31.05.2016

Anunţ important pentru patru bloggeri

Se dă: noul site cora.ro.

Se cere: părerea bloggerilor despre avantajele unui astfel de site pentru hypermarket

Se oferă4 tablete Prestigio PMP5570C DUO pentru 4 bloggeri

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cum am ajuns să fiu menţionat pe unul din blogurile Foreign Office

Chintesenţa zilei: despre siguranţa copiilor pe internet

23 comentarii

  1. marți, 5 februarie 2013, 09:04

    Care sunt cei patru bloggeri? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 5 februarie 2013, 09:09

      Cei care o sa castige, fireste. Este, daca vrei, un enunt care isi va gasi validarea pe sistem a posteriori.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • marți, 5 februarie 2013, 09:11

        Aha! Adica e pentru mine! Am inteles!

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
    • marți, 5 februarie 2013, 09:11

      Sper ca unul dintre ei sa fiu eu, ce sa zic :)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. marți, 5 februarie 2013, 09:38

    Vazut-am inca de ieri, pitrocesc ideea pana vineri iar atunci o rostogolesc in vazul lumii :) Spor!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 5 februarie 2013, 09:40

    Ia la ei, s-a decis Cora să schimbe site-ul ăla antic şi de demult :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 5 februarie 2013, 09:40

    Din pacate eu nu o sa scriu. Nu ma impresioneaza site-ul si nici cora in general.
    Sry… asta e opinia mea :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 5 februarie 2013, 09:42

      Unul din lucrurile faine (multe, de altfel) la Blogal Initiative este ca nu precupetim nici un efort in a nu face nici un efort sa convingem bloggerii sa se inscrie in campanii :)) Fiecare face ce vrea, ca doar de aia e blogger :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
      • marți, 5 februarie 2013, 09:47

        stiu prea bine lucrul asta.
        Nu ala e rostul la blogal :)

        Thumb up 0 Thumb down 0

        Răspunde
    • marți, 5 februarie 2013, 11:26

      Si eu fac la fel, scriu doar pentru produse/firme pe care le indragesc.
      Intamplarea face ca eu imi cheltuiesc multi bani in COra, este hypermarketul meu de suflet :)
      Asa ca voi proceda in consecinta.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  5. marți, 5 februarie 2013, 09:47

    Eu n-am mai participat de ceva timp la un concurs organizat prin BI. Asta ma tenteaza si cred ca voi participa

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 5 februarie 2013, 10:20

    Normal ca ma bag si eu. Momentan ma aflu in perioada in care testez siteul si identific bulinele albe si cele negre, cum s-ar zice!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. adrianc
    marți, 5 februarie 2013, 10:26

    Eu nu sunt bloger dar spun din prima ca e o mizerie. Un site in flash care se incarca foarte, foarte greu si nu poate fi accesat de pe dispozitive mobile (telefoanele si tabletele nu au flash – si sa nu se trezeasca baietii cu android ca ei au ca-i trimit sa-si actualizese OS-ul)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • marți, 5 februarie 2013, 12:53

      Ce nu inteleg eu este de ce simti nevoia sa iti spui parerea folosind astfel de cuvinte. Te-as ruga ca pe viitor sa vorbesti mai omeneste. Pe langa faptul ca multa lume nu iti impartaseste opinia, imi strici si febg shuiul blogului cu cuvinte de astea marete. Merci de intelegere.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  8. marți, 5 februarie 2013, 10:54

    Aveam mai multe aprecieri dacă era o creație originală, mă rog aș fi apreciat originalitatea, dar nu e: http://iashido.com/Blank_Site_Info .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 5 februarie 2013, 10:54

    Cel mai probabil mai voi baga si eu in aceasta campanie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 5 februarie 2013, 11:02

    Inutil. Atat timp cat nu este prezenta pe site toata oferta magazinului, exista degeaba, ori nu i-am gasit eu rostul. Poate de aceea, un hypermarket nu are site-ul precum emag. Sunt mult prea multe produse, iar administrarea plus logistica necesare, care sa nu intre in conflict cu cele din magazin, sunt, probabil, prea mult pentru angajati si reprezinta o cheltuiala inutila pentru owneri.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 5 februarie 2013, 12:05

    Lol, pe site-ul lor, la Cora Lujerului, e o poză făcută de pe balconul vecinului meu. Cu reprezentanţa Toyota, nicidecum cu magazinul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 5 februarie 2013, 13:23

    […] citit pe chinezu.eu că aș avea posibilitatea să câștig o tabletă dacă voi prezenta într-un articol pe blog care sunt…. Îmi prezint anticipat scuzele pentru chinez, pentru că e un blogăr de treabă, dar și pentru […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. un muc
    marți, 5 februarie 2013, 15:02

    io nu-s blogger dar fac o aroganta si imi dau cu parerea:
    site facut fara logica. nu s-au gandit la useri, doar la design. care intr-adevar e interesant. dar inutilizabil. am sectiunea hiperoferte unde intru si gasesc 3 gigei cu cosuri dar nu spune acolo si categoriile la care sint hiperofertele. cine i-a sfatuit sa aleaga designul asta probabil nu a calcat prin cora vreodatat si le-a zis sa foloseasca un template care era bun pentru… bamboo. sau krystal. sau orice club/bodega mai cu fite.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 5 februarie 2013, 18:13

    Arata mai bine site-ul asta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 6 februarie 2013, 00:43

    […] Astă seară navigam pe internet și văd la Chinezu că se caută 4 bloggeri cu chef de scris și de analizat. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. duminică, 10 februarie 2013, 19:41

    Tentante premiile si sunt sigur ca vor fi multi care vor scrie(acum imi explic numarul mare de articole cu si despre Cora pe care le-am citit pe alte bloguri).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde