09.12.2016

Ou sont OZNurile alea d’antan?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Întrebarea mea în această zi mult prea călduroasă ca să nu ne amintească de căldura din această mini-vacanţă este următoarea: de ce tocmai acum, când toată lumea are telefoane capabile să filmeze şi să fotografieze orice OZN care îşi bate planetara şi îşi înfoacă jiglerul prin natura noastră planetară, de ce tocmai acum, deci, nu reuşim să filmăm sau să fotografiem nici măcar unul singur la modul corespunzător?

Avem următoarele variante de lucru:

1. OZNurile nu există, deci evident că nu avem cum să le prindem pe pelicula 2.0, cum ar veni.

2. Şoferii OZNurile sunt atât de deştepţi încât s-au prins că noi avem acum scule deştepte şi au trecut pe modul invizibil sau ceva.

3. Să se găsească legătura dintre social media şi ce am scris eu aici.

 

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Top comentatori chinezu.eu pe aprilie 2013

Câte echipe ar trebui să finanţeze un consiliu local?

18 comentarii

  1. marți, 7 mai 2013, 14:20

    soferii oznurilor au chat’ul off [ca pe facebook].
    daca nu zic ei nimic, noi nu ne prindem ca sunt p’aici.

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 7 mai 2013, 14:56

      Facem rapid Grupul celor care nu cred ca soferii de OZN stau pe facebook chat? :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. marți, 7 mai 2013, 14:38

    Eu cred ca uita sa-si actualizeze statusul pe Facebook/Twitter/Google+

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 7 mai 2013, 15:00

    E scump cherosenul asa ca le tin la sol :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 7 mai 2013, 15:00

    – Care e asemănarea dintre OZN-uri și bloggerii care nu scriu pentru trafic & bani?
    – Toată lumea vorbește despre ei, dar nimeni nu i-a văzut …

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 7 mai 2013, 15:02

      De pe ce planeta esti matale, nu te supara, conita, de le stii asa cum le stii? =))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • marți, 7 mai 2013, 15:11

        Acum scriu de undeva din constelația Pișcotului. :)))
        Am nimerit-o sau mai încerc?

        (Hint: eu zic să spui c-am nimerit-o că cine știe ce porumbel îmi mai scapă =)) )

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
        • marți, 7 mai 2013, 15:14

          Io nu stiu astronomie de asta 2.0, asa ca nu ma bag, ma intelegi. As mentiona, totusi, sa ai grija sa nu cumva sa esuezi pe un asteroid inghetat si fara suflet, unde nu poate sa ajunga nici un cavaler alb sau, dupa caz, gri bombon :D

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
  5. marți, 7 mai 2013, 15:01

    atunci nu exista :)

    pentru ca era o vorba: nu esti pe facebook, nu existi!
    si’apoi cu atatea super oferte la internet mobil, nu cred ca nu’si permit.

    Thumb up 0 Thumb down 1

    Răspunde
  6. marți, 7 mai 2013, 15:14

    Să răspund la variantele tale de lucru ar fi imatur chiar şi pentru mine. Că extratereştri există o ştiu şi alţii, care nu sunt cu capul în nori. Există rapoarte oficiale ale unor piloţi, cosmonauţi şi a altor martori la fel de puţini credibili.
    Numai că ei au nişte misiuni precise. Nu se gândesc să stea să le facem noi poze, fiindcă nu vor să prezinte tendinţa modei intergalactice. Nici eu nu ştiu de ce nu aterizează şi ei, ca nişte fiinţe cumsecade, bunăoară în Piaţa Victoriei, în faţa guvernului. Poate fiindcă opoziţia de la noi ar avea de cârtit şi vor să ne menajeze sentimentele. Şi apoi, ai văzut că ei n-au nevoie de turn de control, de cosmodroane sau aeroporturi. Unde văd un lan de cereale, acolo se reped. Acum, ai şi tu dreptate, ar trebui să lase şi ei un mesaj de genul: „Mă băieţi, în data de… aterizăm în lanul de porumb de lângă autogara…” Aşa ar fi civilizat. Să se prezinte şi ei, să ţinem legătura pe Facebook, să-i aşteptăm cu pâine, sare, o măslină, o drojdie de bere, dar vezi bine, sunt cam necivilizaţi pentru o civilizaţie avansată…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 7 mai 2013, 15:17

      Pai nu? Adica nu de aia avem si posibilitatea de hang out?
      Maaaah, ia stai ca acuma m-am prins! Mai stii eventurile pe facebook la care se anunta 38.000 de participanti si vin doar 132? Pai ceilalti sunt extraterestrii, e clar! =))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  7. marți, 7 mai 2013, 15:51

    N-ati ghicit … au fost, ne-au vazut, le-a trecut.
    Poate ca mai revin peste vreo mie de ani sa vada daca a mai ramas ceva din planeta albatra.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 7 mai 2013, 15:54

    eu cred ca de fapt ei ne-au facut poze noua si or sa le puna pe facebook in curand.

    or sa taguiasca pe toata lumea de aici.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 7 mai 2013, 20:57

    Poate ca nu se descurca foarte bine cu facebook-ul nostru pamantesc…oare au si ei unul? Cu siguranta…sau un blog, si acolo isi expun toate materialele …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 8 mai 2013, 09:17

    „The only real proof that there is intelligent life in outer space is that they have never tried to contact us.” Bill Watterson

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  11. Malina
    miercuri, 8 mai 2013, 13:18

    Ils sont a la plage, sur leur planete :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 8 mai 2013, 14:41

    De la bere :) Be, repede a trecut asta!!! O fi fost ozeneu sau ce 2.0 al meu sa fie altceva? Parerea mea! Hai noroc!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde