07.12.2016

Hai că au dat-o şi ăştia de la Blogal Initiative în cancanisme

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Îmi plăcea proiectul ăsta Blogal Initiative. Adică pot bloggerii să câştige nişte premii chiar faine la tot felul de campanii, doar să muncească un pic, nu moca. Plus că cumulează puncte în Campionatul Naţional de Blogging, pe care pot să le schimbe în produse în ceva shop de acolo, adică chiar ok. Mai fac evenimente, au început să se dezvolte local, părea că merge bine.

Dar asta până am văzut faza cu tricoul oferit – cică! – de Phil Libin, fondatorul Evernote. Serios, bre, ce aşchimodia lor de social media e asta? Adică ditai milionarul Phil Libin să ofere un tricou prin Blogal Initiative? Păi ce urmează, să ofere Lady Gaga paiete şi Fuego brăduţi mămuţi?

Ok, am înţeles că au vrut să profite de anunţul cu lansarea Evernote Business la noi în ţară, dar nici chiar aşa, zău.

M-a dezamăgit chestia asta. Mi-a strâmbat rău feng shuiul…

poză

PS :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Spune-mi ce bloguri citeşti, ca să îţi spun cine eşti

Tu ce faci pe 2 martie? E totul ok, eşti sănătos?

9 comentarii

  1. joi, 28 februarie 2013, 15:57

    ha!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 28 februarie 2013, 17:03

    anul trecut la How To Web eu am primit un tricou oferit de Mark Zuckerberg :D

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 28 februarie 2013, 17:12

    N-aş purta aşa ceva nici bătut.
    În general, nu-mi plac veşmintele cu reclame pe ele.
    Atunci când, să zicem, Adrian Mutu va purta pe el un tricou pe care scrie Javra.eu, m-aş putea gândi să-i întorc amabilitatea. Dar nu sunt convins că aş face-o.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 1 martie 2013, 00:17

    Maestre, n-ai un XXL? L-ul acela ma cam strange la urechi :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 1 martie 2013, 09:44

    Doar un tricou? Si nici ala de firma :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 1 martie 2013, 12:51

      Imi pare rau sa te dezamagesc, dar tricoul este de firma – Evernote & Blogal Initiative ! :))

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  6. vineri, 1 martie 2013, 15:12

    Ce-are tricoul? ca mie imi place.
    :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 1 martie 2013, 18:11

    Lasa Cristi ca bei o bere si se indreapta feng shuiul :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 2 martie 2013, 23:28

    Cu siguranta nu-mi voi cheltui punctele pentru acest tricou. Stati asa! N-am nimic cu tricoul, sau cu omul, sau cu aplicatia. Doar ca eu habar n-am ce e cu aplicatia asta, cu atat mai putin cunosc pe om. Faptul ca nu inseamna nimic pentru mine, nu inseamna ca e ceva naspa. Dar cancanismul… pare sa va prinda pe toti bucurestenii (asta ca sa generalizez :D).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde