03.12.2016

Ce vrăji mai fac bloggerii. Unii, fireşte :D

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Hai să încep cu vraja FARMECătoare (remember?), adică despre bloggeriţele cu farmec :)

Sorin Neagu a lansat Amprenta Verde. Un proiect cu un potenţial enorm. Dar care aduce cu sine o provocare pe măsură. Îi ţin pumnii să îi iasă cum vrea!

Paval a lansat leapsaculturala.eu. Un proiect ambiţios. Şi plinde suflet. Pe care tare aş vrea să îl văd decolând :)

Ultima dată când am fost la Cluj-Napoca, mi-a povestit Adi Hădean despre Ovidiu Blag. Drept pentru care am început să îl urmăresc. Nu mi-a trebuit mult să îl bag in reader. Ba chiar puţin :))

Şi dacă tot vorbim de Hădean, presupun că ştiţi deja de Revista Bulevard şi despre Redacţia de Ştiri, proiecte de care respectivul s-a apucat la modul vârtos de ceva vreme :D

Biblioteca nevăzută. O idee excepţională. Cu adevărată excepţională. Nu ştiu a cui este, dar o sau îl felicit cu masiv simţ de răspundere :)

Prin Transilvania. În curând… :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Să învăţăm 2.0 împreună: diferenţa dintre „a scrie” şi „a posta”

Studiu de caz: Samsung Mob!lers şi bloggerii. Cu munca inclusă ca TVA

11 comentarii

  1. joi, 7 martie 2013, 09:16

    Multumesc pentru mentionare. Sper sa decolam si sa nu ne prabusim. ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 7 martie 2013, 09:28

    o recomandare pentru initiatorii acestor proiecte faine: sa vina sa le prezinte la Open Connect (http://www.facebook.com/groups/355893314491424/)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 7 martie 2013, 10:08

    Interesanta treaba cu leapsa culturala. Am vrut sa fac ceva de genul asta. Am vrut sa promovez obiectivele turistice din Bacau cu un amic. Insa a murit din fasa

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 7 martie 2013, 10:31

      Uite ca mi-ai dat o idee. Ia foloseste tu formularul de contact de acolo si spune ca vrei sa participi si facem in asa fel incat sa ajunga leapsa si la tine. Asa o sa ai ocazia sa promovezi Bacaul.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  4. joi, 7 martie 2013, 10:22

    danke schon, herr chinezu :D

    sa fie intr-un ceas bun! feedback-ul e pozitiv pana acum si treaba merge struna pentru a treia zi de cand amprenta e online :)

    brace yourselves ca vin si proiectele odata cu primavara :)

    Thumb up 2 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 7 martie 2013, 11:48

    A decolat leapsa culturala de la Craiova, ca avem si noi aeroport pe-aici :)
    http://danielbotea.blogspot.ro/2013/03/proiect-online-leapsa-culturala.html
    A zburat spre Bucuresti (Razvan Pacu) si spre Cluj (Alice Traveler), dar urmarim cu atentie traseul :) Multumesc pentru onoarea de a incepe eu, iar obiectivul cu care am inceput n-ar trebi ratat de domnu’ cel chinez cand ajunge in Craiova (si de niciunul dintre voi). Spor!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • joi, 7 martie 2013, 11:49

      Razvan Pascu, ca am mancat litere

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  6. joi, 7 martie 2013, 13:24

    Ce fresh par toate. Bravo tuturor celor care indrăznesc să facă efectiv ceva!
    E uşor să arăţi cu degetul şi să nu faci nimic. Şi mă bucur să văd oameni care fac efectiv ceva.

    Şi Ştefan a dat o idee bună cu Open Connect. Mi-am tot propus să ajung şi eu acolo cu training-urile şi webinariile Elance. Să mă dau mare, nu de alta. :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 8 martie 2013, 08:03

    Imi place asta cu biblioteca nevazuta !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 9 martie 2013, 18:49

    Foarte interesant Biblioteca Nevazuta. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde