08.12.2016

Din ciclul „what’s wrong with this picture”, ia ziceţi ce înseamnă asta? :D

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Menţionez că eu nu zic nimic, nimic până mai pe seară, căci sunt curios la modul imperial să văd cum vă daţi voi cu presupusul legat de ce înseamnă chestiunea de mai jos :D Cei – puţini, e drept – care ştiu despre ce este vorba sunt rugaţi să se abţină, nu fiţi nuşcum, măăăăh :))

Brandu-lu-Chinezu

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Facem Echipa Bloggerilor la Cros Invers?

Top comentatori pe chinezu.eu pe august

25 comentarii

  1. luni, 2 septembrie 2013, 12:21

    Conform primei impresii, este un fel de stampila-copyright adica „e (de-)a lu’ chinezu’ ca sa ni fie discutii”.
    Conform experientei, este o amenintare voalata – la noi in cartier se spunea „daca iti dau un brand, te imprastii pe pereti” – deci ceva de genul „ferea ca da chinezu’ cu brandu’ …”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 2 septembrie 2013, 12:35

    Stii ca eu nu ma pricep dar parca ultimul apostrof e in plus. Brandu(l) lu(i) Chinezu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 2 septembrie 2013, 13:47

    Probabil este sigla pentru tot ce ai creat original, sau pentru produse, servicii sau altele pentru care garantează Chinezu. Adică ceva de genul „e original de la mine”, adică de la Chinezu, sau „garntat de Chinezu”. Apostroful e bine pus in cele trei locuri, lipseşte eventual din denumirea blogului. Dar sună mai frumos fără „l”, şi eu am vrut pt mine”galu”, dar nu era liber, aşa ca sunt „galul”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 2 septembrie 2013, 16:11

    cred ca e imprimeul unui tricou :)

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 2 septembrie 2013, 16:44

    Nush ce-i. Da’ cre’ca are dreptate Glass and Iron, o fi un fel de stampila-copyright. Io mi-as fi pus drept semn „©” o ideograma chinezeasca si un apostrof :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 2 septembrie 2013, 22:18

    E vb de partea aia de pe mana super umflata :))?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 3 septembrie 2013, 07:32

    Si eu as merge tot pe ultimul apostrof :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 3 septembrie 2013, 08:41

    Chinezu vine cu ceva nou?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 3 septembrie 2013, 08:48

    „BRAND s.n. Aruncător de proiectile” – dexonline

    Cum te stiu om pacifist, cu familie mare, cred ca este vorba doar de o gama de lansatoare pentru proiectile 2.o., cu posibilitate de adaptare la 3.o.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 3 septembrie 2013, 08:53

    Te bagi la ceva concurs de skandenberg sa ne arati ca ai brandu’ mare?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. cris
    marți, 3 septembrie 2013, 09:50

    e a lu’ Chinezu’, aia e! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 3 septembrie 2013, 10:11

    O fi sigla unei noi emisiuni TV…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 3 septembrie 2013, 10:41

    „până mai pe seară” … hai frate, nu ne mai fierbe atata ! … aaaaaa, tiiizing … inteleg … biiine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 3 septembrie 2013, 10:47

    Pregătești un rebranding? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 3 septembrie 2013, 10:50

    Te apuci de pescuit? :)Pentru ca in acest sport iti trebuie „brand” nu gluma.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 3 septembrie 2013, 12:59

    Bravo ma! In sfarsit te dai pe fata! Le zici oamenilor ca am lucrat impreuna si le arati cum rupe bradnuț tau chimesa! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 3 septembrie 2013, 13:29

    Eu am facut imediat asocierea cu un vers din tinerete:
    „Sticla sa fi fost de fier, ce brand aveam” :)
    Eu cred ca nu este vorba despre marketing, ci despre brand ca demunire slang a bratului.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. Dan
    marți, 3 septembrie 2013, 15:49

    Dupa poza cu fdc ti-ai dat cu brandu in tesla, sau cum era.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. marți, 3 septembrie 2013, 22:57

    Îți deschizi sală de fitness?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. miercuri, 4 septembrie 2013, 08:35

    O marca de bere, sigur ! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. miercuri, 4 septembrie 2013, 18:47

    E legat de cartofi cumva?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. makisse nefrega
    miercuri, 4 septembrie 2013, 23:05

    seamana cu monumentele pe care neavind alternative te izbesc la fiecare limita de judet capabile sa-ti provoace (din punct de vedere artistic)starea de extaz(de genul maciuca in moalele capului) Cu referinta la titlu parerea mea este ca,,everything is wrong”dar numai in ce priveste forma,nu continutul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. vineri, 6 septembrie 2013, 11:01

    Asta-i palnie pentru bere, normal…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. sâmbătă, 7 septembrie 2013, 11:51

    Este ultuma bucatica din „Coloana infinitului”, lucrarea lui Brancusi. Iar faptul ca e putin detasata de restul, simbolizeaza faptul ca vrea de acum sa urce, sa evolueze singur.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde