08.12.2016

Discuţie între un blogger şi o agenţie, undeva prin 2014

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Discuţie între bloggerul X şi omul de agenţie W, undeva prin 2014.

W: Bună, dorim să te anunţăm că (bla, bla, bla).

X: E pe bune sau mă abureşti?

W: Vai, dar cum se poate să mă întrebi aşa ceva, doar ne cunoaştem de atâta vreme (bla, bla, bla).

X: Lasă că m-am mai cunoscut cu alţii de atâta vreme şi tot mi-au dat ţeapă. Deci e pe bune?

W: Vai, dar vai (bla, bla, bla).

(După 22 minnute)

X: Ok, hai că vin, ne vedem acolo.

(După eveniment)

W: Bună, nu ai mai ajuns la eveniment.

X: Scuze, dar m-am întâlnit cu Moş Crăciun să îmi vând nişte acţiuni, ştii tu, alea de le-am cumpărat anul trecut.

Morala: Frunză verde de lentilă/Popica cade de bilă/Şi bloggerul de necaz/Că cică nu mai are haz.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ce legătură am eu cu Gabi Szabo, Otilia Bădescu sau Dana Rogoz

Oferte EXCLUSIV pentru bloggeri #deSărbători

8 comentarii

  1. luni, 16 decembrie 2013, 15:51

    Iti zic ceva in exclusivitate da sa nu mai zici la nimeni, da? Eu am cumparat f64. Eu sunt Mos Craciun. Shhh, ca nu vreau sa afle nimeni. Suma e platita e confidentiala, dar are 5 zerouri in coada.

    Thumb up 0 Thumb down 5

    Răspunde
    • luni, 16 decembrie 2013, 16:57

      Mah Vasile, esti ca o raza de soare in hatisul asta lugubru al economiei de tranzitie sau ceva, zau asa…

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • luni, 16 decembrie 2013, 17:59

        Sunt mai multe decat crezi tu sau oricine altcineva. Sunt un mister nedeslusit de nicio minte luminata…

        Thumb up 0 Thumb down 4

        Răspunde
  2. luni, 16 decembrie 2013, 23:28

    Gluma, gluma, dar publicitatea negativa e buna sau rea? http://www.sabina-cornovac.ro/index.php/publicitatea-negativa-buna-sau-rea/

    Thumb up 0 Thumb down 3

    Răspunde
  3. marți, 17 decembrie 2013, 00:06

    „Prietenul tau” a facut si o super analiza economica pe tema asta…
    Oricum a fost o gluma proasta si din pacate am inteles ca bloggerii prezenti la conferinta nici macar n-au taxat-o, dar na…asa e cand alergi dupa biscuiti!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 17 decembrie 2013, 08:19

      Aici zici tu ceva… Adica daca tot ti s-a parut deplasata gluma trebuia sa zici ceva cat erai acolo, cred. Nu sa injuri sau ceva. Ci sa le zici ceva de genul „stimabililor, va iubesc nespus, dar de data asta ati fost pe langa”.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • marți, 17 decembrie 2013, 08:29

        Asa trebuia, dar am inteles ca n-a fost asa. Am aflat insa ca strang donatii pentru copiii defavorizati, ceea ce cred ca le spala pacatele, cel putin in ochii mei!

        Thumb up 1 Thumb down 0

        Răspunde
  4. miercuri, 18 decembrie 2013, 10:48

    E de prost gust sa-ti bati joc de timpul oamenilor … pacat ca n-au plecat imediat dupa ce au vazut despre ce vorban-n propozitie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde