06.12.2016

Cum vi se pare un eveniment Heinekinezia?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Denumirea de Heinekinezia nu îmi aparţine. Ionuţ Bunescu a scos-o la nici nu mai ştiu ce eveniment organizat de Heineken. Păi la câte au făcut şi – de fapt asta este important – la câte am participat eu :)) normal că nu mai ţin minte.

De când a zis Ionuţ asta, mă tot gândesc că ar trebui să facem o conferinţă dezbatere masă rotundă seminar petrecere :D pe care să o numesc Heinekinezia. Să fie una tematică. Adică „vii la petrecere numai dacă…„. Ei bine, aici ia veniţi voi cu propuneri cam cu ce tematică v-ar coafa să fie petrecerea. Dacă aţi vrea să participaţi fireşte. Şi dacă simţiţi că aveţi feng shuiul potrivit pentru aşa ceva :D

Până vă gândiţi voi ce şi cum, ia uitaţi un ebook realizat de Heineken cu ocazia evenimentului de 140 de ani. La care, fireşte, am fost şi la care, desigur, am băut Heineken la draught servit ireproşabil!

IMG_2378 (Medium)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Am primit 4578 euro ca să scriu postarea despre 4inmasina.ro

Căutăm doi bloggeri pentru 8 zile în Thassos

31 comentarii

  1. marți, 30 aprilie 2013, 11:30

    Vii la petrecere numai dacă vocabularul tău este format din mai mult de 50 de cuvinte şi ştii să le şi aranjezi frumos în frază când le rosteşti :)) Pun pariu că nu ne adunăm mai mult de 10 :))

    Thumb up 3 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 30 aprilie 2013, 11:38

      sustin! :)

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
    • marți, 30 aprilie 2013, 11:43

      Alo, Gramtikinezia o facem alta data. De data asta nu trebuie sa scriem eseuri, si ci sa le bem, cum ar veni :))

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
      • marți, 30 aprilie 2013, 11:46

        nu stiu ce si cum faceti, da’ pe mine sa ma luati. am baut atata cafea in ultima vreme, incat mi-e frica sa nu uit cum se bea berea! :)))

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
        • marți, 30 aprilie 2013, 11:49

          Mda, trebe sa facem o intervention. Ca dupa aia o sa ne iei cu berea e piscacioasa si cam rece si cam necolorata si cam fara cofeina :))

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
  2. marți, 30 aprilie 2013, 11:38

    Și-așa trebuia să dai berea aia… :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 30 aprilie 2013, 11:44

      Bre, ce imi scoti ochii cu berea aia… :)) Bine, bine, m-ai convins. Din nou. My people will contact your people :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  3. marți, 30 aprilie 2013, 11:41

    Vii la petrecere doar dacă ai dispoziţie de „râsete şi glumete” :)) Si bere. Eu să ştii că vin:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 30 aprilie 2013, 11:43

      Şi DE bere, vroiam să zic. Mă emoţionai, fir-ar să fie:)))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • marți, 30 aprilie 2013, 11:47

        Despre bere e corect :)) S-a notat. O punem la rece. Pana ajungi tu de la Craiova se raceste oricum :D

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  4. marți, 30 aprilie 2013, 11:49

    Despre fotbal! In felul asta indeplinim si conditia propusa de Bogdan cu minim 50 de cuvinte: Lung, Negrila, Tilihoi, Stefanescu, Ungureanu, Geolgau, Beldeanu, Ticleanu, Balaci, Crisan, Camataru, Boldici, Cartu, Irimescu, Purima (astea sunt primele 15, restul la petrecere :D)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 30 aprilie 2013, 11:58

    „vii la petrecere numai dacă” te costumezi ca la bal mascat
    Ar iesi niste poze cool :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 30 aprilie 2013, 11:59

    Ououu, bereee! :lol:

    ‘Ncep comentariul, cu una debitată de mine: :lol:

    Berulina
    de Tury

    Matusalemică-n generații, cu-n look de invidiat,
    De la sumerieni și până azi, puțin s-a schimbat.
    ‘Nveșmântată-n halbă, îți dă hormonii peste cap
    Iar spuma te atrage irezistibil nasul să-l bagi!

    Pe Google Earth de-ar fi și traficul băutorilor de bere,
    L-ar întrece pe cel rutier! Din start i-ar face pulbere!
    E prezentă în ale lumii unghere și acolo mândră transpiră-n frigidere;
    Toamna, iarna dar și-n această primăvară, îmi mișc shape-urile spre crâșmă, cu plăcere!

    Iar acum, dau curs postării:
    „Vii la petrecere numai dacă
    Dar făr’de nici-un parcă!
    Ești vesel, vorbăreț, fără-o față de barcă
    Și cu starea-ți, să te dai-n stambă!”

    :lol: Mno

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 30 aprilie 2013, 12:03

    Eu nu pot veni da’ o idee va dau. Fiecare sa poarte ceva de culoare verde :) no, e buna? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 30 aprilie 2013, 12:06

    tema petrecerii: anii 50
    vii costumat intr-o tinuta din acea perioada si obligatoriu cu doua heineken (una pentru tine si una pentru partenerul tau de dans).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 30 aprilie 2013, 12:16

    Vii la petrecere numai daca razi si socializezi cu restul mesenilor. Stiu eu de ce zic asta :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 30 aprilie 2013, 12:25

    Vii la petrecere numai daca esti bautor profesionist de Heineken si te tin picioarele sa te hahai impreuna cu Chinezu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 30 aprilie 2013, 12:29

    Pai daca ideea cu verdele s-a luat (era cea mai simpla, ce naiba), sa vina oamenii imbracati cu 140 pe ei. Ori cu „140” scris pe ei, ori cu 140 de pixuri agatate de haine, ori cu 140 de culori aruncate pe-acolo, chestii din astea extreme. (140 de aici http://heinekenromania.ro/ebook/)
    Daca nici asa nu va place, sa fie o petrecere cu multa spuma in pahare si pe langa (I used to love foam parties sau cum le zice cand eram mai mica si in putere) :))
    Sau sa se costumeze in nume de beri exotice (Weihenstephan, Primator Doble, Guiness) .:D (Recunosc ca asta e un eveniment mai generalist, nu axat pe Heineken)
    Sau sa se costumeze in mancarea potrivita pentru bere (covrigei, alune, seminte :)), chipsuri, porc, etc). :))
    Daca mai am idei, jur ca vin cu ele!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 30 aprilie 2013, 12:38

      Era simpla. Da’ cand spui Heineken implicit spui verde si invers :)

      Thumb up 0 Thumb down 1

      Răspunde
      • marți, 30 aprilie 2013, 13:32

        Sunt multe beri cu verde, nu e chiar atat de implicita treaba.

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
        • marți, 30 aprilie 2013, 14:19

          Aici este vorba strict de heineken. Articolul face referire la ea

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
  12. marți, 30 aprilie 2013, 12:33

    Vi la petrecere doar daca stai pana a doua zi, pentru ca altfel nu iese treaba cum ar trebui ! :D

    P.S: eu vin… stau si trei zile :))

    Thumb up 0 Thumb down 3

    Răspunde
    • joi, 2 mai 2013, 13:26

      Tu esti singurul care VI cu un singur I. Probabil l-ai baut pe cel de-al II-lea. Te iertam, invatatul pentru bac e stresant :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  13. marți, 30 aprilie 2013, 13:49

    La o petrecere, s-ar putea să beau o jumătate de pahar de bere, cu toate că sunt antialcoolic. Dar întotdeauna am vrut să acţionez maneta aia, să văd cum se umple halba şi, deşi spuma depăşeşte nivelulrepientului, totuşi, nu se revarsă… Te invidiez!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 30 aprilie 2013, 14:03

    Vii la petrecere numai daca ai bere la tine :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 30 aprilie 2013, 14:20

      Cred ca ai vrut sa zici: ”Vii la petrecere numai daca ai bere la tine pentru TOATA LUMEA, nu? :)))

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
  15. marți, 30 aprilie 2013, 18:23

    vii la event numa daca ai o idee buyna penbtru o noua reclama… caci in ultima vreme n-am prea vazut reclame misto. poate aia de la cosmote cu profa…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde