07.12.2016

Pentru când o să simţiţi că lumea e rea şi urâtă şi mizerabilă

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Eu zic să vă ţineţi cât de aproape puteţi filmele de mai jos. Şi să vă uitaţi la ele. Când simţiţi nevoia.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Linkurile zilei

Decalogul prezenţelor la tabere 2.0 gen Social Media Snow Camp

9 comentarii

  1. sâmbătă, 23 noiembrie 2013, 15:20

    Vedem eroi in fiecare zi. Doar ca nu ii apreciem la adevarata lor valoare pana cand nu se face un film despre asta. Din pacate… Mi-au dat lacrimile cand am vazut video-urile. Multumesc pentru ca mi-ai inseninat ziua.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. sâmbătă, 23 noiembrie 2013, 17:37

    Cu un singur amendament. Nici măcar o singură persoană de acolo nu provine din țara în care oamenii sunt violați în văzul celor care asistă la asta. Cum ar veni, lumea nu este urâtă și mizerabilă. Doar că este vorba de lumea din civilizație.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • catalin
      duminică, 24 noiembrie 2013, 08:41

      Lasa mai, ca nici tara noastra nu e asa de rea cum pare. Doar ca la televizor apar numai lucrurile rele. Aia cu violul a fost o intamplare si noi comentam numai pe baza a ceea ce am citit in presa.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • duminică, 24 noiembrie 2013, 14:00

        rectific, indiferenta oamenilor cred ca a fost o intamplare nefericita si noi comentam doar pe baza informatiilor aparute in presa.

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
    • duminică, 24 noiembrie 2013, 09:45

      Viol? O norvegiancă ajunsă în Dubai în interes de afaceri în iulie ac a fost condamnată la 16 luni de închisoare după ce a raportat poliţiştilor că a fost violată.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. sâmbătă, 23 noiembrie 2013, 23:13

    Pentru cand o sa simti ca lumea poate redeveni mai buna

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. duminică, 24 noiembrie 2013, 00:03

    Pentru o lume mai buna, cu totii trebuie sa incercam sa facem mai mult bine decat rau.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • duminică, 24 noiembrie 2013, 23:44

      Și binele este mai greu de făcut, decât răul. De aia nu se prea chinuie omul să facă un bine. Multă sănătate

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • luni, 25 noiembrie 2013, 18:30

        Zolty, ai zis cel mai mare adevar! Cel mai usor e sa faci rau!

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde