08.12.2016

21 de cuvinte

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Îmi este îngrozitor de milă de cei care caută tot felul de motive pentru a nu se bucura de bucuria celorlalţi.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

În momentul în care simţi că a spune „mulţumesc” este un efort…

Cam câte postări aveţi în draft şi care este cea mai veche?

10 comentarii

  1. sâmbătă, 23 februarie 2013, 12:30

    People are weird.

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  2. sâmbătă, 23 februarie 2013, 12:32

    Imi este si mai mila, de cei care nu se bucura de ce e bun in viata lor, de necaz ca altora li se intampla lucruri mai bune

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  3. sâmbătă, 23 februarie 2013, 12:58

    Mie mi-e scarba. Insa poate, cu varsta, trec la sentimente mai bune.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. sâmbătă, 23 februarie 2013, 13:41

    Nu ştiu dacă merită mila noastră. Dispreţul, mai curând.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 23 februarie 2013, 19:25

    Fata de bucuria dusmanilor este normal sa nu se bucure. Din pacate unii nu se prea bucura nici pentru cei apropiati.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. sâmbătă, 23 februarie 2013, 20:01

    well, nu văd ce treabă are mila cu asta. constat şi trec mai departe. life’s too short.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. duminică, 24 februarie 2013, 22:00

    Nu cred ca trebuie neaparat sa te bucuri de bucuria celorlalti. Poate ca nu ai nicio legatura cu ea: daca un atlet marocan castiga un concurs in Africa, nu ma bucur dar nici nu ii port pizma. Nu ma afecteaza cu nimic si raman indiferent ori fac asocieri in mintea mea in privinta traiului din Maroc. Eu cred ca asta tine de acea lege a mortului pe kilometru sau cat de aproape de mine este in spatiu si timp pentru a ma afecta pozitiv ori negativ.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 25 februarie 2013, 00:56

    Pana nu inveti sa te bucuri de bucuria altora, n-o sa stii sa te bucuri de momentele frumoase din viata ta.(Tot 21 de cuvinte)

    Thumb up 1 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 25 februarie 2013, 08:58

    Aș fi preferat să fie doar un joc de cuvinte și nu tristețea unei realități!
    Săptămână bună!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 25 februarie 2013, 09:11

    Abilitatea de a te bucura de bucuria altcuiva tine si de viziunea individuala asupra motivului de bucurie al bucurosului. Doar zic. (Tot 21 de cuvinte)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde