25.06.2016

Cine mai intră în blogroll la chinezu.eu

Pe Alexandra am cunoscut-o acum ceva de genul 1 an, când îmi căutam colaboratori pentru bogdebere.ro. Şi, cum era firesc, ne-am întâlnit la o bere să povestim una, alta. Şi mi-a plăcut din start că e ca mine: râde mult şi din te miri ce :D Apoi Alexandra a început să scrie nişte texte lovitoare pentru secţiunea „Fetele şi berea„. Timp în care am cunoscut-o mai bine şi am aflat că este o mare, mare sufletistă. Ceea ce i-a mai adus o bulină roşie în catalogul chinezesc :D Şi pentru că acesta este un moment festiv – căci nu oricine intră în minunatul şi prea-stimatul blogroll chinezesc, profit de ocazie pentru a face două anunţuri.

Anunţul 1. Astăzi este ziua Alexandrei, deci LA MULŢI ANI!

Anunţul2. Alexandra se va ocupa de unul din proiectele noastre, cel cu aromă de cafea. Soon… :D

No bun, acestea fiind spuse, Alexandra intră de astăzi în blogrollul meu. Aştept berea la firmă :))

456218_367313876662991_330402580354121_1004103_1470747466_o-1024x669

Foto: Io, Sorin Neagu şi Alexandra la muncă :D

 

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Hai să învăţăm 2.0 împreună: Cum credeţi că a reacţionat social media something în acest caz?

Experiment 2.0: O săptămână fără chinezu pe twitter

15 comentarii

  1. luni, 4 martie 2013, 09:31

    Eu nu o cunosc personal pe Alexandra, da’ scrie într-un mare stil. Nu ai cum să nu o ai la suflet. Şi da, o citesc, chiar dacă nu sunt prea activă în comentarii acolo. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 4 martie 2013, 09:33

    Daca a ajuns in blogroll e clar ca se pricepe la ceea ce face.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 4 martie 2013, 10:20

    Si eu beau bere, asa ca pune repede mana si ma trece in blogroll….mare imi va fi mania de nu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 5 martie 2013, 07:50

      Sa inteleg ca a bea bere este o conditie „sine qua non” pentru a intra in blogrollul chinezesc? Inseamna ca nu am nicio sansa, nu mai beau de cand m-a muscat un caine si am facut antirabicul!
      Lasand gluma la o parte, Alexandra are un blog fain si merita! la multi ani Alexandra!

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  4. luni, 4 martie 2013, 10:32

    Sincer, pentru mine fetele degrab bautoare de bere sunt ceva ce ma fascineaza in permanenta. Cum naiba sa nu ai in gasca o astfel de fata. E ca o „specie” aparte, zidita din „halba” barbatului. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 4 martie 2013, 11:10

    Alexandra este o tipa de treaba si ii doresc multi ani voiosi.

    Alaturi de felicitarile mele pentru realizari. Mrrita!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 4 martie 2013, 11:37

    La Mulţi Ani şi multă sănăttate pentru Alexandra.( e vecină cu mine în Blogroll :D )

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 4 martie 2013, 13:23

    va multumesc, ma! sunteti niste faini! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 4 martie 2013, 14:26

    Ptiu, sa-mi trag una. Am citit printre randuri se pare. La Multi Ani Alexandra!!! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 4 martie 2013, 16:04

    La Multi Ani Alexandra!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 4 martie 2013, 22:50

    Ii dorim intrare uşoară!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 5 martie 2013, 01:02

    […] Social Media nu sunt la prima editie. A fost acolo si CHinezu. Sau Piticu nu citeste blogul lui Chinezu, fiind prea ocupat? Doar […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 5 martie 2013, 08:59

    la mulţi ani şi felicitări alexandrei!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 26 martie 2013, 14:25

    […] se face ca, dupa luni de asteptare (luuuni, ma chineze), mă dau pe cafea. acum aproape trei saptamani, chiar de ziua mea, a ramas impamantenit ca ma voi […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 5 iunie 2013, 14:06

    „Blog”, nu „Bog”!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde