09.12.2016

Recensământul bloggerilor din Sectorul 3, supranumiţi treisectorialii 2.0 :D

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Stimabili concetăţeni ai blogosferei şi îndeobşte ai Sectorul 3 al prea-frumoasei (şi nu prea) noastre Capitale,

Împlinesc imediat jumătate de an de când m-am mutat cu familion, căţel şi pe buletin în Sectorul numero 3 din Bucureşti. Sunt, cum ar veni, cetăţean cu acte în regulă şi degrabă plătitoriu de impozite în această zonă de un farmec aparte. În toată această perioadă m-am acomodat cu împrejurimile cu alea, alea – ştiţi voi, mai mult chestiuni administrative – şi uite că nici nu mi-am dat seama cum a trecut pârdalnicul ăsta de timp.

Am ajuns, însă, în acel moment în care ridic ochii din cele administrative şi mă uit cu nesaţ înspre colegii de blogosferă treisectorială, ca să îi zic aşa. Căci, nu-i aşa, se cuvine să ud cumva faptul că am devenit colegi de cartier. Cu bere, fireşte, să nu vă aud cu ceaiuri sau  – dear God al Berii! – apă plată cu lămâie!

Drept pentru care vă invit să ziceţi colea jos în comentarii cam care sunteţi cei care aveţi blog şi mai aveţi şi distinsa calitate de a fi consectoriale cu yours truly. Ca să ştim şi noi cum stăm, adică ori suntem treisectoriali 2.0 ori nu mai suntem :))

În funcţie de câţi suntem, decidem mai apoi unde bem berea aia.

Servim partria 2.0!

969469_669357639751690_314766216_n

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ce părere aveţi de secţiunea „Comunicate de presă” pe un blog?

Cât m-ar fi costat să fac această campanie cu bloggeri?

41 comentarii

  1. vineri, 7 martie 2014, 12:54

    Cu sau fără mutație?! :))

    Hai, paharu’ sus!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 7 martie 2014, 13:35

      Ce mutaţie, colega, păi io sunt de la evidenţa populaţiei sau ceva? :)) Dacă stai în zonă, nu contează că stai ilegal, dreaqu de simpatică :))

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
      • vineri, 7 martie 2014, 14:03

        Prezent de aproape 24 de ani în sectorul 3. La mai mulți!

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  2. vineri, 7 martie 2014, 12:57

    Ca să vezi că m-am mutat de câteva zile in Dristor. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 7 martie 2014, 12:57

    Io-s din 3, asa ca astept berea de rigoare. Cu lamaie, bineinteles. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 7 martie 2014, 12:59

    Si eu tot in 3 domiciliez, apa se da la eveniment? :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 7 martie 2014, 13:05

    Dupa cate vad, e plin de fete, deci tare mi-e teama ca ne vedem la ceainarie. :d

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. mandachisme
    vineri, 7 martie 2014, 13:06

    :) eu nu-s, dar tare as vrea sa-i cunosc pe cei din sectoru’ 5, si cam ce bloguri au ei :) (de retinut ca si eu am stat vreo 10 ani, la inceput de viata in sect 5, si chiar pa’ langa Rahova ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 7 martie 2014, 23:02

      :)) intra si vezi! :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  7. vineri, 7 martie 2014, 13:08

    Vecine! Haida!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. nea'Mielu
    vineri, 7 martie 2014, 13:11

    bre, asta are un iz ușor electoral? altfel, prezent la apel, titanian de mai bine de un deceniu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 7 martie 2014, 13:14

    Ei, hai, ca aceasta isprava as dori s-o vad si eu. Sa vad cu ochii unde se poate bea o bere buna in atmosfera faina in sectoru’ 3.
    I’m in!! :)
    (PS: daca fetele vor la ceainarie, nu va-ncurc)

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 7 martie 2014, 14:39

      Ina, cea mai buna bere, din cate am vazut eu in sector, se bea in scara blocului.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  10. vineri, 7 martie 2014, 13:18

    +1 :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 7 martie 2014, 13:41

    dar intalnirea aia cu comentatorii de top cand o faci? hai ca mi s-a uscat gatlejul!
    si apropos, eu stau in sectorul 2, insa daca traversez strada, intru in 3…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 7 martie 2014, 13:45

      Până la finalul lui martie sunt 95% şanse să ştiu unde facem întâlnirea CCC. Oricum o facem mai când se încălzeşte, ori la mare, ori la munte, văd io cum îmi dictează fengshuiul :D

      Cât despre traversarea străzii, o să analizăm dacă primim la întâlnirea treisectorialilor 2.0 şi venetici =))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • sâmbătă, 8 martie 2014, 02:09

        de un spanac cum sa nu fie loc? :)

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  12. vineri, 7 martie 2014, 13:48

    Eu nu-s din 3, dar mi-ar placea sa cunosc bloggeri(te) din acest sector.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. nea'Mielu
    vineri, 7 martie 2014, 13:49

    auzi, bre, dar ăsta nu era frumops să se cheme și el „recensăbînd”? #numazic

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 7 martie 2014, 13:56

      Recensăbândul îl facem după ce vedem câte beri am băut la modul responsabil :D

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
  14. vineri, 7 martie 2014, 14:15

    Eu locuiesc in sectorul 3 din 1982. Am blog din dec 2011. De curand am deschis si site-ul oradereligie.ro. Mai am cel putin doi vecini de cartier care au bloguri…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 7 martie 2014, 14:18

    Am intrat de curand in lumea bloggerilor asa ca mi-ar placea sa vin sa beau bere cu voi,mai ales ca sunt din sectorul 3.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 7 martie 2014, 14:33

    Si eu prin 3 :)).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 7 martie 2014, 14:36

    Sect. 3 e plin de blogeri. Eu strig prezent! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 7 martie 2014, 14:43

    Poate stabilirea unei astfel de intalniri aduce si primavara. Eu propun o iesire in parc. Ma bucur sa va cunosc pe toti!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 7 martie 2014, 14:47

    Şi io-s treiar.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. vineri, 7 martie 2014, 15:07

    Pffioioioooiii, câți sunteți în S3. Zici că de acolo a izvorât bloggingul :))
    Pe ăștia de la țară, din Pipera îi primiți? :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. vineri, 7 martie 2014, 16:18

    2 x 3 merge? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. Natalia Pruteanu
    vineri, 7 martie 2014, 16:48

    Eu stau in 3*2 :) Asa ca vin si beau dublu ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. vineri, 7 martie 2014, 16:49

    Și eu tot din sectorul 3. Am stat p-aci „doar” puțin peste 20 de ani.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. sâmbătă, 8 martie 2014, 02:23

    Prezent, treistă și eu anul acesta, mai departe om vedea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. sâmbătă, 8 martie 2014, 14:52

    Unu (22 de ani) plus sase (12 ani) da sapte, impartit la doi aproape 3, inca pot sa numar, vreau si eu la bere, va rog…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. sâmbătă, 8 martie 2014, 15:26

    Daca tot te-ai mutat aici, nu-i asa ca 3 e cel mai frumos sector?? :D.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. duminică, 9 martie 2014, 15:44

    Hai cu sectorul 3!
    Prezenta si eu!

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  28. luni, 10 martie 2014, 08:58

    Strig prezent si eu. In parcul Al. I. Cuza e un fel de terasa faina (langa patinoar) unde ar fi numai buna o bere.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. luni, 10 martie 2014, 15:18

    Și eu mi-s din sectorul 3. Mulți bloggeri pe metrul pătrat aici.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. miercuri, 12 martie 2014, 12:02

    deci cum ramane cu berea asta, ca deja ma usuc asteptand-o

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 12 martie 2014, 12:09

      Lucrăm la asta, colegu, nu stăm degeaba! Doar că mai trebe să găsim şi vreme să o facem, ca bere este destulă :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  31. luni, 19 mai 2014, 14:03

    Stabilirăți crâșma oare? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde