09.12.2016

Cum ar fi să vedem o finală Sibiu – Bucureşti?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Astăzi este ultim zi în care puteți vota cele două orașe. Sibiul spală pe jos (mă scuzaţi :D) cu Buenos Aires (deşi e un oraş tare frumos, am avut plăcerea să îl colind niţel), dar Bucureştiul se luptă la baionetă cu Granada. Aşa că intraţi şi votaţi şi spuneţi altora să voteze.

Vă daţi seama ce mult ne-ar ajuta, ca ţară (pe parte turistică, zic), să avem o finală Bucureşti – Sibiu? Cât despre cât de importantă a fost social media de le noi în aşa ceva într-un episod viitor…

—————————–

Intraţi aici. Citiţi. Votaţi. Şi apoi discutăm. Şi ne facem planuri :D Hmmm, cu cine o sa ţinem dacă asta va fi finala…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Care este diferenţa dintre un vânzător de maşini şi un consultant auto?

Acesta este steagul bloggerilor pentru Olanda-România

17 comentarii

  1. miercuri, 20 martie 2013, 12:29

    haha. Sunt bucurestean dar tot cu sibiul as vota daca s-ar ajunge la un tete-a-tete :)))

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 20 martie 2013, 12:39

    Am votat cu Edinburgh şi Dublin. Doamne ajută :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 20 martie 2013, 15:17

      Ai putea sa imi explici motivul pentru care ai facut asta? De curios intreb.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • miercuri, 20 martie 2013, 16:46

        Hmmm, greu :) Da’ poate se rezolvă la o bere :))

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
  3. miercuri, 20 martie 2013, 12:51

    Locuiesc în București de când muma m-o făcut însă am votat cu Sibiu! Merită, zic :D

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 20 martie 2013, 13:15

    Pro Sibiu si eu.
    Desi m-am plictisit de mers cu metroul in fiecare zi :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 20 martie 2013, 15:18

    Bre, ce e cu trendul asta anti-Bucuresti? Nu va place sa fiti capitalisti? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • miercuri, 20 martie 2013, 15:48

      Capitalisti, capitalisti. Dar daca ar fi capitala o masina, n-ar trece itp-ul :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
    • miercuri, 20 martie 2013, 16:39

      Nu suntem anti-Bucuresti, suntem pro-Sibiu :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  6. miercuri, 20 martie 2013, 17:55

    Votat si in finala votez cu Sibiul

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 20 martie 2013, 19:39

    Sunt din bucuresti dar de 6 ani stau in Sibiu deci votez Sibiu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 21 martie 2013, 08:39

    Dupa numarul de voturi, Sibiul chiar are sanse sa castige.
    M-am abonat prin email la FoxNomad sa fiu sigur ca nu pierd ultimele runde. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 25 martie 2013, 15:38

    […] romaneasca – asa ca au scris bloggeri generalisti celebri -( personal, i-am vazut doar pe Chinezu, dar si pe Cristina Bazavan sau Vlad Petreanu pe Facebook), agentii de turism (am vazut la […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde