02.12.2016

Cum vi se pare Reţeaua Cetăţenească de Martori Electronici?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Ce vedeţi mai jos este propunerea lui Constantin Teodorescu. Am preferat să fac un screen shot, ca să nu fiu acuzat că denaturez, că alea alea. Eu doar vă invit la discuţie. Dacă doriţi şi dacă poftiţi, fireşte.

teo

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Propun mutarea Curţii Constituţionale la Arcuş, judeţul Covasna

Dovada irefutabilă că consilierul prezidenţial Lăzăroiu este un Lăzăgherţoiu

9 comentarii

  1. marți, 11 iunie 2013, 18:19

    Nici n-am apucat să pun propunerea pe Facebook și uite că „Adevărul” a venit cu un articol din care se vede necesitatea și utilitatea unui astfel de „Rețea Cetățenească de Martori Electronici”: „Chiar dacă programul a demarat oficial luni, unii colectori „au furat startul“ şi au distribuit vouchere încă de vineri sau de sâmbătă.”
    http://adevarul.ro/economie/stiri-economice/tichetele-rabla-s-au-epuizat-intr-o-ora-centre-colectare-au-furat-startul-programului-1_51b73712c7b855ff567fc499/index.html

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 12 iunie 2013, 10:40

    NUUUU!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 12 iunie 2013, 10:58

      Ok, respect opinia fiecaruia, da-mi te rog si o idee si un feedback de ce nu ar fi bine.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. miercuri, 12 iunie 2013, 11:53

    Ar fi ceva interesant ,dar ar insemna sa fi prezent cit mai mult pe net ,daca se poate si pe ceva TV-uri ca sa poti spune ca ai vazut in direct.In plus daca e doar intre noi fara a fi ceva oficializat,nu stiu pe cine ar interesa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 12 iunie 2013, 17:15

      Pentru a condensa mesajul, n-am dat toate explicațiile! În valuta virtuală BitCoint, calculatorul este cel care stă în rețea și prin anumite calcule „validează” un bloc de tranzacții. Eu am redus explicațiile la minim posibil pentru a nu intra în amănunte. Ideea este că foarte multe calculatoare primesc un bloc de mesaje și fac ceva asupra lui și la final, îți cer (de formă) un fel de aprobare din partea utilizatorului că el a „validat” un bloc de „declarații”, hai să-i zicem ca un fel de „captcha”! Deci nu înseamnă să stea omul pe net tot timpul și să zică „Da, am văzut” , „Nu asta n-am văzut”. De fapt este „Da, sunt un om și am fost prezent aici la calculator miercuri 12 iunie la ora 17:15 când calculatorul mi-a solicitat să fiu martor că el a validat un bloc”. Cam așa ceva!

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  4. marți, 2 iulie 2013, 17:18

    Eu cred ca e mai usor sa falsifici folosind calculatorul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 13 iulie 2013, 17:06

    felicitari entru articolele ever grenn
    am ajuns la tine cautand pe google romania ” ce este un videoblog”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde