03.12.2016

Cum ar suna o secţiune „Recunoaşteţi bloggerul” aici pe chinezu.eu?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Serios, mă bate gândul să dau drumul unei astfel de sectiuni, numită generic „Recunoaşteţi bloggerul„. Şi în care – m-am gândit eu aşa la repezeală – să pun câte o fotografie cu un blogger în care nu se vede exact cine este, ci mai mult  sugerat şi să vă invit să îl recunoaşteţi.

Şi ca să facem un test, vă dau poza de mai jos. În care doi stimaţi bloggeri carpato-danubiano-pontici munceau de zor la un eveniment, construind strategia pentru jocul… avioane :)) Da, ştiu, e uşoară provocarea, dar asta am avut la îndemână :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Trolling online în offline

Hai să învăţăm 2.0 împreună: cum alegi bloggerii pentru o campanie

20 comentarii

  1. duminică, 27 ianuarie 2013, 09:27

    Pai Cerin si Sebastian. Ceva mai greu vrem Cristi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. duminică, 27 ianuarie 2013, 09:27

    *Cetin

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. duminică, 27 ianuarie 2013, 09:31

    Eu recunosc din poza revista Biz si berea Staropramen. Doar atat :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. duminică, 27 ianuarie 2013, 09:33

    Arhi si Sebastian.. si cateva sticle goale de Staropramen.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. duminică, 27 ianuarie 2013, 10:29

    şi apa… perla harghitei! pe asta o ştiu şi eu! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. duminică, 27 ianuarie 2013, 10:51

    Pai daca dai foto-ghicitori usoare atunci sa ne luam de detalii. Din cate vad eu scorul este 3 : 3, dar mingea este la Sebastian :)
    Sa invinga cel mai bun!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. duminică, 27 ianuarie 2013, 11:47

    jucau avioane? sau ce naiba :))?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. duminică, 27 ianuarie 2013, 12:03

    Din ce vad e Cetin si Sebastian

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. duminică, 27 ianuarie 2013, 12:18

    arhi si sebastian

    p.s. recomand ca pozele sa fie cu doi bloggeri (conform ideii de a transforma un click intr-o strangere de mana)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. duminică, 27 ianuarie 2013, 13:35

    misto ideea. Dar si mai tare ar fi cate un guestpost din care sa recunoastem bloggerul dupa stil. Le style c’est l’homme :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • duminică, 27 ianuarie 2013, 13:55

      Bingo, bingooo!
      Exact la asta m-am gândit şi eu când am citit titlul articolului! :)

      Chiar purtam nişte discuţii zilele trecute cu cineva şi ajunsesem la concluzia că mulţi nu au un stil propriu, iar pe alţii i-ai recunoaşte dintr-o mie, doar după primele rânduri scrise.

      @Cristi: ar fi o idee să combini chestiile astea două. O poză nu tocmai clară, alături de câteva rânduri scrise de respectivul blogger. :D

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
    • duminică, 27 ianuarie 2013, 20:45

      Corect, la asta mă gândeam și eu: să pui un text scris de cineva și noi să ghicim autorul. Ar fi mai… blogger-oriented. Acum e doar photo-oriented :-)

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
    • luni, 28 ianuarie 2013, 11:08

      Am încercat eu chestia asta acum vreo 3 ani: http://www.floreacristian.ro/tag/guest-blogger/

      Fără prea mult succes, ce-i drept, că n-am insistat destul de mult cu cerutul de Guest Post-uri. A fost, oricum, o experienţă plăcută, care m-a ajutat cât de cât la creşterea brand-ului personal.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  11. duminică, 27 ianuarie 2013, 17:29

    Cred ca ar fi mai interesant sa faci asa ceva pe stil de scris – cititorii tai sa recunoasca scriitura unui blogger pe o tema propusa de tine :) Cu pozele e prea usor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. duminică, 27 ianuarie 2013, 20:15

    Ideie faina, mai ales cu acea combinatie de scris.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. duminică, 27 ianuarie 2013, 21:57

    Arhi și VisUrât. :))
    Vrem o provocare la ediția viitoare! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. duminică, 27 ianuarie 2013, 23:17

    Eu vreau regulile de la jocul ăla cu avioane, că nu le mai știu și mi s-a făcut un dor… ahh, ce dor de adolescență! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 28 ianuarie 2013, 02:32

    Arhi, cateva sticle de bere si inca un tip, blogger „carpato-danubiano-pontic”.

    @frmshk Nu ai cum sa uiti regulile la avioane, barci si alte alea.
    Doar daca de fapt nu l-ai jucat niciodata…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 28 ianuarie 2013, 08:48

    @Olivia, Irina, Claudia, Florin, albinuta
    M-am gandit si eu la asta. Doar ca, din ratiuni ce tin de copy/paste si apoi google.ro :)), ar trebui sa invit bloggerul cu pricina sa scrie special pentru mine cateva randuri in stilul lui, nu sa iau de pe blogul lui ce a scris deja. Ne gandim, facem sa fie bine :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. luni, 28 ianuarie 2013, 09:03

    De aici ar putea iesi si un concurs, cine ghiceste cei mai multi bloggeri dupa poza incetosata si cele cateva randuri scrise de respectivul blogger poate primi un guest post pe chinezu.ro :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde