09.12.2016

Cum au cumpărat cei de la agrafa.ro această postare cu doar 150 de lei

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Aşa cum am promis, voucherul de 150 de lei este deja în Gift Shop, aşa că vă invit să puneţi mouseul pe el :D

—————————-

Dap, #truestory. Fix 150 de lei îi costă pe cei de la agrafa.ro această postare. Şi nici măcar cash, ci ca voucher cheltuibil (uh, ce cuvânt…) pe siteul lor. Întrebarea vine, de un firesc absolut, de ce am făcut asta? Răspunsul este unul de o simplitate de un firesc şi mai absolut (da, ştiu, absolut nu are grad de comparaţie, pentru că de aia este absolut): pentru că pot şi pentru că vreau. Să le luăm pe rând.

1. Pentru că pot. Am spus, o spun şi o voi repeta mereu că am cea mai frumoasă meserie din lume. Asta nu pentru că fac ce vreau – cum atât de puţin nuanţat afirmă unii – ci pentru că pot să aleg ceea ce vreau să fac.

2. Pentru că vreau. Voucherul de 150 de lei nu îmi rămâne mine, nu eu o să îl folosesc. Ci unul din cei peste 700 de bloggeri înscrişi în Campionatul Naţional de Blogging. Pentru că doar cei înscrişi o să poată să îşi achiziţioneze acest voucher cât de curând în Gift Shop şi să îl folosească după pofta lor. Dar, dacă ar fi să aleg ceva de pe site, aş alege să „sparg” voucherul pe nişte rame foto personalizate (ehe, mare digital person mai sunt şi eu, recunosc…).

Cam asta este, stimabililor. Cei mai atenţi dintre voi au înţeles din rândurile de mai sus că mi-e foarte greu să nu sesizez o oportunitate atunci când îmi vine în faţa celor doi ochi proprii şi personali. Oportunitate în a oferi posibilitatea unui confrate blogger de a obţine un beneficiu din ceea ce face. Drept pentru care, poftiţi de voila.

Servim patria 2.0!

 

 

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Vă invit să cunoaşteţi doi învingători. Şi să îi salutăm cu respect!

Auzi, mare blogger, dar nişte căşti la care să şi auzi ceva nu ne luăm şi noi?

14 comentarii

  1. miercuri, 8 mai 2013, 17:02

    ai luat de 15 ori mai mult ca mine…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 9 mai 2013, 08:00

      Pai tocmai aia e, ca nu am luat. Ba chiar, daca ma gandesc bine, ai putea sa iti tu voucherul. Din Gift Shop :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • joi, 9 mai 2013, 11:42

        aia fac acum. apropos, cu iron chinezu cum a ramas treaba? sa nu fie in weekendul asta ca-s in curtea de arges…

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  2. miercuri, 8 mai 2013, 17:55

    He he. Eu m-aș fi mulțumit și cu 100 lei sau mai puțin.
    Acum despre acest voucher, cu siguranță n-ar strica. Cred că am nevoie de niște cărți noi de vizită :)

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 9 mai 2013, 08:01

      Asta-i spiritul, cum ar spune un congolez pe Costele de Azur :D Aia e idee, serios, cine are nevoie poate sa ia voucherul din Gift Shop.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. miercuri, 8 mai 2013, 19:38

    sunt tare simpatici cei de la agrafa.ro
    si isi fac treaba super bine :)

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 8 mai 2013, 19:46

    Eşti generos!

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 9 mai 2013, 00:33

    Scump, uite, la Spanac era mai ieftin :))
    Trecând de glumă, pare-se că deja afacerea începe să fie apreciată :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 9 mai 2013, 07:56

    Intr-un articol mai vechi ai scris despre faptul ca se poate scrie despre ceva pentru simplul fapt ca-ti place acel produs, etc. Tind sa cred ca si ce fac cei de la agrafa iti surade.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 9 mai 2013, 08:03

    Cosmina, BogDan, gabi
    Am tot auzit de cei de la agrafa.ro, am vazut ca se misca mai cu talent, dar nu am analizat ce si cum. Daca ziceti voi ca sunt ok, cum as putea sa va contrazic? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 9 mai 2013, 13:28

    Scump domne’, scump. Dincolo era mai ieftin :) Da’ daca se baga la GiftShop e pe jumatate iertata. Cealalta jumatate trebuie licitata. Spor!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 9 mai 2013, 14:29

    Mie-mi place cum ai pus problema-n titlu.
    Frumos din partea ta. Am sa stau cu ochii pe voucher, pentru ca-mi fac ochi dulci cartile alea plasticate incolore :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 10 mai 2013, 14:38

    150 ron, nu strică la nimeni. Multă sănătate

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. duminică, 12 mai 2013, 23:54

    peste 40 de zile pana la incheierea licitatiei. o sa uit de voucher.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde