10.12.2016

Recensământul bloggerilor sportivi. Echipa Bloggerilor are nevoie de voi!

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Notă: această postare are două capitole. Scurte şi rapid citibile, căci, fireşte, avem treabă.

Capitolul 1

Căutăm boggeri alergători, înotători şi biciclişti pentru TriChallenge

Toate detaliile despre „recrutare” le aveţi aici. Eu spun doar că cei de la Smart Atletic sunt partenerii noştri de ceva vreme şi sunt de mare, mare angajament şi că au fost deschişi către blogosferă de multă vreme, lucru pentru care le mulţumesc şi pe această cale :)

Capitolul 2

Recensământul bloggerilor sportivi

Ia băgaţi voi în comentarii colea jos care cam ce sport vă coafează şi pe care aţi vrea să îl prestaţi în compania altor bloggeri şi nu numai. Nu de alta dar îmi şopteşte o păsărică mută-ţi cuibul cum că ar fi şi păcat să nu avem mai multe sporturi la care Echipa Bloggerilor să fie reprezentată cu talent :D

Hai cu  înscrierile!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cum am aflat eu că, de fapt, România este doar mahalaua vecină

Hai să învăţăm 2.0 împreună: cum să faci review unei aplicaţii. Studiu de caz: Seven Drive

28 comentarii

  1. marți, 6 august 2013, 10:59

    O să răspund la capitolul 2 :)
    Tenis de câmp, tenis de masă, fotbal, baschet, badminton, volei, handbal (ultimele două ceva mai puţin exersate în ultimii ani). La care se mai pot adăuga ceva mai puţin sportivele biliard şi bowling :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 6 august 2013, 11:00

    Eu vreau handbal, chiar mă „plângeam” zilele astea că n-am mai jucat handbal de ceva vreme (deşi sunt mică de statură zic eu că fac treabă bună în poartă :D)
    La primul capitol îţi spun scurt alergătoare şi inotătoare nu-s cine ştie ce, iar biciclistă sunt o idee mai bună :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 6 august 2013, 11:03

    Eu vreau role.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 6 august 2013, 11:05

    La prima parte nu ma bag, ca ma depaseste si sportiv si pe dreapta, insa la capitolul 2 mentionez cateva sporturi pe care le practicam in mod regulat pe la Craiova Sport Meet: tenis de masa, basket, fotbal, tenis de picior. Ma mai descurc onorabil la badminton, volei si …table :) Spor(t)!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 6 august 2013, 11:11

    Ping-pong, tastat-viteză :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 6 august 2013, 11:19

    să le luăm în ordine: ciclism șosea, mtb, triatlon, minifotbal, tenis de masă, tenis de picior, bowling. cam astea sunt la care m-aș băga oricând cu plăcere.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 6 august 2013, 11:23

    eu baschet. dar imi trebuiesc niste antrenamente. n-am mai jucat de mult timp :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 6 august 2013, 11:24

    La capitolul 2 m-aş putea băga la baschet, alergare (dacă facem vreo ştafetă sau ceva) ori pedalat. Mă mai pricep la handbal, dar mai bine joc de pe banca de rezerve decât din teren. Sunt bun la handbal pentru că pot alerga mai mult decât adversarii. :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 6 august 2013, 11:41

    Alergare, volei, biliard, sah, uneori tenis. Si table, am incheietura fina.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 6 august 2013, 11:56

    Apai eu deja am avut ocazia sa particip in echipa bloggerilor la ciclism si la fotbal. Sporturile care le practic cel mai bine.

    Imi place si tenisul de masa destul de mult, mai ales ca in ultima vreme l-am practicat ceva mai des. Baschet nu am mai jucat de mult, dar cred ca m-as descurca. In rest, imi plac multe sporturi, dar nu am practicat multe din ele prea des.

    Cert e ca nu o sa fiu in echipa de volei a bloggerilor, sunt varza la asa ceva…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 6 august 2013, 12:14

    Snowboarding, tenis de masa, tenis de picior, alergare, inot, ciclism, biliard, darts, sah, table, poker si, de la sine inteles, fotbalul. Astea imi plac.

    Altfel, as incerca orice sport pe care nu l-am facut pana acum: parasutism, kiting, surfing etc.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 6 august 2013, 15:37

    Capitolul 1: un rinocer aflat la pubertate nu poate practica astfel de sporturi extreme. Apar riscuri de genul: leşin prin inconştienţă, ruperi de pedale şi nu de ritm, dislocări masive şi inutile de apă urmate de scufundări stil piatră de moară sau topor.

    Capitolul 2 stăm mai bine: fotbal, tenis de câmp (mândru semifinalist al Cupei Bloggerilor – ştiu, mi-au murit lăudătorii), tenis de masă, tenis de picior, baschet, volei, mersul pe role, bowling, halbere – pardon, fără ultimul, că nu e încă sport

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 6 august 2013, 15:45

    La capitolul 2 as putea spune: fotbal, tenis de picior, tenis de masa (nu-s experit, dar treaca-mearga), biliard (le mai nimeresc), handbal, tenis de camp (iarasi, nu-s expert), volei si baschet.
    Capitolul 1 e lipsa momentan, vad din octombrie cand ma plasez strategic la capitala. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 6 august 2013, 15:46

    fotbal blogosferic!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 6 august 2013, 16:17

    inot, tenis de masa, handbal, tenis cu piciorul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 6 august 2013, 18:09

    Eu m-as baga la sah in primul rand si apoi in functie de conditia fizica la cricket si curling :)
    Stau mai rau la conditia fizica, daca as mai da jos vreo 10 kg m-as misca mai bine si in alte sporturi poate ciclism…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 6 august 2013, 19:23

    Eu ma pricep la sticlism, pardon, ciclism :D si fotbal bineinteles.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 6 august 2013, 21:03

    Dacă este să fie vreodată nevoie să reprezint blogosfera ca membru al echipei bloggerilor, as face-o la ciclism de sosea, ciclism montan, bowling, handbal, fotbal, tenis, biliard, darts, tenis cu piciorul.

    Aia cu echipa de triatlon mi se pare o chestie faină, dar înscrierea e prea greoaie.

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  19. marți, 6 august 2013, 23:22

    Stimabililor, vad ca tenisul de masa are ceva adepti, asa ca pana se fac echipele blogosferice, daca ajungeti prin Craiova va astept la un ping-pong (avem masa de tenis la serviciu, deci gratis) si la o bere. Spor(t)!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. miercuri, 7 august 2013, 09:06

    Mie-mi place inotul si ciclismul. Pe langa faptul ca-mi plac, le pot practica. Spre deosebire de fotbal, la care doar ma uit :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. miercuri, 7 august 2013, 12:17

    Halbere si coniac-canoe … se pune ?

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  22. miercuri, 7 august 2013, 13:17

    Well, n-am mai jucat un basket cu bloggerii de 2 ani, de cand am plecat din Iasi.

    Nu m-ar deranja sa ne vedem asa, saptamanal, la o miscare, mai multi. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. miercuri, 7 august 2013, 17:16

    Pot spune că iubesc orice sport, de echipă sau individual. Preferatele mele sunt rugby-ul și handbalul, iar mai apoi urmează fotbalul, tenisul de câmp sau voleiul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. joi, 8 august 2013, 09:19

    Am sa raspund la capitolul 2 ! :)
    La orice ora din zi sau noapte, eu tot handbal si fotbal as alege, dar echipa bloggerilor la fotbal e full deja, deci ar fi ok si in cea de handbal ! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. joi, 8 august 2013, 12:46

    Ar fi bine sa nu fie doar „pe foaie” astea… Ca de cate ori am incercat, fie singur, fie cu ajutoare mai mari sa scot bloggerii la o miscare ceva mai atipica (altceva decat clasicele fotbal, handbal etc) m-am trezit cu multe confirmari si putine prezente…

    Au incercat si simpaticii de la Smartatletic tot felul de scoateri la miscare,nu le-a reusit tot timpul…

    Acum sunt plecat putin offline in concediu, fara prea mult acces la net, insa cred ca ma bag la trichallenge, chiar daca am ramas in urma tare cu antrenamentele. Dar fiind client fidel poate intru :).

    Referitor la punctul 2, m-as baga oricand la tenis de masa, tenis de picior, alergat, biciclit, badminton, volei, sporturi ceva mai extreme si de ce nu tot ce tine de wellness.

    Toate bune, spor(t) in toate!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. joi, 8 august 2013, 14:43

    Na, ca facui si-un recensamant sportiv la Craiova Blog Meet.
    http://danielbotea.blogspot.ro/2013/08/craiova-sport-meet-x-11.html
    4 x Ping-Pong + 4 x Basket + 3 x Fotbal = 11. Nu-i chiar rau, iar in weekend sper sa fie Craiova Sport Meet #12.
    Spor(t)!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. joi, 8 august 2013, 16:46

    OOOooo … Deschid cu tenis, snowboard si basket. Pentru restul mai negociem.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. vineri, 9 august 2013, 21:33

    @Chinezu, apropo de mers pe bicicleta, iata ce poate sa faca un confrate de-al tau:
    http://ciclist.wordpress.com/2013/08/09/video-cum-sa-transporti-o-saltea-pe-bicicleta/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde