10.12.2016

În loc de înjurătură

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Probabil că sunt un mare cretin dacă îi doresc, măcar un pic, aşa micuţ, celui care a tras în băiatul neînarmat să intre şi în el un glonţ şi să îl doară ca dracu. Nu să moară, chiar nu să moară, cum să îmi doresc aşa ceva, terminaţi cu prostiile, doar să simtă şi el ce l-a făcut şi pe amărâtul ăla să simtă.

Da, aşa este, aveţi dreptate, sunt un ticălos…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ipocriţilor!

– Am făcut un viral! – Du-te, măh, cu vaca…

12 comentarii

  1. luni, 19 august 2013, 08:32

    Putea foarte bine sa traga dupa vrabii, asa cum au facut ceilalti. Dar nu, canalia a vrut sa loveasca.
    Dar cum ramane cu canalia care i-a dat ordin sa traga in oameni neinarmati ? Ea nu merita ceva pe masura ?
    Si cum ramane cu canalia care sustine politic canalia care a dat ordin ? Ea ce ar merita ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 19 august 2013, 09:06

      Nu vreau sa merg atat de departe pe cat mergi tu pentru ca m-ar apuca o depresie si mi-as rupe 4 dinti scrasnind din ei…

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • luni, 19 august 2013, 09:28

        Bine, dar să nu uităm că peştele de la cap se-mpuşcă !

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  2. luni, 19 august 2013, 09:47

    MERITA SA MAI COMENTEZ?
    sunt de parere ca (editat de chinezu pe motiv ca ma scrabeste rasismul, de orice forma ar fi el si din partea oricui).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 19 august 2013, 10:08

      Cum o atitudine de asta este inacceptabila pentru mine, doar ti-am editat comentariul, nu ti l-am sters de tot. Dar considera ce zic un avertisment. Cu mentiunea ca m-ai intristat cumplit cu rasismul asta grobian.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. luni, 19 august 2013, 10:29

    La ce te poti astepta cand te duci spre oameni inarmati? Prea multe pocnituri, prea multe zgomote, prea multa tensiune. Titlul zice: „armata impusca protestatari pasnici”. Tie ti se par pasnici oamenii aia? Si apoi, au dat jos un guvern, au ales democratic un nou presedinte, pe care l-au dat jos. Se bat degeaba.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 19 august 2013, 10:44

      Iti respect dreptul la a avea o parere. Dar parerea ta in cazul de fata nu. Cu mentiunea ca, fireste, o astfel de gandire spune multe despre tine. Cum spune si ce am zis eu mai sus despre mine. Nu lucruri bune, desigur.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  4. luni, 19 august 2013, 11:29

    Singurul lucru care mi-este clar este că acel domn nu reprezenta sub vreo formă o ameninţare.
    Mai departe, cum aş reacţiona în condiţiile acelea, mai ales că aş avea şi ordine de respectat, nu mai pot spune. Şi, din fericire, nici nu am şansa să găsesc răspunsul la aşa ceva.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 19 august 2013, 11:39

      Discutia despre executarea ordinului cand vine vorba de viata cuiva si propria decizie este una lunga si care nu se va finaliza niciodata. Nici eu nu as fi tras daca era in locul militarului. Dar, pe de alta parte, vorba ta, bine ca nu suntem pusi in astfel de situatii…

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  5. luni, 19 august 2013, 21:03

    Ce se întâmplă acum acolo te face să crezi că nu eşti în 2013 când oamenii, cică, ar avea drepturi.
    Armata ar trebui să fie cu poporul!
    Mi se pare inadmisibil să împuşti nişte civili neînarmaţi. Du-i la puşcărie, bate-i, fă-le altceva dacă ai ordin de sus, dar nu-i împuşca/omorî.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Cristi
    marți, 20 august 2013, 17:26

    un ticalos care cam are dreptate :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. Andreea
    miercuri, 21 august 2013, 14:00

    Mdah, si asta se intampla in 2013…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde