10.12.2016

Cine îmi adresează o întrebare despre blogging care să mă pună în încurcătură?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: După cum puteţi deja vedea la locul faptei, muncesc de zor acolo. Căci întrebările sunt – că nu ştiu cum să o zic altfel  – excelente! Vă aştept şi pe voi cu întrebări. Dar să fie de alea grele, because I am on fire :))

———————-

Vă spun din start că nu ştiu când mă mai prindeţi voi în postura asta. Adică, practic, să fiu OBLIGAT să vă răspund, indiferent de ce aţi întreba. Pentru că aşa este fişa postului, ca să zic aşa. Deci, ca să nu o mai lungesc, eu zic să profitaţi la modul de-a dreptul barbar de această şansă unică dar nu cred că irepetabilă :))

Adică ia haideţi voi în aplicaţia asta simpatică realizată de Pireus Bank şi puneţi-mi întrebări despre blogging, social media, 2.0 în general. Ce întrebări vreţi voi. Căci ştiu că le aveţi. Cu menţiunea că întrebarea care o să îmi placă cel mai mult o să fie subiectul următorului material de pe platforma cu pricina. Precizez că voi răspunde doar acolo, în aplicaţie, întrebărilor voastre, să lucrăm organizat, tovarăşi!

Vă adresez şi o provocare. Pentru că vă ştiu competitivi şi material de Champions League, cum ar veni :D Vreau să văd cine îmi adresează o întrebare despre bogging care să mă pună în încurcătură. Nu de alta, dar mărturisesc sincer că eu nu mă pot gândi la nici una de acest fel… #aroganţă :D

Hai, loviţi-mă dur. Dacă aveţi cu ce, fireşte…

pireus

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ultimii imigranţi, primii europeni

Vă mulţumim :)

15 comentarii

  1. luni, 8 aprilie 2013, 08:36

    Daca ar fi sa renunti la blogging si la tot ceea ce inseamna activitate pe online, in ce conditii ai face-o si de ce? Ce te-ar putea convinge sa spui gata, stop, pana aici, mi-a ajuns?

    Daca intrebarea asta nu te pune in incurcatura, nu stiu care te pune atunci :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 8 aprilie 2013, 08:44

      Care parte din „Adică ia haideţi voi în aplicaţia asta simpatică realizată de Pireus Bank şi puneţi-mi întrebări despre blogging, social media, 2.0 în general.” nu ai inteles-o? :))

      Thumb up 1 Thumb down 0

      Răspunde
      • luni, 8 aprilie 2013, 10:38

        Pfuuu… complicat sistemul, cu like si alea-alea… recunosc, am citit printre randuri ca-s la birou si am de lucru.

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
        • luni, 8 aprilie 2013, 10:47

          Haide, bre, cum complicat??? Pentru cun blogger la valoare ta sa spuna asa ceva este precum ar spune Hagi ca e complicat sa dea gol din corner… =))

          Thumb up 0 Thumb down 0

          Răspunde
  2. luni, 8 aprilie 2013, 08:59

    Cand inaugurezi un „Blog de pensionar” ? :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. un muc
    luni, 8 aprilie 2013, 10:51

    de ce trebuie sa dau like unui produs care (poate) nu imi place ca sa iti pun tie o intrebare?

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
    • luni, 8 aprilie 2013, 10:59

      Nu trebuie sa dai Like, nu te obliga nimeni. O faci doar daca vrei sa iti raspund la intrebare. Pentru ca acolo, cum spunea, sunt oboigat prin regulile jocului sa iti raspund. Altfel poate nu am chef, timp, disponibilitate sa iti raspund. Asta este diferenta. Adica Pireus Bank, prin campania asta, m-a „angajat” sa va raspund, indiferent ca imi place sau nu. Iar asta costa, colegu :)) Glumesc, dar in esenta zic bine e zic, desigur :D

      Thumb up 0 Thumb down 1

      Răspunde
  4. luni, 8 aprilie 2013, 11:02

    Nu e o intrebare, e o acuza si nu din partea mea! :)
    HMB – :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 8 aprilie 2013, 21:55

    Salut domnule. Ma bucur enorm cand vad cate un om generos care alege sa impartaseasca din experienta lui. Toata stima si jos palaria pentru dumneata domnule!
    Ei acu e momentul sa te provoc:) evident in legatura cu bloggingul:) tine te tare pentru ca dau megatare.
    Sti cum se spune ca nu e bine sa ai de-a face cu prostul….
    Ei tocmai asta iti propun eu sa ai de-a face cu….mine :)) (sper sa apreciezi umorul).
    Crezi ca esti destul de dibaci sa ma faci pe mine sa inteleg mecanismele din spatele cortinei valului virtual, un nestiutor domnule in ale blogurilor ce mai un prost in ilegalitate, fara acte, sa fac un blog gratuit si care sa fie in cautari pe gogle, pe prima pagina in sa spunem 3 luni? Ei ce spui de asemenea provocare? Te prinzi sa fi mentor?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 9 aprilie 2013, 07:55

      Regula jocului este sa ma intrebi in aplicatie. Numai daca vrei, desigur :)) Si eu o sa iti raspund cu mare drag. Indiferent daca vreau sa nu :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  6. marți, 9 aprilie 2013, 07:48

    Am adresat, in aplicatie! Mi-a placut raspunsul!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 9 aprilie 2013, 08:00

      Ma bucur ca ti-a placut, imi place sa aud de astea, ca sa nu cred ca vorbesc singur ca televizorul :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  7. miercuri, 10 aprilie 2013, 00:46

    #aroganta merge pana acolo unde te pune cineva in dificultate, deci. Deci, te-a pus cineva in dificultate? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 12 aprilie 2013, 10:03

    De ce ai scris „Pireus Bank” de atâtea ori, dacă e „Piraeus Bank”?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde