, 9 mai 2016, 22:11

    Intr-adevar am participat si eu la asemenea evenimente, unde m- am intalnit cu persoanr din generatia mea. Evenimente gen prezentari, zile de sanatate, cooking club, nu conteaza denumirea evenimentului. Mai demult am cumparat si eu de la firma Z si XY….. Eu cred in tratamentele fara medicamente , sunt de acord cu Alexia , am si eu terapie cu impulsuri am si lampa cu lumina polarizanta, le- am cumparat de la firme serioase ( aici nu fac reclama pentru nimemi). As dori sa adaug cateva informatii, si ma alaturi Alexiei , pe ce m-am bazat cand am luat aceasta decizie de a cumpara aparatele de ultima generatie ; http://www.medicinacomplementarasialternativa.ro/ eu aici le-am gasit ca aparate de medicina alternativa si complementara: aici am citit despre „terapia laser” , specialistii din acest institut trebuie sa cunoasca cel mai bine care sunt efectele si rezultatele aceste aparate, tratamente

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  38. Daniela
    miercuri, 27 iulie 2016, 08:26

    Am semnat si eu un contract pentru salteaua minune, la care se Adaugă Bonus un set de oale pentru pretul de 4490 lei cu un fel de finanțare, pretul inițial era de 9700 lei. Nu am dat nici un ban, ridicarea produselor va fi in 2 zile, cum as putea renunța la acel contract sau imi pot face ceva dacă nu plătesc?
    După comentariile citite nu mai vreau sa o cumpăr.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • Pagubiti Impulser
      miercuri, 27 iulie 2016, 14:56

      Daniela, dacă nu mai dorești articolele comandate la IMPULSER, trebuie să le comunici de urgentă hotărârea ta. Urgent, de exemplu e-mail sau chiar SMS, dar cel mai bine în scris, cu semnătură și ștampilă de primire. Aveți 2 săptămâni la dispoziție. Succes și țineți-ne la curent. 😃

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  39. ANA
    miercuri, 27 iulie 2016, 10:01

    PENTRU DANIELA ,
    CA TE-AI RAZGINDIT , E DREPTUL TAU .
    CA AI SEMNAT DEJA CONTRACTUL , CRED CA AI OBLIGATIA DE AI ANUNTA IMEDIAT , PE MAI MULTE CAI , DE HOTARIREA LUATA ,
    TI SE POATE IMPUTA TRANSPORTUL , EFECTUAT DE EI . NU E O SUMA F MARE
    AS VREA SA-MI SPUI SI MIE DESPRE CE FIRMA E VORBA .
    TE ROG .
    MULTUMESC .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • Pagubiti Impulser
      miercuri, 27 iulie 2016, 15:06

      Nu vă lăsați puși sub presiune de amănunte… Citiți OUG 34/2014, cheltuielile sunt oricum sub ce aveți de plată pentru „minunile” de la IMPULSER😉

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  40. Daniela
    joi, 28 iulie 2016, 11:04

    Le am trimis emai pt anularea comenzii după care i am sunat. Mi au spus sa le trimit prin posta o scrisoare Pt anularea comenzii. Este vorba de firma IMS ( international M Serendipity).
    Nu mi mai trebuie sa particip la astfel de prezentari, la telefon când m-au sunat Pt invitație mi au spus k voi beneficia de niște analize medicale cu o camera performanta , daca știam k este vorba de prezentare de produse nici nu ma duceam. Adevarul este k au oameni bine instruiți sa prezinte, te face sa crezi ca acele produse chiar fac minuni. Îți spun niște povesti despre experiența proprie, de îți vine sa plângi si ca din cauza asta sau îndreptat spre medicina alternativa. Eu am 30 de ani si m au prostit, va puteți imagina ca majoritatea sunt persoane peste 50 de ani care participa la prezentări, făcându-i sa creadă k acea saltea ii va scapa de toate bolile sau afecțiunile de care suferă. Eu nu am cum sa zic ca acea saltea nu funcționează deoarece nu am probato dar citind pe forum despre persoanele care au cumparat-o si au spus k nu e buna de nimic si au încercat sa o returneze si nu au mai primit banii înapoi te pune pe gânduri plus acei dealari de produse care rad de oameni cât de naivi sunt si cumpara minuni. Asa ca documentati va înainte de a semna cevA si nu va lăsați Duși de val asa cum am făcut eu.

    Thumb up 1 Thumb down 1

    Răspunde
    • ANA
      miercuri, 31 august 2016, 22:51

      da ……….. ac saltea te scapa de toate bolile . te trimite mai repede , in loc cu verdeata !
      efectul acestei saltele , asupra unui organism subrezit de ani si multe afectiuni , este asemanator cu efectul unui cutremur asupra unei cladiri vechi .
      daca nu te omoara imediat , in scurt timp iti elibereaza certificatul de deces .
      dar cine mai are timp astazi sa asculte si sa faca dreptate unor batrini , care si asa ar face bine sa mai usureze putin bugetul ?

      Thumb up 0 Thumb down 1

      Răspunde
  41. ConstaNTIN
    miercuri, 31 august 2016, 11:48

    Ce stiti despre Vitaliser si programul complex de consultant si control pentru oameni preocupati de sanatatea lor…Va rog urgent un raspuns specializat…

    Thumb up 1 Thumb down 1

    Răspunde
    • Marius
      miercuri, 31 august 2016, 16:40

      Cunosc astfel de tehnici si-mi plac.
      Formula este simpla, daca iti permiti sa-l cumperi, aparatul laser nu este tocmai ieftin, in jur de 3200 eur, eu am un model care este de ultima generatie pe piata europeana. In Bucuresti cunosc o clinica unde se fac tratamente cu asa ceva, daca gandesti pe termen lung si folosesc mai multi in familie, atunci merita de cumparat. Programul de control…..a insemnat in cazul meu o consultatie la 4 luni, timp de aprox. 1 an, la un cardiolog care m-a sfatuit.Cred ca mai am o consultatie de facut, se fac mai multe analize de care nu ai parte in clinicile de stat.Este o idee buna, ai cui sa-i pui intrebari, cu cine sa te sfatuiesti.

      Thumb up 1 Thumb down 1

      Răspunde
    • Cristina
      miercuri, 31 august 2016, 17:18

      Am fost și eu, am primit ce mi-au promis, nimeni să nu se aștepte la minuni, pană la urmă noi trebuie să ne mai schimbam stilul de viată și atitudinea, in general.

      Thumb up 1 Thumb down 1

      Răspunde
    • CTIN69
      miercuri, 31 august 2016, 17:38

      Pe mine ma oftica gandul ca dupa un an nu mai este gratuita consultatia, nu am ce comenta. Ma simt bine, multumesc.

      Thumb up 1 Thumb down 1

      Răspunde
  42. niculescu maria
    marți, 15 noiembrie 2016, 12:13

    ce stiti despre terapia elixor?
    aveti ceva informatii concrete despre efectul acestei terapii magnetice pulsatile realizate cu dispozitivul produs de firma Elixor sau Promag?

    va multumesc

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • Pagubiti Impulser
      marți, 15 noiembrie 2016, 14:17

      Bună ziua, ca răspuns la întrebarea dvs., referitor la magnetoterapie: sunt convins, că este benefică… pentru șarlatanii care vând asemenea dispozitive 😉. Gândiți-vă puțin: dacă ar fi ceva serios și dovedit, ar mai muri oamenii bogați?! Nu vă lăsați trași pe sfoară de tot felul de excroci, chiar dacă aveți probleme cu sănătatea!

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde